Marta Szczepaniak kl. V E

Wystawa!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek napisanych przez uczniów klas III.

Nauczyciele bibliotekarze wraz z Karoliną Cis-Wawrzyniak

Bezpieczny Internet
Bezpieczeństwo w sieci to priorytetowa sprawa dla każdego użytkownika Internetu. Dzięki współpracy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacji Orange powstał pakiet edukacyjny wykorzystywany na zajęciach świadomego korzystania z sieci. Prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły mają szansę poznać  Drużynę Sieciaków walczącą z Sieciuchami o to,  żeby Internet był bezpieczny. Wspomoże nas w tym  robot NetRobi i Sztuczna Inteligencja. Zapraszamy do biblioteki po wspomniane materiały, czyli zeszyt ćwiczeń, grę edukacyjną Bezpiecznie Tu i Tam oraz naklejki.
Mamy nadzieję, że pojedynek z Czystym  Złem, Kłamaczem, Kradziejem, Bełkotem i Śmieciuchem będzie zawsze wygrany a świadomość korzystania z Internetu wzrośnie.

Nauczyciele bibliotekarze

Kącik czytelniczy

Niezmiernie miło nam poinformować o zmianach, które nastąpiły w bibliotece. Tak, tak roztańczyły się regały i powędrowały pod ściany. Księgozbiór dla najmłodszych czytelników wyemigrował  do drugiej biblioteki. A i miejsca zrobiło się więcej. Na tyle dużo by stworzyć kącik dla Gości biblioteki – czytelników kochanych. Mamy więc mięciuteńkie, wygodne pufy i regały pełne książek. Można rozsiąść się wygodnie i oddać lekturze by powędrować do świata bohaterów ulubionych książek.

Kamishibai w bibliotece szkolnej

Kamishibai to teatrzyk obrazkowy – opowiadanie do dużych ilustracji wsuwanych do małego drewnianego parawanu zwanego butai.  Ten „papierowy teatr” wywodzi się z Japonii, gdzie już w XII wieku był wykorzystywany do przedstawień różnych historii. Współcześnie także  tych z kart książek.

Taki teatr to magia i klimat tego przeżycia udzielił się najmłodszym uczniom naszej szkoły z klas 0 a, 0 b oraz dzieciom z Przedszkola nr 149 „Tęczowa Polanka” i Przedszkola nr 126 „Różanka”. Wolontariusze z Klubu Czytelniczego zaprezentowali w konwencji kamishibai spektakl „Uczucia”. Zawładnęli sercami i umysłami najmłodszych odbiorców. Całe przedsięwzięcie to kolejny etap programu Poczytaj My, który realizujemy w ramach działań biblioteki i świetlicy.

zdjęcia w galerii