Zapraszamy do udziału w konkursie!

Nauczyciele świetlicy szkolnej serdecznie zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie świątecznym:„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa".  Ozdoba choinkowa powinna być tak wykonana , żeby dało się ją powiesić na choince.  Do pracy należy dołączyć  informację z  imieniem i nazwiskiem oraz klasą autora.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas 0-III

- uczniowie klas IV-VIII

Prace konkursowe prosimy przynosić do świetlicy  budynku B klasy 0-III,  klasy IV –VIII do  świetlicy w budynku A od dnia 28.11 do 14.12.2018r.

Wszystkie prace zostaną przekazane na coroczny kiermasz świąteczny, a pieniadze zebrane  z ich sprzedaży zostaną  przekazane na cele charytatywne.

Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w dniu 18.12.2016r. Trzy najlepsze prace konkursowe z każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone. Wyniki  będą ogłoszone na stronie szkoły.

Nauczyciele Świetlicy

Wyniki II Dolnośląskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego pt. ,,Więcej Nas łączy niż dzieli”.

Serdecznie dziękujemy Wam za udział w Naszym konkursie.

Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wrażliwości, empatii i otwartości na drugiego człowieka. Napawa Nas optymizmem to jak wielka jest Wasza świadomość znaczenia budowania mostów między ludźmi.

Potraficie łamać bariery, rozbrajać stereotypy, dostrzegać w ludziach coś więcej niż wygląd, pochodzenie czy wyznawaną religię.

Każdy z Nas jest inny ale nie gorszy. Chęć poznania, poświęcenia czasu na rozmowę, dialog jest furtką do akceptacji i zrozumienia.

Każdemu człowiekowi należy się szacunek.

Czerpmy z różnorodności, nie bójmy się jej bo przecież więcej Nas łączy niż dzieli!

Każdy inny, wszyscy równi!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki II Dolnośląskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego pt. ,,Więcej Nas łączy niż dzieli”.

Kategoria - praca plastyczna klasy I – III :

I MIEJSCE - Alicja Grzegorzek oraz Malwina Koller z klasy pierwszej ZSP nr 20 we Wrocławiu.

II MIEJSCE - Kalinia Michalik z klasy trzeciej SP nr 82 we Wrocławiu.

III MIEJSCE - Lena Ondrusko z klasy pierwszej SP nr 50 we Wrocławiu.

Kategoria - praca plastyczna klasy IV – VIII :

I MIEJSCE - Malwina Kwolek z klasy czwartej SP nr 39 we Wrocławiu.

II MIEJSCE - Wiktoria Mętrak z klasy szóstej SP nr 72 we Wrocławiu.

III MIEJSCEKatarzyna Jurczenko i Kinga Suwała z klasy siódmej SP 72 we Wrocławiu.

Kategoria - esej:

I MIEJSCE - Natalia Zinczuk z klasy siódmej SP nr 72 we Wrocławiu.

II MIEJSCE - Amelia Maj z klasy ósmej SP nr 50 we Wrocławiu.

III MIEJSCELena Calińska z klasy czwartej SP nr 72.

Laureaci otrzymają nagrody drogą pocztową. Uczennice z Naszej szkoły otrzymają upominki za pośrednictwem wychowawców klas.

Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie Uczniów do konkursu. Dzieciom gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Mamy nadzieję, że wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka będziecie zarażać Innych!

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia galerii prac konkursowych na parterze w budynku B.

Naprawdę warto zobaczyć i przeczytać co mają do powiedzenia młodzi ludzie.

Koordynatorzy: Edyta Podalak, Karolina Błaszczyk

EKOSTRAŻ W ŚWIETLICY

W ramach programu projektu edukacyjnego ,,Kochajmy zwierzaki” Ekostraż odwiedziła naszą świetlicę!

Spotkanie miało na celu edukację dzieci w zakresie humanitarnej ochrony zwierząt.

Statutowym celem działania EKOSTRAŻY jest ochrona zwierząt, a w szczególności podejmowanie wszelkich dopuszczalnych prawem interwencji na rzecz pomocy skrzywdzonym, bezdomnym  i wolno bytującym zwierzętom domowym oraz zwierzętom dzikim, których wiek lub stan uniemożliwia samodzielne przetrwanie na wolności.

Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć skunksa, jeże i ślimaki. Dowiedzieli się, że nie każde zwierzę można zabrać do domu, natomiast zdobyli wiedzę jakie służby powiadomić gdy zwierzętom dzieje się krzywda. Pani obaliła mnóstwo mitów związanych ze zwierzętami, jak choćby ten, że jeże żywią się jabłkami!

Kontakt ze zwierzętami zawsze daje dzieciom mnóstwo radości i tak było i tym razem. Ochrona zwierząt jest naszym obowiązkiem, a wiedza jak je chronić jest do tego niezbędna.

My już wiemy!

UWAGA!

W związku z dużym zainteresowaniem Dolnośląskim Konkursem Plastyczno - Literackim ,,Więcej Nas łączy niż dzieli", wydłużamy termin składania prac do 15 listopada! Prace prosimy składać w świetlicy w budynku B.

Nauczyciele świetlicy