Marta Szczepaniak kl. V E

Szkoła Podstawowa nr 50
we Wrocławiu

bip

instaling logo male

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
23
24
26
27
28
30

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Międzynarodowy Dzień Wody w SP 50 - 23.03 2015r.
pod hasłem „Woda to Skarb – Studnia Dla Południa”.

W poniedziałek 23.03 2015 r. w naszej szkole odbyło się Święto Wody. Szkoła została udekorowana wesołymi kropelkami wody oraz wspaniałymi plakatami uczniów.

Przy wejściu Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował stoisko, gdzie uczniowie mogli wesprzeć Polską Akcję Humanitarną poprzez zakup niebieskich opasek, które były naszym wkładem w budowę studni w wioskach Południowej Afryki. Dodatkowo przy stoisku była rozdawana czysta źródlana woda oraz naklejki naszej akcji. Ten rodzaj pomocy cieszył się ogromną popularnością – zamówionych 100 bransoletek rozeszło się jak przysłowiowa woda.

Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Odbył się konkurs na najbardziej niebieską klasę, a uczeń, który był najlepiej przebrany otrzymywał wodę, długopis i mały dyplom. Został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy plakat związany z tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Wody.

Oto wyniki konkursów:


Konkurs „Na najlepiej przebraną klasę”:

Klasa 1E – w kategorii klas 1-3
Klasa 4C – w kategorii klas 4-6

Konkurs plakatowy pt. „ Woda to Skarb – Studnia Dla Południa”

I miejsce – Oliwia Burzyńska kl.6a
II miejsce - Urszula Protyńska kl.6a
III miejsce – Wiktoria Wróbel kl. 4c

Wyróżnienia:

Jagoda Nowak – 4a
Martyna Stysiak – 4c
Mateusz Kozera – 5e

Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce galeria.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze Święto bardzo dziękujemy.


                                                                      Szkolny Klub Wolontariusza oraz Nauczyciele Przyrody.