Marianna Proniuk kl. 0 /B

Edukacja wczesnoszkolna

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU XIX REJONOWEGO KONKURSU „KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI” (CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM Z ELEMENTAMI CZYTANIA TWÓRCZEGO I KRYTYCZNEGO) DLA KLAS III

5 kwietnia 2018r. odbył się szkolny etap XIX Rejonowego Konkursu „Kto czyta, nie błądzi” W konkursie wzięło udział 15 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.
Oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

I MIEJSCE – Adam Kudła z kl. III C (wych. Anna Szerlowska)
II MIEJSCE – Kacper Antończyk z kl. III G (wych. Karolina Cis - Wawrzyniak)
III MIEJSCE – Paulina Sularz z kl. III G (wych. Karolina Cis - Wawrzyniak)

Uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w XIX Rejonowym Konkursie „Kto czyta, nie błądzi”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolni koordynatorzy konkursu: Ewa Bujko –Jankowska i Grażyna Zajączkowska (część merytoryczna), Jolanta Komorowska ( część organizacyjna)

PODSUMOWANIE KAMPANII PROZDROWOTNEJ dla uczniów klas drugich „RADOSNY UŚMIECH – RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ”

zab1W ramach kampanii higieny jamy ustnej uczniowie klas drugich zdobywali wiedzę o tym, jak należy dbać o zdrowie. Wśród realizowanych zadań, były m. in. spotkania z panią Różą - naszą szkolną pielęgniarką, doświadczenia naukowe, czytanie ciekawostek.
Podsumowaniem akcji był TURNIEJ KLAS II „Radosny uśmiech -  radosna przyszłość". Zabawa rozpoczęła się od  inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy III C z wychowawczynią Anną Szerlowską. Była to wesoła powtórka wiedzy o zdrowiu przed „sprawdzianem”. Zadania turniejowe rozwiązywali uczniowie wszystkich klas drugich. Dzieci pokazały, że doskonale znają przybory, które służą do dbania o higienę ciała i jamy ustnej, zasady zdrowego odżywiania oraz prawidłowy sposób szczotkowania zębów.

Zdjęcia w galerii

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
„ PRIMA APRILIS Z EDUBALEM“

DSC 0161Dnia 06.04.2018r. w naszej Szkole odbyła się XIV już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sprawnościowego dla uczniów klas pierwszych „Prima Aprilis z Edubalem”. Wzięły w nim udział drużyny z kilku  wrocławskich szkół: SP 18, SP 74, SP 20, SP 50 oraz SP 6 z Kołobrzegu. Uczestnicy wykonywali pięć zadań turniejowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych Edubal.  Musieli wykazać się zarówno doskonałą sprawnością ruchową, jak  również  umiejętnościami z zakresu języka polskiego  i matematyki (wyodrębnianie samogłosek i spółgłosek, układanie sylab, pisanie wyrazów ze wskazaną na piłce literką oraz umiejętnością rozwiązywania prostych działań matematycznych – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10).

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 50 Wrocław
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 Wrocław

Mimo iż wyłoniono 3 zwycięzców, nikt nie opuścił sali gimnastycznej w poczuciu porażki, gdyż każdy uczestnik turnieju został nagrodzony pamiątkowym medalem ( za I m., II m., III m. oraz za udział). Drużyny zwycięskie otrzymały również pamiątkowy puchar za trzy  pierwsze miejsca.
Nagradzając wszystkie dzieci  uczestniczące w turnieju  doceniliśmy przede wszystkim zaangażowanie i wysiłek włożony w osiągnięcie sukcesu. Przy okazji sportowych zmagań i emocji było jeszcze dużo wspaniałej zabawy.
Gratulujemy zwycięskim drużynom i cieszymy się z ich sukcesu.

DRUŻYNA Z PIĘĆDZIESIĄTKI W FINALE „WROCŁAWSKICH KRASNALI”

Dnia 6 marca 2018r. odbył się międzyszkolny etap XVIII Konkursu Wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale” na którym DRUŻYNA SP 50 w składzie Emilia Garyga z klasy III D, Antonina Witkowska z klasy III E oraz Liliana Burkiewicz z klasy III G wywalczyły I miejsce i tym samym przeszły do ostatniego etapu konkursu. W maju, w finałowej rozgrywce nasza drużyna powalczy o zwycięstwo z dziesięcioma najlepszymi drużynami z wrocławskich szkół.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

DSCN5097  DSCN5101  DSCN5111