Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

 

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

 

SWIATOWY DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta
o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

 

Korytarze w naszej szkole jak co roku niech wypełnią się kolorowymi misiami przynoszonymi zarówno przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak i tych najstarszych, co gwarantuje też dzień wolny od pytania 
 
 
Samorząd Uczniowski i
Opiekunki

Kochani Uczniowie,
zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji

Dnia Duszka!


W dniu 28 października (piątek) przyjdźcie przebrani za jakieś stworzenie lub postać - przebraniem może być kostium, jak również charakterystyczny element.
Każdy, kto spełni powyższe kryteria nie będzie w tym dniu pytany i/lub nie będzie musiał pisać niezapowiedzianej kartkówki.
Udział w zabawie jest dobrowolny.
Zapraszamy

 

SU wraz z opiekunkami

 

 

DEN 800x445

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 to ważna data nie tylko dla Nauczycieli, Pedagogów, Dyrektorów szkół i placówek oświatowych. To także dzień, w którym Uczniowie, Rodzice i każdy z nas, może docenić Waszą ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie do rozwoju oraz inspirującą pomoc w odnajdywaniu pasji i wyborze życiowej ścieżki dla kolejnych roczników.

 Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych pedagogów, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie. Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy wyrazić wdzięczność Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji za zaangażowanie w codziennej pracy, której efekty przekładają się na postępy i sukcesy Uczniów.

 Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji oraz pomyślności we wszystkim. Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona: "Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

 

Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej nr 50

im. Ossolineum we Wrocławiu

 

Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej nr 50

im. Ossolineum we Wrocławiu

 

 

Przewodnicząca

Jagoda Michoń klasa VIIIg

 

Zastępca Przewodniczącej

Małgorzata Szymanowska klasa VIIIg

 

Sekretarz

Wiktor Maćkowski klasa VIIIc