Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

SWIATOWY DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta
o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Korytarze w naszej szkole jak co roku niech wypełnią się kolorowymi misiami przynoszonymi zarówno przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak i tych najstarszych, co gwarantuje też dzień wolny od pytania

Samorząd Uczniowski i
Opiekunki

Kochani Uczniowie,
zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji

Dnia Duszka!

W dniu 28 października (piątek) przyjdźcie przebrani za jakieś stworzenie lub postać - przebraniem może być kostium, jak również charakterystyczny element.
Każdy, kto spełni powyższe kryteria nie będzie w tym dniu pytany i/lub nie będzie musiał pisać niezapowiedzianej kartkówki.
Udział w zabawie jest dobrowolny.

SU wraz z opiekunkami

DEN 800x445

Dzień Edukacji Narodowej

to ważna data nie tylko dla Nauczycieli, Pedagogów, Dyrektorów szkół i placówek oświatowych. To także dzień, w którym Uczniowie, Rodzice i każdy z nas, może docenić Waszą ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie do rozwoju oraz inspirującą pomoc w odnajdywaniu pasji i wyborze życiowej ścieżki dla kolejnych roczników.

Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych pedagogów, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie. Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy wyrazić wdzięczność Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji za zaangażowanie w codziennej pracy, której efekty przekładają się na postępy i sukcesy Uczniów.

Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji oraz pomyślności we wszystkim. Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona: "Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

Szkoły Podstawowej nr 50

im. Ossolineum we Wrocławiu