Marianna Proniuk kl. 0 /B

PoczytajMy
W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego CEO PoczytajMy, starsi uczniowie naszej szkoły czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom.Tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania, mające na celu kształtowanie nawyku czytania, promowanie czytelnictwa, rozwój wyobraźni i pamięci u młodszych dzieci. Sami zaś przełamują strach przed publicznym wystąpieniem i uczą się planowania działań w różnorodnych grupach. Nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.
Gościliśmy do tej pory dzieci z  Przedszkola nr  126 "Różanka” oraz Przedszkola nr  149 „Tęczowa Polanka”. Zajęcia poprowadzili uczniowie  klasy V b oraz III d  gimnazjum, reprezentujący kluby czytelnicze naszej szkoły.
Tematem jednego ze spotkań były  podróże. Przedszkolaki wysłuchały wierszy J. Tuwima "Lokomotywa", "Co kraj to obyczaj" D. Strzemińskiej -Więckowiak, oraz bajki pt. "Urlop żółwi".
Dzieci mogły dowiedzieć się, co pije się w Anglii, jaka jest tam pogoda. Zainteresowały się też tym, jakie stroje nosi się w Indiach i dlaczego dla hindusów krowy są święte.Na końcu każde dziecko otrzymało papierowy wagonik, który samo ozdobiło. Cała kolejka pojechała razem z dziećmi do przedszkola.
Tematem kolejnego ze spotkań  były domy i ich mieszkańcy. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkają mrówki, gdzie składają jaja ptaki oraz  gdzie śpią zimą niedźwiedzie. Starsi uczniowie przygotowali dla przedszkolaków nie lada atrakcję. Ich zadaniem było ozdobienie domu wykonanego z tektury. Powstały drzwi, okna, balkon: wszystko, co musi posiadać lokum, żeby było funkcjonalnie.Na końcu dzieci rysowały dom swoich marzeń i opowiadały o swoich domach i o tym, co w nich lubią najbardziej.

Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem!
                   Edyta Patora, Anna Domagała-Palka, Teresa Wiśniewska

zdjęcia w galerii

zdjęcia w galerii-cd

Wyniki głosowania na „Najciekawszego Baranka, Palmę Wielkanocną i Pisankę”
           BARANEK -
  I miejsce – Arkadiusz Pągowski kl. IIA
  Wyróżnienie – Tomasz Marciniszyn kl. IIA
          PALMA -
  I miejsce –  Antoni Makowiecki kl. IIIB
  I miejsce – Natasza Rabenda  kl. IIIB
  II miejsce – Mikołaj Maciejewski  kl. IIIE
  III miejsce – Bartosz Mitscha kl. IIIH
  Wyróżnienia – Marta Bartkowska - kl. IIIB; Bianka Jadach – kl. IIIF;Jan Wójcik – kl. IIIH
         PISANKA -
 I miejsce – Julia Hulanicka kl. VIIC
 I miejsce – Natalia Będzik kl. VIB
 II miejsce – Julia Hylińska kl. IVC
 III miejsce – Patryk Chmielowski VIC
 III miejsce – Mateusz Burszewski VIC
 Wyróżnienia – Amelia Chałupczak kl. VE, Natlia Walkowiak kl. VIC, Rozalia Kwiatkowska kl. VE

Prace zostały wybrane przez uczniów, pracowników szkoły i rodziców drogą głosowania.

Gratulujemy!!!

Pasowanie

Uczniowie klas pierwszych dołączyli 19 marca do grona użytkowników biblioteki. Tego dnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika a pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi czytelnikami i szanować książki. Wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy, poznali regulamin biblioteki, nauczyli się jak korzystać z księgozbioru. Obejrzeli krótkie przedstawienie teatrzyku bibliotecznego „Niezłe ziółko” oraz otrzymali pamiątkowe zakładki, wykonane własnoręcznie przez starszych kolegów.

Nauczyciele bibliotekarze

Zakładka dla Pierwszaka

Kolejne warsztaty w bibliotece za nami. Tym razem spotykaliśmy się trzykrotnie, aby przygotować  upominki dla nowych czytelników  – uczniów klas pierwszych. Było naprawdę kreatywnie. Kolorowe papiery, wycinanki, wstążeczki, bibułki i nożyczki poszły w ruch. Powstało ponad sto przepięknych zakładek do książek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.