bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

DZIEŃ MISIA 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Tego dnia były zagadki, kolorowanki, wspólne zdjęcia z misiami. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są przyjaciele, miłość, ciepło i przyjaźń. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. 

miś 10 Bez nazwy4 miś 7 mis 1 Bez nazwy7 mis 12 mis 4 IMG 20211125 101330

DZIEŃ MISIA 1E mis 11        mis 13 Bez nazwy2

dzień misia 1  dzień misia 2

KONKURS DLA SZKÓŁ NA  NAJCIEKAWSZE PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA 2021

W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, Rzecznik Praw Dziecka ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne.

Prace konkursowe będą oceniane w kategoriach wiekowych:

- klasy I-IV,

- klasy V-VIII.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie, o tematyce związanej z prawami dziecka.

Na szkolnej wystawie podsumowującej przekazane prace konkursowe zostaną wybrane 3 prace z każdej kategorii, reprezentujące szkołę w konkursie. Oprócz pracy plastycznej dodatkowo powinien być dostarczony Formularz oświadczenia rodzica/ opiekuna prawnego autora pracy zezwalający na zgłoszenie prac do konkursu, na użycie danych autorów prac - imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły, do której uczęszcza i prac w opisany powyżej sposób. Formularz oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia.

Czytaj więcej...

OBCHODY 11 LISTOPADA 

10 listopada 2021r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami świętowali Dzień Niepodległości pod hasłem Moja Ojczyzna. W szkole można było zauważyć piekne dekoracje z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” w każdej klasie został odśpiewany uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. W salach lekcyjnych uczniowie wykonali prace plastyczne z symbolami narodowymi, które ubarwiły korytarze szkolne oraz sale, a także wspólnie śpiewali utwory patriotyczne. Dzieci wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w krótkim pochodzie wokół szkoły z własnoręcznie wykonanymi  chorągiewkami oraz kotylionami. 

Bez nazwy6 Zdjęcie od Beata Kruszyk17

 Bez nazwy1 Zdjęcie od Beata Kruszyk3

 Zdjęcie od Beata Kruszyk7 Zdjęcie od Beata Kruszyk9

Zdjęcie od Beata Kruszyk13 Bez nazwy5

Więcej zdjęć w galerii

ŚNIADANIE DAJE MOC

W poniedziałek 8 listopada 2021 r. uczniowie klas I - III obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem Śniadanie daje moc. Nauczyciele przeprowadzili  pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz przypomnieli zasady zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Uczniowie przygotowali z przyniesionych produktów śniadanie, które wspólnie spożyli. Przypomnieliśmy zasady higienicznego sposobu przygotowania posiłków i zasad zachowania się przy stole. Dziękujemy rodzicom, którzy zaopatrzyli dzieci w zdrowe i kolorowe produkty potrzebne do przygotowania śniadania. Po takiej lekcji i wspólnej degustacji na pewno będziemy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Wierzymy, że udział w tej akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci - w domu i szkole.

Nauczyciele klas I - III

IMG 20211108 085155  Zdjęcie od Beata Kruszyk2  Zdjęcie od Beata Kruszyk3 Zdjęcie od Beata KruszykZdjęcie od Beata Kruszyk4  Zdjęcie od Beata Kruszyk5

 

Więcej zdjęć w galerii