Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

misŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który towarzyszył im podczas zajęć i w czasie przerw. Na korytarzach zrobiło się kolorowo. Jedne miśki były duże, inne małe, brązowe, beżowe, żółte, białe...ale wszystkie KOCHANE. Uczniowie poznali historię pluszowego misia. Mogli też podziwiać wystawę prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś.

serdecznie dziekujemy obrazekZBIÓRKA DARÓW NA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli zbiórkę darów dla małych pacjentów Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii we Wrocławiu. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy bardzo dużo gier, puzzli, książek, zabawek i materiałów plastycznych. W dniu 22 listopada nastąpiło przekazanie paczek z darami do współorganizatora akcji – Fundacji Mam Marzenie, skąd prezenty trafią do chorych dzieci.

DZIĘKUJEMY!

Koordynatorzy akcji:
Jolanta Komorowska, Ewa Bujko-Jankowska

19 10 30 zalesie 11listopada 768x283OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 0-III

12 listopada klasy 0-III obchodziły 101 rocznicę Odzyskania przez nasz Kraj Niepodległości. Jedenasty listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej Szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości. Uczniowie obejrzeli prezentację oraz wystawę prac konkursowych dotyczącą tego święta. Wzięli również udział w zajęciach bibliotecznych i odpowiadali na pytania związane ze Świętem Niepodległości. Jednym z najważniejszych punktów tych obchodów było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. Cała społeczność „Naszej Szkoły” przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby wszyscy uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele mogli stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakami

PODSUMOWANIE KAMPANII „JEM SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”

thKampania miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Realizacja zadań w ramach kampanii dostarczyła dzieciom dużo radości i wyposażyła w wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie przygotowali plakaty o warzywach i owocach, które zdobiły korytarze szkolne. W klasach odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Zdrowia na których dzieci przygotowali zdrowy jogurt. W piątek odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie samodzielnie przygotowali drugie śniadanie ze zdrowych produktów. Dzieci w tym dniu zamienili się w małych kucharzy. To był tydzień pełen zdrowia, uśmiechu, cudownej zabawy oraz niezapomnianych chwil.