Klasy I-III

bip

loga wspolnie unicef wroclaw

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Liveworksheets

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 

„Życzliwość ma moc! Rozłóż z nami swoje skrzydła" to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej Szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości. W klasach nie brakowało „życzliwych” pomysłów – rozmawialiśmy o tym, że bycie życzliwym jest ważne, na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, na skrzydłach pojawiły się hasła związane z czynieniem dobra. Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

IMG 20231121 214226 IMG 20231121 214315

20231122 110042 IMG 20231122 113127

 ZYCZLIWOSC 1 ZYCZLIWOSC 2

ZYCZLIWOSC 3 ZYCZLIWOSC 4

ZYCZLIWOSC 5 ZYCZLIWOSC 6

ZYCZLIWOSC 7

 

 

Narodowe Święto Niepodległości.

Dnia 10 listopada w Naszej Szkole odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Najmłodsi uczniowie bardzo kreatywnie przygotowali się do tego dnia. Stworzyli wyjatkowe dekoracje na gazetkach ściennych oraz korytarzach. Podczas zajęć omówili zagadnienia z historii Polski, obejrzeli prezentację opowiadającą o tym, wyjatkowym dla nas Polaków, czasie. Każda klasa odśpiewała również hymn i przygotowała kotyliony według własego pomysłu. To był wyjątkowy dzień.

   

  

  

  

         

Kampania "Trzymaj się prosto".

W minionym tygodniu w klasy I –III wzięły aktywny udział w Kampanii "Trzymaj się prosto".

Głównymi celami było:

  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania,
  • nauka przyjmowania prawidłowej postawy w wykonywaniu codziennych czynności.

W czasie zajęć lekcyjnych zostały przeprowadzone pogadanki na temat prawidłowej postawy podczas siedzenia i wykonywania codziennych czynności, wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia człowieka, wpływu żywienia na zdrowie człowieka.

Ponadto odbyły się klasowe konkursy: na rymowankę dotyczącą tematyki prozdrowotnej (profilaktyka wad postawy) oraz pracę plastyczną dot. profilaktyki wad postaw.  

Wszyscy aktywnie wzięli udział we wszelkich działaniach (również w ćwiczeniach korekcyjnych podczas przerw śródlekcyjnych).

Największym zaangażowaniem cieszył się MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. W tym dniu wszystkie klasy zorganizowały wspólne zdrowe śniadanie w swoich salach.

  

  

 

 

26 października uczniowie klasy IG gościli na zajęciach swoich młodszych kolegów z przedszkola nr 149. Tematem dnia były Jesienne opowieści w bajce i piosence. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie jesiennym. Przedszkolaki oraz pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki i zgłaszali się do tablicy. Poznali nową zabawę ruchową, podczas której wystukiwali odpowiedni rytm. Na koniec dzieci miały za zadanie stworzyć jesienne drzewo, przyklejając liście i dorysowując zwierzęta wymienione w bajce.  Lekcja przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

zdjęcie nr 1 zdjęcie nr 5 zdjęcie nr4