szkola z misja duze

Liveworksheets

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku ze stopniowym niwelowaniem obostrzeń dotyczących kontaktów społecznych oraz zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, jako biblioteka przystępujemy do przyjmowania wypożyczonych podręczników, lektur i innych książek.

W tym celu opracowano Procedurę korzystania z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu w czasie i po ustaniu pandemii COVID-19.

Jednocześnie informujemy, że każdej klasie przez dziennik elektroniczny Librus zostaną przesłane szczegółowe zasady zwracania wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Liczymy na Państwa współpracę, gdyż od ilości zebranych teraz podręczników będzie zależało sprawne wydanie ich na początku kolejnego roku szkolnego.

Barbara Samol-Jakubaszek

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Z wdzięcznością informujemy, że dzięki wsparciu Fundacji Pomocy Dzieciom POCIECHA księgozbiór biblioteki szkolnej w ostatnich dwóch latach powiększył się o 78 egzemplarzy o łącznej wartości 1834,10 zł (880,40 zł w 2019 r. i 953,70 zł w 2020 r.).

Wśród podarowanych nam książek 69 to lektury szkolne: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi", „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", „Anaruk, chłopiec z Grenlandii", „Sposób na Elfa", „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Czarna owieczka”. Pozostałe to opowiadania dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Fundacji POCIECHA za przekazane książki oraz Radzie Rodziców przy SP 50 za zaangażowanie.

Dziękujemy jednocześnie wszystkim Ofiarodawcom, którzy zasilając Fundację POCIECHA 1% swojego podatku, wsparli naszą bibliotekę.

Polecamy się Państwa pamięci.

Barbara Samol-Jakubaszek

Wolontariat biblioteczny najmłodszym – warsztaty techniczno-plastyczne

W styczniu, uczniowie kl. IV - VIII należący do sekcji bibliotecznej Szkolnego Klubu Wolontariusza, uczestniczyli w warsztatach techniczno-plastycznych, zorganizowanych w szkolnej bibliotece.

Dzięki zaangażowaniu i precyzyjnej pracy, polegającej na łączeniu elementów przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy, powstało 160 zakładek dla pierwszoklasistów. Zostaną one wręczone najmłodszym uczniom podczas uroczystości pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki.

Dzieci, podczas kolejnych wizyt w bibliotece, na zakładkach będą otrzymywać pieczątki – sówki za przeczytanie książki oraz kulturalne zachowanie.

Na podstawie ilości zebranych sówek na koniec roku pierwszoklasistom zostaną przyznane tytuły WZOROWEGO CZYTELNIKA.

Małgorzata Kiwior

Teatrzyk biblioteczny „Niezłe ziółko” wznawia swoją działalność!

W bieżącym roku szkolnym skład grupy teatralnej zmienił się. Aktualnie stanowi ją 9 uczennic z klas V - VIII.

Grudzień, styczeń i luty to miesiące wzmożonej pracy dla bibliotecznego teatrzyku. „Niezłe ziółko” podjęło się przygotowania występu na uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Aktorki muszą wykazać się umiejętnością pięknej recytacji, ale także inscenizowania ruchem baśniowych tematów do filmowych kompozycji muzycznych Bartosza Chajdeckiego i Alexandrae Desplata.

W przygotowywanym przedstawieniu wykorzystano motywy popularnych baśni: „Dziewczynka z zapałkami”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Alibaba i czterdziestu rozbójników”, „Lampa Alladyna”.

Czy szkolnym aktorkom – postaciom z baśni, uda się zainteresować pierwszoklasistów swoim losem i przygodami, które zostały opisane w książkach stojących na bibliotecznych półkach? Czy Królowa Bajek i Baśni, obecna na spotkaniu, przekona pierwszoklasistów do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek?

Z całego serca tego im życzymy! Trzymamy kciuki za udane występy!