bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

W JAKI SPOSÓB ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE


Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o obecnej sytuacji ,tak by nie wzmacniać ich niepokoju. Dzieci mają dostęp do informacji płynących z mediów, rozmawiają z rówieśnikami, widzą ludzi w maskach na ulicach. Dr Michael Carr-Gregg, australijski psycholog zajmujący się dziećmi i młodzieżą, autor 14 książek , podaje konkretne wskazówki. Radzi, by przede wszystkim nie unikać takich rozmów. Ich brak sprawia, ze dzieci jeszcze bardziej boją się. Celem rodzica ma być wyjaśnienie faktów i zmiana nastawienia emocjonalnego.
1. MÓW PROSTYM JĘZYKIEM OPIERAJĄC SIĘ NA FAKTACH
2. USPOKÓJ SWOJE DZIECKO
Skup się na pozytywnych wiadomościach, dawaj nadzieję. Większość ludzi ma łagodne objawy, szybko zdrowieje. Przypomnij mu, że dzieci bardzo rzadko chorują. A jeśli nawet chorują to przechodzą zwykle jak przez przeziębienie. Przekonaj, żeby powiedziało jeżeli będzie się źle czuło
3. WYTŁUMACZ JAKIE DZIAŁANIA SĄ PODEJMOWANE.
Cały świat wspólnie pracuje nad tym, żeby je chronić. Lekarze i pielęgniarki są po to, by nam pomóc. Naukowcy pracują ramię w ramię, by zatrzymać chorobę. Jeśli dziecko boi się o dziadków czy inne osoby skoncentruj się na tym, że wiele osób wyzdrowiało.

Czytaj więcej...

BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 0 - III
 
W czwartek 6 lutego 2020r. w  naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0 - III. Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Na ten dzień szkolny korytarz zamienił się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i serpentynami. Dzieci licznie przybyły w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Po części muzycznej uczniowie udali się z wychowawczyniami do swoich klas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego przedsięwzięcia.
Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok!
 
IMG 20200206 083417  IMG 20200206 084756
OGÓLNOPOLSKA AKCJA EKOWALENTYNKI 2020
Uczniowie klas I - III naszej Szkoły przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling! To Ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W EkoWalentynkach uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.
 
EKO1   EKO2   EKO3 
 

Czytaj więcej...

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
 
Przed feriami zimowymi odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze uczennice. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2 PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2