szkola z misja duze

PoczytajMy - podsumowanie semestru letniego

,,Książki to najwierniejsi przyjaciele - nie zdradzą, nie wyśmieją,

a nauczą wiele".

Według badań Biblioteki Narodowej w 2019r. jedną książkę w ciągu roku przeczytało 37% badanych.

Prężna działalność naszego klubu czytelniczego chce poprawić te statystyki.

W mijającym semestrze w naszej szkole działały dwa kluby czytelnicze.

Dzięki zaangażowaniu klubowiczek: Hanny Nowak, Oliwii Zasady, Niny Wyrębak, Julii Trzepizur, Agnieszki Sienkiewicz oraz Aleksandry Kamińskiej kluby przeprowadziły kilkanaście spotkań czytelniczych.

Zachęcałyśmy do czytania młodsze koleżanki i kolegów.

Czytałyśmy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz prowadziłyśmy spotkania dla uczniów z klas I- III. Były tradycyjne spotkania z książką oraz pokaz teatrzyku Kamishibai. Nie zabrakło konkursów, warsztatów i uroczystego pasowania na czytelnika.

Rozmawialiśmy o tym, czego uczą nas książki i jak się z nimi obchodzić by służyły nam przez lata. Poruszaliśmy ważne tematy takie jak przyjaźń, szacunek i wzajemna pomoc.

Czytaj więcej...

UWAGA!

Ruszyła rekrutacja do świetlicy na rok szkolny 2019/2020r.

Kartę zapisu dziecka do świetlicy można pobrać

w świetlicy w budynku A i B oraz ze strony internetowej

(zakładka świetlica i zakładka dla Rodzica - dokumenty do pobrania )

i złożyć w świetlicy i sekretariacie w budynku A i B.

Karta zapisu dziecka w załączniku.

Rozstrzygnięcie   świetlicowego konkursu  pt.,,Strój Pani Wiosny".

Miło nam ogłosić , iż w dniu 21 marca  2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego „Strój Pani Wiosny ”. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie. Ostatecznie, po długich naradach Komisja przyznała:

Miejsce I  Ewa Bartkowska klasa 1b

Miejsce II  Emilia Politacha klasa 2b

Miejsce III  Maja Józefiak klasa 2c

Wyróżnienia   Natalia Uzorko klasa 1d, Lena Grębowska klasa 1c

Serdecznie gratulujemy laureatom. Po odbiór nagród oraz dyplomów uczniów zapraszamy do świetlicy szkolnej w budynku B  od 22marca.

Nauczyciele świetlicy

Sukcesy Naszych Uczennic w konkursach plastycznych!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Lena Szkirpan z klasy IA, zajęła I miejsce w konkursie międzyświetlicowym pt "Bezpieczne ferie", zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 9 we Wrocławiu.

Kolejnym naszym sukcesem jest zajęcie III miejsca przez Dominikę Łuc z klasy IIIC w konkursie plastycznym pt: „Koty, kotki, koteczki” przez . Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  nr 71 we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Nauczyciele świetlicy