plakat wlc 2022 pasek

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i podjęcia czytelniczego wyzwania.

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania.

Wspólnie czytajcie, rozwiązujcie testy, stwórzcie ilustrację lub napiszcie recenzję - zdobywajcie sprawności i awansujcie do kolejnego etapu.
Czas trwania pierwszego etapu - do 22 grudnia 2022.

Najpierw poproś Rodziców, aby wypełnili zgłoszenie - adres mailowy pozwoli utworzyć konto i śledzić postępy.

Następnie wybierz 5 książek z listy konkursowej (zgodnie z Twoim wiekiem).
Aby przejść do kolejnego etapu, należy zdobyć 5 sprawności.
Sprawności są przyznawane za rozwiązanie testu do książki (minimum 80 ze 100 punktów).
Test można rozwiązać tylko raz. Rozwiązuje Uczeń, Rodzic może tylko pomagać (wyjątek stanowią Pierwszoklasiści).

Organizatorzy dopuszczają przyznanie uczestnikowi po jednej sprawności za:
- zajęcie I, II lub III miejsca w innym konkursie czytelniczym, który realizuje Szkoła;
- napisanie recenzji lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

Pamiętaj, aby wszystkie prace podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą.

Pełny regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe oraz listy książek znajdują się poniżej.

Po wybraniu tytułów książek do testu należy skontaktować się przez Librus z p. Małgorzatą Kiwior, p. Katarzyną Bezhubką lub p. Małgorzatą Walczak w celu otrzymania pliku z testem.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe, testy konkursowe oraz prace plastyczne i recenzje przyjmują: w bibliotece w budynku A i w budynku B p. Barbara Samol-Jakubaszek i p. Małgorzata Kiwior; p. Katarzyna Bezhubka i p. Anna Król w sali 20 (w budynku B) oraz p. Małgorzata Walczak w sali 34 (w budynku B).

Zapraszamy do wspólnej zabawy wlc plakat

Małgorzata Kiwior
Katarzyna Bezhubka