Matylda Gaweł IIIC/g

Mini Playback Show!

Dziś w świetlicy odbył się Mini Playback Show.Dzieci przebierały się za swoich ulubionych piosenkarzy i wykonywały

z playbacku ich piosenki.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Martyna Szczykno w duecie z Kingą Pinkiewicz z klasy IIIf, naśladujące Natalię Nykiel w piosence pt. ,,Error" oraz Piotr Rogoziński z klasy IIIf w utworze Eda Sherrana pt.,,Shape of You.Na drugim miejscu znalazła się Agata Sowa z klasy III f

Trzecie miejsce przypadło Patrycji Czajkowskiej, która wykonywała utwór pt.,,Lost on You" LP.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy!

Tydzień Tolerancji w świetlicy

Podczas obchodów Tygodnia Tolerancji uczniowie wzięli udział w zajęciach mających na celu:

- rozwijanie empatii i otwartości na drugiego człowieka,

- uświadamianie istnienia różnic i podobieństw między ludźmi,

- łamanie stereotypów

- promowanie w szkole takich wartości jak współpraca, dialog, akceptacja drugiego człowieka bez względu na wygląd, pochodzenie narodowe czy etniczne, język, religię, wiek, etc.,

- promowanie powyższych wartości w codziennym życiu w szkole, w czasie lekcji oraz na przerwach.

Uczniowie pracowali w grupach, dzięki czemu mieli możliwość uświadomienia sobie,że różnice w wyglądzie, sposobie ubierania i wyborze zainteresowań nie przeszkadzają w przyjaźni i nawiązywaniu nowych znajomości.

Zadania miały na celu uświadomienie,że różnorodność jest ciekawa i nie należy jej sie bać.

Szukaliśmy różnic i podobieństw między nami, rozmawialiśmy by lepiej poznać siebie nawzajem bo strach przed innością wynika z niewiedzy.

Staraliśmy się nie oceniać innych przez pryzmat wyglądu i zachowania.

Poznawaliśmy inne kultury i historie dzieci z innych krajów.Staraliśmy sie zrozumieć ich sytuację i wczuć się w ich role.

Poznaliśmy swoje prawa i obowiązki.

Zrozumieliśmy,że świat byłby nudny gdyby każdy z Nas wyglądał tak samo i tak samo się zachowywał.

Postanowiliśmy szukać podobieństw,a nie różnic!

Wspólna zabawa to świetna sprawa!

Rozstrzygnięcie Dolnośląskiego Konkursu

Plastyczno –Literackiego pt. „Więcej Nas łączy niż dzieli”.

Nadesłano 32 prace plastyczne. Komisja Konkursowa miała trudny wybór z uwagi na pomysłowość i zastosowanie różnorodnych technik plastycznych.

Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem oraz oryginalność zastosowanej techniki.

Chociaż temat konkursu był trudny wszystkie prace prezentowały równy, wysoki poziom.

Kategoria - praca plastyczna kl.I – III :

Pierwsze miejsce zajęła praca Zofii Kozyry z klasy I, ze Szkoły Podstawowej nr 46 we Wrocławiu.

Drugie miejsce ex aequo zajęły prace Mai Wincek z klasy III, oraz  Michała Tusz i Oliwera Różewicza z klasy III  z Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego nr 14 we Wrocławiu.

Na trzecim miejscu znalazła się praca Hanny Opalińskiej z klasy I , ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu.

Wyróżnienie otrzymuje Antonina Rutkowska z klasy III, ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu.

Kategoria – praca plastyczna kl. IV –VII:

Pierwsze miejsce zajęła praca Kordelii Pytel z klasy IV, z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 4 we Wrocławiu.

Drugie miejsce przypadło Ewie Goleniewskiej z klasy IV, z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 4 we Wrocławiu.

Trzecie miejsce zajęła praca Weroniki Kozłowskiej z klasy IV, ze Szkoły Podstawowej nr 80 we Wrocławiu.

Wyróżnienie otrzymuje Dagmara Żaczek z klasy V, z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 4 we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!

Podsumowanie akcji charytatywnej - Pomoc dla schroniska.

Nauczyciele świetlicy szkolnej dziękują wszystkim ofiarodawcom  za  udział  w akcji charytatywnej na rzecz zwierząt ze schroniska.

W akcji wzięło udział 124  uczniów z klas I-VII.

Order Przyjaciół Zwierząt powędruje do klasy III G i klasy IV E!

Przyniesione przez Was dary trafiły do   podopiecznych schroniska i są wyrazem Waszej wrażliwości, humanitaryzmu i empatii w stosunku do czworonożnych przyjaciół.

W szczególności podziękować chcemy RODZICOM za to , że umożliwili swoim pociechom przystąpienie do tej szlachetnej akcji.

W imieniu czworonożnych przyjaciół dziękujemy!

Zachęcamy do udziału w akcji w przyszłym roku!