Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU XX REJONOWEGO KONKURSU „KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI” (CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Z ELEMENTAMI CZYTANIA TWÓRCZEGO I KRYTYCZNEGO) DLA KLAS III

Dnia 29 marca 2019 r. odbył się szkolny etap XX Rejonowego Konkursu „Kto czyta, nie błądzi” adresowanego do uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 12 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.

Oto zwycięzcy:

I MIEJSCE zajął Krzysztof Miśkiewicz z kl. III C (wych. Małgorzata Oleszko)
II MIEJSCE zajęła Julia Strzelecka z kl. III C (wych. Małgorzata Oleszko)
III MIEJSCE zajęła Marianna Kozieł z kl. III A (wych. Beata Matysiak)

Gratulujemy!

Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w XX Rejonowym Konkursie „Kto czyta, nie błądzi”.

Szkolni koordynatorzy konkursu: Jolanta Komorowska, Ewa Bujko-Jankowska

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
„ PRIMA APRILIS Z EDUBALEM“

Dnia 29.03.2019. w naszej Szkole odbyła się XV już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sprawnościowego dla uczniów klas pierwszych „Prima Aprilis z Edubalem”. Wzięły w nim udział drużyny z kilku  wrocławskich szkół: SP 18, SP 93, SP 20, SP 50 oraz SP 6 z Kołobrzegu. Uczestnicy wykonywali pięć zadań turniejowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych Edubal.  Musieli wykazać się zarówno doskonałą sprawnością ruchową, jak  również  umiejętnościami z zakresu języka polskiego  i matematyki (wyodrębnianie samogłosek i spółgłosek, układanie sylab, pisanie wyrazów ze wskazaną na piłce literką oraz umiejętnością rozwiązywania prostych działań matematycznych – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10).

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 z Kołobrzegu
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 50 Wrocław
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 Wrocław

Mimo iż wyłoniono 3 zwycięskie drużyny, nikt nie opuścił sali gimnastycznej w poczuciu porażki, gdyż każdy uczestnik turnieju został nagrodzony pamiątkowym medalem ( za I, II i III miejsce oraz za udział). Drużyny zwycięskie otrzymały również pamiątkowy puchar za trzy  pierwsze miejsca.
Nagradzając wszystkie dzieci  uczestniczące w turnieju  doceniliśmy przede wszystkim zaangażowanie i wysiłek włożony w osiągnięcie sukcesu. Przy okazji sportowych zmagań i emocji było jeszcze dużo wspaniałej zabawy.

IMG 20190329 104035900 male

Gratulujemy zwycięskim drużynom i cieszymy się z ich sukcesu.

PODSUMOWANIE KAMPANII PROZDROWOTNEJ „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”

Bez nazwy3W ramach kampanii higieny jamy ustnej w dniach 18 - 22 marca uczniowie klas 0 - III zdobywali wiedzę o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Wśród realizowanych zadań były między innymi: pogadanki na temat higieny jamy ustnej, spotkania z naszą szkolną pielęgniarką, doświadczenia naukowe oraz klasowy konkurs rysunkowy.
Podsumowaniem kampanii był TURNIEJ KLAS II „Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Zabawa rozpoczęła się od  inscenizacji pt: /Baba Jaga u dentysty/ przygotowanej przez uczniów z klasy IF pod kierunkiem wychowawczyni klasy Pani Barbary Kisiel. Była to wesoła powtórka wiedzy o zdrowiu przed „sprawdzianem”. Zadania turniejowe rozwiązywali uczniowie wszystkich klas drugich. Dzieci pokazały, że doskonale znają przybory, które służą do dbania o higienę ciała i jamy ustnej, znają zasady zdrowego odżywiania oraz wiedzą jak prawidłowo  szczotkować zęby.

Zdjęcia w galerii

WODA ŻRÓDŁEM ŻYCIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2019

Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Ideą tego dnia, obchodzonego 22 marca jest uświadomienie ludziom, że woda jest niezbędna do życia wszystkich organizmów na Ziemi. W tym dniu my także nie zapominamy o wodzie, wiemy, że brakuje jej milionom ludzi, że bez wody nie ma życia, a zasoby wody pitnej na świecie maleją. Każdy człowiek powinien dbać o czystość wody. Wszyscy ludzie powinni oszczędzać i racjonalnie gospodarować wodą.

IMG 20190322 140736   oszczedzaj wodę