szkola z misja duze

Liveworksheets

Październik MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z tej okazji przygotowałyśmy dwa wydarzenia:

I.   W dniach 22-29 X 2020 r. dla uczniów z klas V, VI i VII odbędą się spotkania czytelnicze połączone z BIBLIOTECZNĄ LOTERIĘ KSIĄŻKOWĄ .

Celem Loterii jest inspirowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej.

Spotkania poprowadzą nauczyciele bibliotekarze w salach lekcyjnych podczas zajęć z wychowawcą lub lekcji języka polskiego. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w Loterii losując zakładkę z numerem książki.

Wylosowane książki uczniowie będą odbierać indywidualnie w bibliotece w ciągu 3 dni po losowaniu .

Szczegółowe zasady Loterii zawiera Regulamin Loterii (w Załączniku)

II.     W piątek 30 X 2020 r. włączymy się do międzynarodowej edycji akcji PRZERWA NA CZYTANIE.

Do udziału zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów wszystkich klas i dorosłych.

Akcja organizowana jest w ramach kampanii społecznej: Cała Polska czyta dzieciom.

Udział w akcji polega na przeznaczeniu przerwy między lekcjami na czytanie książek i jest jednocześnie biciem rekordu w czytaniu na przerwie. Ubiegłoroczny wynik to 158 809 czytających podczas przerwy w 991 szkołach w Polsce i 14 za granicą.

Cele akcji to:

- pokazanie, że czytanie jest ciekawe,

- zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu,

- udział w działaniu o walorach uznanych za ważne także przez szkoły w innych krajach.

Oczywiście wszyscy musimy pamiętać o zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Uczniowie podczas akcji będą przebywać na korytarzach, tak jak każdego dnia podczas przerw między lekcjami. Jedyna różnica – z książką w rękach i myślami podążającymi za losami jej bohaterów.

Gorąco zachęcamy do udziału w organizowanych przedsięwzięciach!

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Loterii-1.pdf)Regulamin Loterii-1.pdf[ ]249 kB

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Uczniów klas IV (po lektury) oraz uczniów klas II i III do budynku B:

Poniedziałek    9.15 – 13.15
Wtorek             9.15-13.15
Środa               9.15-13.45
Czwartek          8.15-12.10
Piątek              11.00-14.15

Uczniów klas IV –VIII do budynku A:

Poniedziałek     8.15 – 15.15
Wtorek              8.15-13.00 i 13.15-15.15
Środa                8.15-14.15
Czwartek           8.15-16.00
Piątek               11.00-14.15

Nasi Drodzy Czytelnicy!

Książki na półkach czekają na Was. Nieczynna jest jedynie czytelnia i stanowiska komputerowe. Odwiedzając nas, pamiętajcie o zachowaniu zasad wynikających z obowiązujących obostrzeń.

Oto one:

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku ze stopniowym niwelowaniem obostrzeń dotyczących kontaktów społecznych oraz zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, jako biblioteka przystępujemy do przyjmowania wypożyczonych podręczników, lektur i innych książek.

W tym celu opracowano Procedurę korzystania z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu w czasie i po ustaniu pandemii COVID-19.

Jednocześnie informujemy, że każdej klasie przez dziennik elektroniczny Librus zostaną przesłane szczegółowe zasady zwracania wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Liczymy na Państwa współpracę, gdyż od ilości zebranych teraz podręczników będzie zależało sprawne wydanie ich na początku kolejnego roku szkolnego.

Barbara Samol-Jakubaszek

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Z wdzięcznością informujemy, że dzięki wsparciu Fundacji Pomocy Dzieciom POCIECHA księgozbiór biblioteki szkolnej w ostatnich dwóch latach powiększył się o 78 egzemplarzy o łącznej wartości 1834,10 zł (880,40 zł w 2019 r. i 953,70 zł w 2020 r.).

Wśród podarowanych nam książek 69 to lektury szkolne: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi", „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", „Anaruk, chłopiec z Grenlandii", „Sposób na Elfa", „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Czarna owieczka”. Pozostałe to opowiadania dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Fundacji POCIECHA za przekazane książki oraz Radzie Rodziców przy SP 50 za zaangażowanie.

Dziękujemy jednocześnie wszystkim Ofiarodawcom, którzy zasilając Fundację POCIECHA 1% swojego podatku, wsparli naszą bibliotekę.

Polecamy się Państwa pamięci.