Edukacja wczesnoszkolna

W naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne NOWOCZESNA EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH, ZE SZCZEGÓLNYM NACISKIEM NA SEGREGACJĘ ODPADÓW KOMUNALNYCH I PONOWNE PRZETWORZENIE CZYLI RECYKLING, jest to projekt Spółki Ekosystem Wrocław,  który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone przez doświadczoną Panią Edukator ekologiczną z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu.

Celem warsztatów ekologicznych było:
- zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów, sposobami na ograniczenie ilości powstających odpadów komunalnych oraz ich wpływie na środowisko,
- zapoznanie się z pojęciami: selektywna zbiórka, odpad - surowiec, recykling, odpad niebezpieczny, PSZOK.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJ W KLASACH MŁODSZYCH

mikpt46 grudnia  odwiedził naszą Szkołę Święty Mikołaj wraz ze swoimi aniołkami. Jak co roku gość z Laponii spotkał się z  uczniami KLAS MŁODSZYCH. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Przed rozdaniem prezentów, uczniowie wzięli udział w przedstawieniu mikołajkowym w sali gimnastycznej. Święty Mikołaj mógł wysłuchać wierszy i rymowanek na swoją cześć, które przygotowali dla niego uczniowie z klasy III A III B i III C pod opieką Pani Małgorzaty Jedynak i Małgorzaty Oleszko. Za te radosne chwile dzieci zostały obdarowane w swoich klasach przez Mikołaja prezentami z jego magicznego worka. Radości małych uczniów ze spotkania z dobrodusznym gościem nie sposób opisać. Szczery uśmiech towarzyszył najmłodszym uczniom szkoły podczas tego dnia.

Zdjęcia w galerii

mikołaj

W VIII edycji Ogólnopolskiego konkursu Synapsik Men dla klas II - III - edycja jesienna udział wzięło 28 uczniów z klas II oraz 20 uczniów z klas III.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały uczennice:

1. NATALIA ŁADOŚ  II A
2. ZUZANNA GLASGALL  II B
3. LENA JAMER  III A
4. JULIA STRZELECKA  III C

Gratulujemy.

bombkaWYCIECZKA KLASY I A i I C DO ZŁOTORYI

28 listopada 2018 r. uczniowie klas IA i IC odwiedzili fabrykę ozdób choinkowych w Złotoryi. Mieli okazję zobaczyć jak powstają bombki według starych, tradycyjnych metod. W czasie zwiedzania zapoznali się i podpatrywali, jak wygląda proces powstawania bombek od wydmuchiwania ze szklanej rury na wolnym ogniu, poprzez dekorowanie oraz pakowanie. W sklepie, który znajduje się na terenie fabryki, mogli również kupić prześliczne bombki. Wcześniejsze, specjalne zamówienie pozwoliło na odebranie ręcznie malowanych bombek z własnym imieniem lub imionami członków rodzin i przyjaciół.

zdjęcia w galerii