Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

KAMPANIA „TRZYMAJ SIĘ PROSTO”

27.01- 31.01.2020 r.

CELE:

- aktywny udział w kampanii „Trzymaj się prosto”,

- propagowanie zdrowego stylu życia,

- wdrożenie korekcyjnej postawy uczniów podczas zajęć w klasie.

PROPOZYCJE ZADAŃ DLA KLAS 0 - III:

1. Kształtowanie nawyku stałego – prawidłowa postawa siedząca podczas pracy w klasie.

2. „Co jest ważne aby zdrowo żyć i mieć zdrowy kręgosłup?” – pogadanki na zajęciach przeprowadzone przez wychowawców klas.

3. Warsztaty żywieniowe dla uczniów klas 1: „Co jest ważne, aby zdrowo żyć”   Koordynator p. K. Cis-Wawrzyniak

4. Wystawa plakatów promujących zdrowy styl życia oraz prawidłowe postawy ciała przy wykonywaniu różnych czynności.

Najciekawsze prace klasy eksponują na korytarzu (tablica ścienna).

5. Klasowy konkurs na rymowankę dotyczącą tematyki prozdrowotnej (profilaktyka wad postawy).

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA BLISKA DZIECIOM”

Dnia 20 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja bliska dzieciom". Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Dagmara Skulimowska z klasy II d
II miejsce Milena Jabłecka z klasy II a
III miejsce Michalina Buch z klasy II f

Wyróżnienia:
Kacper Wołowiec z klasy I d
Hanna Wójcik z klasy II d
Piotr Staniucha z klasy III b
Gratulujemy zwycięzcom, a laureatów zapraszamy na kolejny międzyszkolny etap konkursu.

Organizatorzy:
Karolina Cis- Wawrzyniak
Marzena Marciniak
Anna Król

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

W piątek 20 grudnia w naszej Szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez starszych uczniów. Inscenizacja przybliżyła oglądającym tajemnicę Narodzenia Syna Bożego i wprowadziła w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki świąteczne. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi młodszymi kolegami szkolnymi oraz nauczycielami. Na zakończenie nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami wszystkim występującym za obejrzenie Jasełek, które wprowadziło wszystkich w klimat magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

jasełka1   jasełka2   jasełka3

MIKOŁAJ W SZKOLE

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej Szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. I przybył … po długim oczekiwaniu, dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami. Uczniowie z klasy IIIB wystąpiły w programie, który miał wszystkim oczekującym przybliżyć postać świętego. To był fajny, ciekawy dzień. Długo będziemy go pamiętać. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

mikołaj  miko  IMG 20191206 092251 1