Dominika Kubów kl. IV G

Edukacja wczesnoszkolna

KAMPANIA „TRZYMAJ SIĘ PROSTO”

26.02 - 02.03.2018r.

CELE:

• aktywny udział w kampanii „Trzymaj się prosto”,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • wdrożenie korekcyjnej postawy uczniów podczas zajęć w klasie.

PROPOZYCJE ZADAŃ DLA KLAS 0 - III:

1. Kształtowanie nawyku stałego – prawidłowa postawa siedząca podczas pracy w klasie.
  1. „Co jest ważne aby zdrowo żyć i mieć zdrowy kręgosłup?” – pogadanki na zajęciach z wychowawcą.
  1. Wystawa plakatów promujących zdrowy styl życia oraz prawidłowe postawy ciała przy wykonywaniu różnych czynności. Najciekawsze prace klasy eksponują na korytarzu I p.
  1. Zdrowy kręgosłup - zajęcia wychowania fizycznego

Zajęcia prowadzą wychowawcy w oparciu o zestawy ćwiczeń opracowane przez M. Anioł- Gabryel (kl. 1) i  E. Patorę (kl.2-3).

1. Ćwiczenia śródlekcyjne z elementami gimnastyki korekcyjnej

Ćwiczenia prowadzą wychowawcy klas w oparciu   o załączony zestaw ćwiczeń lub własne pomysły.

1. Wielobój sprawnościowy dla klas I- III z elementami gimnastyki korekcyjnej. Organizacja i prowadzenie- L. Jagodziński

Wielobój zostanie przeprowadzony 26 lutego (poniedziałek):

3 lekcja – klasy: IIIb, IIIc, IIIe, IIIf,

4 lekcja – klasy: Ia, Ib, Ic, Id,

5 lekcja – klasy: IIa, IIb, IIc,

6 lekcja – klasy: IIIa, IIId, IIIg, IIIh.

Koordynator: M. Ludynia

KONKURS SYNAPSIK MEN DLA KLAS I - EDYCJA WIOSENNA

collageMamy przyjemność zaprosić uczniów klas I do wzięcia udziału w kolejnej VII edycji konkursu: Synapsik "MEN"
Organizowany konkurs ma charakter ogólnopolski. Testy konkursowe są przygotowywane przez zespół ekspertów w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Przy ich tworzeniu autorzy bazują na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach wiodących wydawnictw na rynku.
Opłata za konkurs wynosi 9 zł od ucznia. Zgłoszenia uczniów do 7 marca. Konkurs odbędzie się pod koniec marca. Dokładny termin będzie podany po przesłaniu materiałów konkursowych przez organizatora konkursu.

KLASA III E W MUZEUM GEOLOGICZNYM

Dnia 6 lutego 2018r. klasa III E wybrała się do Muzeum Geologicznego. Uczniowie byli pod wrażeniem ilości zgromadzonych na wystawie eksponatów. Mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści pana przewodnika o budowie geologicznej naszej planety, o życiu prehistorycznych zwierząt, o różnych skałach, minerałach i o tym jak one powstały. Mogli obejrzeć okazy skamieniałości roślinnych z całego świata, poznać ciekawe skamieniałości zwierzęce, zobaczyć wiele rzadkich minerałów i skał. Pobyt w muzeum wiązał się też z udziałem w warsztatach, na których każdy własnoręcznie mógł wykonać gipsowe odlewy skamieniałości różnorodnych zwierząt zamieszkujących naszą planetę miliony lat temu i zabrać je ze sobą w charakterze pamiątki. Wizyta w muzeum wzbogaciła wiedzę uczniów o dziejach Ziemi i rozbudziła ich ciekawość.

BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 0 - III

karnawalKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 12 STYCZNIA już od rana w naszej Szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, na korytarzu można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

zdjęcia w galerii