Martyna Stysiak VIIC

Trzymać fason. Z ręką na sercu…

Z takimi i podobnymi frazeologizmami zmagali się chętni uczniowie klas piątych w Szkolnym Konkursie Frazeologicznym, organizowanym w bibliotece szkolnej.  Konkurs był dwuetapowy, maksymalnie można było zdobyć 61 punktów. Oto uczniowie, którzy najlepiej znają i rozumieją związki frazeologiczne :

I miejsce Natalia Będzik z kl. VB – 58,5 pkt.

II miejsce Aleksandra Suchecka z kl. VB – 57 pkt.

III miejsce Maja Kowalewicz z kl. VE – 56 pkt.

III miejsce Hanna Stawińska z kl. VE – 56 pkt.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Nauczyciele bibliotekarze

Wielkanoc w bibliotece.

W bibliotece można już oglądać piękne palmy i baranki, które jak co roku wykonali nasi uczniowie, zainspirowani przez nauczycieli katechetów. Wystawę w pełni można oglądać do piątku 7 kwietnia. W dniach 3 kwietnia (poniedziałek) - 5 kwietnia (środa) można głosować na najciekawsze prace.

Zapraszamy.

Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele katecheci

zdjęcia w galerii

Konkurs - "Znamy wiersze Jana Brzechwy"

W bibliotece szkolnej odbył się konkurs "Znamy wiersze Jana Brzechwy", w którym wzięło udział 32 chętnych uczniów klas drugich. Maksymalna liczba punktów do zdobycia po dwóch etapach konkursu wynosiła 38. Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

1. Bartkowska Marta z kl. 2b - 37,5 pkt.
2. Kostyła Julia z kl. 2d - 37 pkt.
3. Witkowska Antonina z kl. 2e - 36,5 pkt.
4. Michniewska Bianka z kl. 2a - 36,5 pkt.
5. Lipiński Artur z kl. 2a - 36,5 pkt.
6. Garyga Emilia z kl. 2d - 36,5 pkt.
7. Gusin Sara z kl. 2c - 36 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy.
Nauczyciele bibliotekarze

Pierwszoklasiści w bibliotece!

Wszyscy uczniowie klas pierwszych przybyli w czwartek 9 lutego do biblioteki szkolnej na uroczyste pasowanie na czytelnika. Wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy, poznali regulamin biblioteki, nauczyli się jak korzystać z księgozbioru, ślubowali być dobrymi czytelnikami i szanować książki. Obejrzeli krótkie przedstawienie teatrzyku bibliotecznego „Niezłe ziółko”, otrzymali pamiątkowe zakładki i opuścili bibliotekę z pierwszą wypożyczoną przez siebie książką.

Wszystkim dzieciom życzymy miłej lektury i zapraszamy do czytania.

Nauczyciele-bibliotekarze

więcej zdjęć w galerii.