10.05.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

Kaszt 1                                                     Kasztanki dla Hospicjum

Wraz z rozpoczęciem sezonu na spadające kasztany cała społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w akcji „Kasztanki dla Hospicjum”. Adresatem jest fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
To dla chorych dzieci nasi uczniowie zbierali dzielnie kasztany. Dzięki ich sprzedaży wolontariusze pozyskają fundusze na pomoc najbardziej potrzebującym. Uzbieraliśmy imponującą ilość darów jesieni. Było ich ponad 200 kg. Swoim czasem i dobrymi chęciami dzielili się uczniowie starsi i młodsi.
Akcję z powodzeniem udało się przeprowadzić w obu budynkach. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego powodzenia działania charytatywnego – uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.

Transportem do miejsca zbiórki zajęli się pracownicy hospicjum. Tu również mogli liczyć na pomoc naszych uczniów. Zapakować taką ilość kasztanów do samochodu dostawczego to było nie lada wyzwanie!
Z radością przyjęliśmy fakt, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem i obiecujemy, że za rok też będzie można zbierać kasztany w szczytnym celu.

Kaszt 2

Koordynatorki przedsięwzięcia