Impreza pod patronatem Prezydenta Wrocławia
oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

18 maja 2016 r. zorganizowaliśmy już po raz kolejny w naszej szkole VIII Miejski Turniej „Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze” o Puchar Dyrektora SP 50 przy współpracy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowegowe Wrocławiu oraz Oficera Rowerowego.Turniej został objęty patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W rywalizacji wzięły udział reprezentacje (2 chłopców i 1 dziewczynka) 6 wrocławskich Szkół Podstawowych: SP 17, SP 20, SP 37, SP 50, SP 85, SP 93. Należało wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego, dotyczącą turystyki rowerowej (pytania w formie testu), wskazać właściwe zachowanie się na skrzyżowaniu, wykazać się umiejętnościami technicznymi z zakresu naprawy roweru (np. zdejmowanie i zakładanie ogumienia z obręczy koła, pompowanie koła, regulacja hamulców, itp.) oraz umiejętnością jazdy na rowerze: jazda po wyznaczonym torze na czas i „jazda żółwia” czyli kto wolniej pokona dystans 5 m.
Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50 w składzie: Kinga Kaczurba 6a, Wojciech Pniaczek 6b i Patryk Kleczyński 6b. II miejsce zajęli reprezentanci SP 17 a III miejsce SP 20.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Henryk Kiewra

Zdjęcia w galerii