TYDZIEŃ DLA ZDROWIA
dla klas IV-VI
w dniach 23-27.02.2015
w ramach projektu ,,Uczeń w formie”

Zapraszamy wszystkich wychowawców, nauczycieli oraz uczniów klas IV,V i VI do czynnego udziału w kampanii  "Tydzień dla Zdrowia".

CELE:

-        aktywny udział w kampanii ,,Tydzień dla Zdrowia’’;

-        propagowanie zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania się;

-        uświadomienie zagrożeń wynikających z nieodpowiednich nawyków żywieniowych.

PROPOZYCJE ZADAŃ dla klas IV-VI

1. Konkurs plastyczny.

Uczniowie każdej klasy wykonują plakat pod hasłem ,,Co jest zdrowe ,a co szkodzi’’ i umieszczają pracę na drzwiach swoich klas.

2. "Zdrowe drugie śniadanie".

Uczniowie na godzinach wychowawczych przygotowują samodzielnie zdrowe drugie śniadanie (posiłek powinien zawierać produkty niskokaloryczne ,a jednocześnie bogate w witaminy i składniki odżywcze).

3.Pogadanka na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się przeprowadzona przez pielęgniarkę szkolną oraz projekcja filmu pt. ,,Jedz Zdrowo”.

4.Mistrzostwa Szkoły w Zbijaka w dniu 25.02.2015r.
(regulamin uczestnictwa w załączniku)

Zawody odbędą się w sali gimnastycznej wg następującego harmonogramu:

3 lekcja –  klasy VI: a,b,c,d,e
4 lekcja –  klasy IV: a,b,c,d,e
5 lekcja -  klasy V :a,b,c,d,e

5.Konkurs ,,Dbajmy o zdrowie”.

Przedstawiciel każdej klasy bierze udział w konkursie rozwiązując krzyżówkę pt ,,Dbajmy o Zdrowie”. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej 27.02.2015r. na 4 godzinie lekcyjnej.