16.10.2024r.

Miedzykulturowa szkola 2023 plakat

Liveworksheets

Pasowanie na Ucznia

11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia i rodzica. Uczniowie klasy pierwszej obiecywali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Od tej chwili stali się oni oficjalnie nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

POMAGAMY ZWIERZĘTOM!

Rozumiemy sytuację zwierząt po powodzi. Przekazaliśmy naszym mniejszym braciom karmę.

Klasa IIA

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 26 września 2024 roku klasa III F wzięła udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Tego dnia wybraliśmy się na Uniwersytet Medyczny do Zakładu Mikrobiologii, aby dowiedzieć się jak skutecznie pozbyć się bakterii z rąk. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu, z którego dowiedzieliśmy się czym różnią się bakterie od wirusów. Poznaliśmy również różne rodzaje mikrobów. Następnie ochoczo przeszliśmy do laboratorium, gdzie obejrzeliśmy bakterie, które na co dzień znajdują się na naszych rękach i przedmiotach codziennego użytku. Mogliśmy również poprzyglądać się im pod mikroskopem! Ostatnim elementem były zajęcia praktyczne, podczas których nauczyliśmy się jak dokładnie myć ręce.

To był naprawdę ciekawy dzień!

Dziękujemy serdecznie Pani dr n. med. Katarzynie Jermaków, Pani dr n. med. Adrianie Janczurze oraz

Pani dr n. med. Magdalenie Frej- Mądrzak.

Klasa III F