Sandra Najdecka kl. V A

Edukacja wczesnoszkolna

„PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ” – PODZIĘKOWANIA

dziękujemyBardzo serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję „Podziel się zabawką”. Dzięki Państwa ofiarności ilość zebranych zabawek gier, puzzli i książeczek dla dzieci z Przedszkola nr 149 „Tęczowa Polanka” była naprawdę imponująca. W dniu 10 października nastąpiło przekazanie paczek z zabawkami na ręce Pani Dyrektor Przedszkola. Rodzic uczennicy naszej szkoły Pan Tomasz Kunicki pomógł w transporcie tych prezentów.

DZIĘKUJEMY!

Jolanta Komorowska
Ewa Bujko-Jankowska

Synapsik VIIIOgólnopolski konkurs przedmiotowy Synapsik Men dla klas II i III odbędzie się 23 października (wtorek) w sali 7 w budynku B według następującego harmonogramu:

10.15 - 11.00 (4 lekcja) klasa II A, II D

11.10 - 11.55 (5 lekcja) klasa II B, II C

12.15 - 13.00 (6 lekcja) klasa III A, III B, III C

Serdecznie zapraszam.
Szkolny koordynator: Beata Kruszyk

20181016 132043WYCIECZKA KLASY I C DO STRAŻY POŻARNEJ

16 października uczniowie klasy I C wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej przy ul. Krętej we Wrocławiu. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Uczniowie przekonali się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Największą radość sprawiła uczniom możliwość próby "gaszenia pożaru" wężem z wodą. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

zdjęcia w galerii

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

czapka6W piątek 12 października  miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 Przemysław Dubaniowski nie miał najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci dużym ołówkiem, z dumą przyjmował najmłodszych do grona uczniów naszej Szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci również otrzymały od Rady Rodziców piękne upominki, były to pomoce szkolne między innymi globusy. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami  udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie!

zdjęcia w galerii
zdjęcia w galerii-cd