bip

Wolontariat

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej: „DZIELMY SIĘ DOBREM”

Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się do zbiórki produktów spożywczych dla podopiecznych Fundacji ANTONI pod hasłem: „DZIELIMY SIĘ DOBREM”.
Dziękujemy nie tylko za ofiarowaną żywność- choć jej ilość była imponująca, ale przede wszystkim za wrażliwość otwierającą serce na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Flora Edwards powiedziała kiedyś znamienne słowa: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie ponieważ wszelkie dobro które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Z całego serca wierzymy, że tak właśnie się stanie.

Dziękując raz jeszcze życzymy wspaniałych, udanych wakacji!
Koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariusza

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Minął już tydzień jak wróciliśmy w komplecie (wszystkie klasy) do nauki stacjonarnej, w pewnym stopniu do normalności… Jaka to ulga! Nasza Szkoła nareszcie wypełniła się uczniowskim gwarem. Wszystkich nas z pewnością to bardzo cieszy. A może ten wspaniały fakt uczcić w najlepszy możliwie sposób POMAGAJĄC ?!

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Przynosimy co kto może: kaszę, makaron, mąkę, cukier, ryż, olej, konserwy, herbatę itp.. Zebrane produkty przekazane zostaną Fundacji ANTONI, która niesie pomoc osobom bezdomnym, ubogim, starszym i potrzebującym wsparcia. Głównym działaniem tej Fundacji jest prowadzenie Kuchni Charytatywnej- jednej z największych i najstarszych placówek działających na rzecz ubogich w naszym mieście. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarność i wielkie serca Wspaniałych Darczyńców. 

Akcja potrwa do 11 czerwca (najbliższy piątek). Przyniesione produkty można zostawiać w świetlicy szkolnej (Budynek A i B ), oraz przekazywać koordynatorkom Wolontariatu.

Wszystkim Państwu, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w tę pomoc z góry serdecznie dziękujemy, bo jak powiedział Lewis Carroll:

„Tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

Koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariusza

Dzień Życzliwości

Dziękujemy uczniom za udział w naszej zabawie z okazji Dnia Życzliwości. Na konkurs wpłynęło 20 prac. Wszystkie były niezwykle oryginalne i interesujące.

W kategorii "Wiersz - rymowanka" opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przyznali następujące wyróżnienia:

1. miejsce - Natan Kuc klasa VIIe
2. miejsce - Kamil Apostoluk klasa VIIIb
3. miejsce - Bianka Jadach klasa VIa.


W kategorii "Projekt plakietki - znaczka":
1. miejsce - Milena Palczak klasa VIg
2. miejsce - Malwina Zrałka klasa VIIIb
3. miejsce - Idalia Majchrzycka klasa VIa

 

 

W kategorii klas I-III przyznano specjalną nagrodę dla Mileny Jabłeckiej z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie.

Mówcie: proszę, przepraszam, dziękuję - to nic nie kosztuje.

Pamiętajcie, że warto życzliwym być, aby w zgodzie z ludźmi żyć.
opiekunowie KSW

Zapalić znicz… Pamiętać…

Jeszcze miesiąc temu planowaliśmy dwa wyjścia na Cmentarz Osobowicki. Co roku wychodziliśmy w ramach akcji wolontariatu „Światełko Zapomnianym” sprzątać groby w to samo miejsce - część cmentarza, gdzie znajdują się mogiły żołnierzy oraz groby oznaczone „NN”.
W tym roku jest inaczej i z naszych planów nic nie wyszło. Nie uda nam się w najbliższym czasie wspólnie wyjść. Pozostajemy w domach i nie możemy tam być…

Postarajmy się jednak pamiętać o tych ludziach i miejscach przenosząc się modlitwą i dobrą myślą właśnie tam. A jeśli ktoś z nas na chwilę tam zajrzy (gdy cmentarz będzie otwarty i znajdzie się taka możliwość), prosimy by zapalił znicz pamięci i uczynił to samo.