Marta Szczepaniak kl. V E

PoczytajMy CEO  - podsumowanie ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa.

Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskim programie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej promującym czytelnictwo.Głównym celem programu było wspieranie rozwoju dzieci - rozwóju wyobraźni i ciekawości świata,nawiązanie emocjonalnej więzi z czytającym - starszym kolegą lub koleżanką,kształtowanie nawyku czytania i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także rozwijanie umiejętności planowania i przełamywania strachu przed wystąpieniami publicznymi.

Uczniowie stworzyli klub czytelniczy i przygotowywali cyklicze spotkania dla przedszkolaków.Zaprosiliśmy do programu Przedszkole nr 126 ,,Różanka" oraz Przedszkole nr 149 ,,Tęczowa Polanka".Klubowicze zorganizowali również zajęcia dla dzieci z oddziału 0 A i 0B oraz uczniów z klas II.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Uśmiechnięta Poczta została wysłana do adresata! Wszystkie kartki trafią do pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Niestety w tym roku nie udało nam się wręczyć ich osobiście, jak to miało miejsce w zeszłym roku.
Chciałabym podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji, poświęcili swój czas i pomyśleli o dzieciach potrzebujących pomocy i wsparcia. Kartki były piękne!
Jak zwykle Społeczność Szkolna nie zawiodła i skrzynka pocztowa była pełna!
Mam nadzieję, że nasze kartki choć na chwilę pozwolą zapomnieć o chorobie i cierpieniu.
Dziękuję w imieniu swoim i dzieci.
Edyta Patora

ŚWIETLICOWA OLIMPIADA SPORTOWA

W dniu 4 maja odbyła się Świetlicowa Olimpiada Sportowa.Olimpiada organizowana jest w świetlicy co roku, a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej.Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych oraz uczestniczyli w wyścigach rzędów.Dzieci chętnie biora udział w tego typu zabawach, co widać na załączonych zdjęciach.

Rozstrzygnięcie  I Miejskiego Konkursu Plastycznego

Wrocław w oczach dziecka - ZOO”

Konkurs cieszył się niemałym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 20 Szkół Podstawowych z Wrocławia.

Wpłynęły  24 prace. Ze względu na fakt, iż na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych i interesujących prac.Komisja Konkursowa miała trudne zadanie. Oceniający brali pod uwagę , estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość oraz wartości artystyczne.

Ostatecznie, po długich naradach Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.

I miejsce  ANDRII POHREBNIUK   SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46

II miejsce  ANTONINA PLUTA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 26

III miejsce   KORNELIA KRUCZYŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Wyróżnienie ALEKSANDRA MUSIAŁ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace! Zapraszamy do udziały w konkursie „Wrocław oczami dziecka” za rok.