szkola z misja duze

PoczytajmMy - podsumowanie semestru zimowego

PoczytajMy to program ogólnopolski wspierający czytelnictwo.Po raz kolejny mieliśmy możliwość wzięcia w nim udziału.Klub tworzyły trzy uczennice z klasy IV - Emilia Garyga,Lena Krynicka i Urszula Zapotoczna.

Klubowiczki spotykały się raz w tygodniu z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej by podzielić się z nimi swoją pasją do książek.Klub działał prężnie.Uczennice same dobierały lektury, wymyślały zabawy i zadania związane z przeczytaną pozycją książkową.Rozmawialiśmy miedzy innymi o przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka.

Z badań wynika,że aż 60% doorosłych Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki!

Zatem ważne jest by nawyki czytelnicze kształtować już od lat najmłodszych, a gdy robią to równieśnicy czytanie staje się platformą do nawiązania nowych znajomości, a czasem przyjaźni.

Spotkania czytelnicze dają wiele pozytywnych efektów zarówno czytającym jak i ich odbiorcom.Czytający ćwiczą dykcję, poprawne czytanie i zdolności organizacyjne, odbiorca rozwija wyobraźnię, ćwiczy skupienie uwagi i świetnie się bawi.

Klubowiczkom dziękuję za czas poświęcony innym, zaangażowanie i wspaniałe pomysły!

Dziś właśnie dostaliśmy informację,że zakwalifikowaliśmy się do programu na semestr letni!

Jeśli są wśród Was mole książkowe, mające chęci i czas, który możecie poświęcić młodszym koleżankom i kolegom, zapraszamy!

Przed Wami fajna przygoda i nowe doświadczenia.

Koordynator: Edyta Podalak

ROZSTRZYGNIĘCIE XIX MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,MASKA KARNAWAŁOWA".

Dnia 15 lutego rozstrzygnięto już XIX MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY-„MASKA KARNAWAŁOWA",w którym wzięło udział bardzo dużo szkół podstawowych z Wrocławia. Nadesłano 46 prac, co organizatorów ogromnie zaskoczyło i ucieszyło, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Nadesłane maski były atrakcyjne a ich pomysłowość przechodziła nasze najśmielsze oczekiwania. Były to prace przestrzenne, wykonane różnymi technikami, bardzo ładnie zdobione brokatem, wyklejane cekinami, koronkami i piórkami.

Pierwsze miejsce zajęła Amelia Ciejpa - Znamirowska ze SP nr 3

Drugie miejsce przypadło Kindze Piekarek z ZSP nr 15

Trzecie miejsce zajęła Dominika Wielgus ze SP 83

Wróżnienie otrzymała Nicola Rył z ZSP nr 7

Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Nauczyciele świetlicy

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na plakat i hasło promujące czytelnictwo!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.Wykazaliście się niebywałą pomysłowościąi humorem.Wasze prace są ciekawe i na pewno zachęcają do sięgnięcia po lekturę.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Nina Duszyńska z klasy VE oraz Paulina Cudecka z klasy IC.

Drugie miejsce również ex aequo przypadło Kindze Pinkiewicz z klasy IVF oraz Julii Kałuży z klasy IVD.

Na trzecim miejscu znalazł się plakat wykonany przez Michalinę Buch z klasy IF.

Odbiór nagród i dyplomów w piątek 25 stycznia.Dla klas IV i V w świetlicy (budynek A),dla klasy I  w świetlicy (budynek B).Wasze prace ozdobią kącik bookcrossingowy w budynku B!

Gratulujemy i cieszymy się,że czytacie i zachęcacie do tego innych!

Pozdrawiam Edyta Podalak

XIX MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,MASKA KARNAWAŁOWA".

Nauczyciele świetlicy  przy Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu serdecznie zapraszają wychowanków świetlic i ich opiekunów do udziału w XIX MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM"MASKA KARNAWAŁOWA".

Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH POMYSŁÓW!

Nauczyciele świetlicy

Załączniki:
Pobierz plik (maska karnawałowa-regulamin 2019r.-converted.pdf)Regulamin konkursu[Regulamin konkursu]441 kB