Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

Liveworksheets

Sprzątanie Lasu Mokrzańskiego

15 września był dla nas niezwykłym dniem. Razem z Nadleśnictwem Żmigród odpowiedzieliśmy na manifest naszej koleżanki Pauliny i razem z nią zabraliśmy się za sprzątanie Lasu Mokrzańskiego.

A to dopiero początek tej niesamowitej inicjatywy!

Może i Wy dołączycie?

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I - III

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać  talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Motyw kropki był obecny dzisiejszego dnia w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytano i oglądano historię Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na ubraniach oraz w twórczych działaniach dzieci. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Zakończenie roku klas trzecich.

25. czerwca zakończyliśmy wspólnie rok szkolny 2020/2021. Był to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla uczniów klas trzecich, którzy kończą już ten etap edukacji. Życzymy im powodzenia w starszych klasach.

Lekturki spod chmurki - Międzynarodowy projekt czytelniczy.

W tym roku szkolnym klasa II F wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym – Lekturki spod chmurki. Projekt składał się z trzech modułów i w każdym z nich mogliśmy wybrać sobie wyjątkową książkę do przeczytania. Oprócz radości z czytania realizowaliśmy dodatkowe zadania związane z wybraną lekturą. A jakie? Przeróżne i zdecydowanie fantastyczne! Budowaliśmy makiety, zorganizowaliśmy pokaz mody, piknik czytelniczy i.. wiele innych.