szkola z misja duze

III Dolnośląski Konkurs Plastyczno – Literacki

pt.,,Więcej Nas łączy niż dzieli”.

Nauczyciele świetlicy zapraszają do wzięcia udziału w III Dolnośląskim Konkursie Plastyczno – Literackim

pt. Więcej Nas łączy niż dzieli”.

Celem konkursu jest promowanie w szkole takich postaw jak dialog, współpraca, akceptacja drugiego człowieka bez względu na wygląd, pochodzenie narodowe czy etniczne, religię, język, wiek, etc.

W konkursie mogą wziąć uczniowie klas I – VIII szkół podstawowych.

Czekamy na prace plastyczne lub eseje.

W tym roku konkurs został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia ,,Nigdy Więcej”.

Informacja o konkursie na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" o Nas

Szczegóły konkursu w załączniku.

Organizatorzy: Nauczyciele świetlicy
Koordynator : Edyta Podalak

UWAGA!!

W dniu 5 września 2019r. o godz.17.00 na parterze w budynku B, odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych zapisanych do świetlicy w roku szkolnym 2019/2020r.

MegaMisja - podsumowanie

Za nami kolejny rok przygód z Psotnikiem.Poprzez zajęcia multimedialne nauczyliśmy się jak poruszać się w wirtualnym świecie,jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa ale także jak można świetnie się bawić i realizować ciekawe projekty.Uczniowie wykonywali zadania z radością i wielkim zaangażowaniem.Misja została wykonana!
Już od października ruszamy z nową edycją.Do zobaczenia:)

Koordynatorki:Marta Anioł-Gabryel, Karolina Cis-Wawrzyniak

PoczytajMy - podsumowanie semestru letniego

,,Książki to najwierniejsi przyjaciele - nie zdradzą, nie wyśmieją,

a nauczą wiele".

Według badań Biblioteki Narodowej w 2019r. jedną książkę w ciągu roku przeczytało 37% badanych.

Prężną działalnością naszego klubu czytelniczego chcemy poprawić te statystyki.

W mijającym semestrze w naszej szkole działały dwa kluby czytelnicze.

Dzięki zaangażowaniu klubowiczek: Hanny Nowak, Oliwii Zasady, Niny Wyrębak, Julii Trzepizur, Agnieszki Sienkiewicz oraz Aleksandry Kamińskiej kluby przeprowadziły kilkanaście spotkań czytelniczych.

Zachęcałyśmy do czytania młodsze koleżanki i kolegów.

Czytałyśmy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz prowadziłyśmy spotkania dla uczniów z klas I- III. Były tradycyjne spotkania z książką oraz pokaz teatrzyku Kamishibai. Nie zabrakło konkursów, warsztatów i uroczystego pasowania na czytelnika.

Rozmawialiśmy o tym, czego uczą nas książki i jak się z nimi obchodzić by służyły nam przez lata. Poruszaliśmy ważne tematy takie jak przyjaźń, szacunek i wzajemna pomoc.

Czytaj więcej...