OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
„ PRIMA APRILIS Z EDUBALEM“

DSC 0161Dnia 06.04.2018r. w naszej Szkole odbyła się XIV już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sprawnościowego dla uczniów klas pierwszych „Prima Aprilis z Edubalem”. Wzięły w nim udział drużyny z kilku  wrocławskich szkół: SP 18, SP 74, SP 20, SP 50 oraz SP 6 z Kołobrzegu. Uczestnicy wykonywali pięć zadań turniejowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych Edubal.  Musieli wykazać się zarówno doskonałą sprawnością ruchową, jak  również  umiejętnościami z zakresu języka polskiego  i matematyki (wyodrębnianie samogłosek i spółgłosek, układanie sylab, pisanie wyrazów ze wskazaną na piłce literką oraz umiejętnością rozwiązywania prostych działań matematycznych – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10).

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 50 Wrocław
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 Wrocław

Mimo iż wyłoniono 3 zwycięzców, nikt nie opuścił sali gimnastycznej w poczuciu porażki, gdyż każdy uczestnik turnieju został nagrodzony pamiątkowym medalem ( za I m., II m., III m. oraz za udział). Drużyny zwycięskie otrzymały również pamiątkowy puchar za trzy  pierwsze miejsca.
Nagradzając wszystkie dzieci  uczestniczące w turnieju  doceniliśmy przede wszystkim zaangażowanie i wysiłek włożony w osiągnięcie sukcesu. Przy okazji sportowych zmagań i emocji było jeszcze dużo wspaniałej zabawy.
Gratulujemy zwycięskim drużynom i cieszymy się z ich sukcesu.