bip

Wolontariat

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Dzień Życzliwości

Dziękujemy uczniom za udział w naszej zabawie z okazji Dnia Życzliwości. Na konkurs wpłynęło 20 prac. Wszystkie były niezwykle oryginalne i interesujące.

W kategorii "Wiersz - rymowanka" opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przyznali następujące wyróżnienia:

1. miejsce - Natan Kuc klasa VIIe
2. miejsce - Kamil Apostoluk klasa VIIIb
3. miejsce - Bianka Jadach klasa VIa.


W kategorii "Projekt plakietki - znaczka":
1. miejsce - Milena Palczak klasa VIg
2. miejsce - Malwina Zrałka klasa VIIIb
3. miejsce - Idalia Majchrzycka klasa VIa

 

 

W kategorii klas I-III przyznano specjalną nagrodę dla Mileny Jabłeckiej z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie.

Mówcie: proszę, przepraszam, dziękuję - to nic nie kosztuje.

Pamiętajcie, że warto życzliwym być, aby w zgodzie z ludźmi żyć.
opiekunowie KSW

Zapalić znicz… Pamiętać…

Jeszcze miesiąc temu planowaliśmy dwa wyjścia na Cmentarz Osobowicki. Co roku wychodziliśmy w ramach akcji wolontariatu „Światełko Zapomnianym” sprzątać groby w to samo miejsce - część cmentarza, gdzie znajdują się mogiły żołnierzy oraz groby oznaczone „NN”.
W tym roku jest inaczej i z naszych planów nic nie wyszło. Nie uda nam się w najbliższym czasie wspólnie wyjść. Pozostajemy w domach i nie możemy tam być…

Postarajmy się jednak pamiętać o tych ludziach i miejscach przenosząc się modlitwą i dobrą myślą właśnie tam. A jeśli ktoś z nas na chwilę tam zajrzy (gdy cmentarz będzie otwarty i znajdzie się taka możliwość), prosimy by zapalił znicz pamięci i uczynił to samo.

Pomoc domowo - artystyczna, czyli o tym, co wolontariusz może zrobić w czasie pandemii.

Czas pandemii i izolacji zmienił nasze plany i zmienia je codziennie. Ledwo rozpoczęliśmy dyżury porządkowe w szkole, omówiliśmy sposoby działania z trenerami i paniami z biblioteki, zaplanowaliśmy nasze akcje roczne i spotkaliśmy się formując grupy pomocy, a tu sytuacja jak w kalejdoskopie zmieniła się i znów jesteśmy w domu i to do każdego dnia do 16:00. Jak pomagać w tej sytuacji i co robić jako wolontariusz???

Może warto w tym czasie rozejrzeć się wokół siebie i pomysły same przyjdą. Czy mojej sąsiadce nie trzeba pomóc w zakupach lub drobnych pracach domowych? Może moja koleżanka miała dzisiaj problem z Internetem i potrzebuje, by przekazać jej lekcje? Może jak pomyślę o warsztatach, które były w ramach wolontariatu, moja wyobraźnia zadziała… Przecież kartki pocztowe potrafię przygotować, a one kiedyś jeszcze kogoś ucieszą. Żonkile z krepiny i ozdoby choinkowe też już nieźle mi wychodziły. Nawet świece i torby umiem już ozdabiać metodą decoupage. Biżuterię i pisanki też.

Pomysły na pomoc szybko się mnożą, gdy chce się pomagać.

A dla wszystkich wolontariuszy, którzy jeszcze szukają natchnienia, jak pomagać i co robić

kilka linków i wskazówek na kreatywną pomoc domową:

https://www.youtube.com/watch?v=l0TAoJOxZRw

https://www.youtube.com/watch?v=_z2Y8k4ZYE0

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=H_Oan-z8rsU  

https://www.youtube.com/watch?v=R9-cxAe4L5Q

Dla Babci i Dziadka

Nożyczki i wycinacze poszły w ruch, a papier ferią kolorów przemieszczał się od stołu do stołu. Tu przyciąć, tu przykleić i podkolorować. Jeszcze małe serduszko, kwiatuszek lub kokardka, a potem zanieść na ostatnią ławkę w klasie, aby wszyscy mogli zobaczyć, jakie cudeńka powstały. Oto twórcza atmosfera ostatnich warsztatów zdobienia kartek pocztowych, w których uczestniczyło dwudziestu pięciu wolontariuszy. Udało się nam przygotować kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka i mamy nadzieję, że przyniosły wiele radości naszym Kochanym Seniorom.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza