26.04.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI
Celem kampanii jest uświadomienie uczniom istnienia podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku. W każdym dniu kampanii będziemy zwracać uwagę na inne wartości:

13.11.2017 r. DZIEŃ UŚMIECHU
                    Hasło dnia: „Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”

Mamy nadzieję, że w tym dniu wszyscy wszystkich będą obdarzali uśmiechem. W każdej klasie zostanie wybrana najmilsza, najpogodniejsza, najbardziej uśmiechnięta osoba i zostanie jej wręczony dyplom króla/królowej uśmiechu.

14.11.2017 r. DZIEŃ UPRZEJMOŚCI
                    Hasło dnia: „Kulturalnych ludzi uprzejmość nie trudzi”

Mamy nadzieję, że uprzejmości w tym dniu nie zabraknie. Przypomnimy wszystkim ważne słowa: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, „dzień dobry”… .
Przypomnimy uczniom dlaczego powinniśmy być wobec siebie uprzejmi.

15.11.2017 r. DZIEŃ PRZYJAŹNI
                   Hasło dnia: „Dziś telefony odkładamy i przyjaciół szukamy”

W tym dniu będziemy Budować Mosty Przyjaźni poprzez wspólną zabawę na przerwach.
To będzie dzień bez telefonu. Czy nam się uda?

16.11.2017 r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

W tym dniu wychowawcy klas przeprowadzą lekcje wychowawcze nt. „Sztuka życia w społeczeństwie, czyli tolerancja dla innych”, a szkolny pedagog i psycholog przeprowadzą w klasach szóstych i siódmych zajęcia warsztatowe na temat zachowań antydyskryminacyjnych „Jaki byłby świat bez różnic?”.

17.11.2017 r. DZIEŃ POMOCY INNYM
                    Hasło dnia: „Nakręcanie na pomaganie”

W tym dniu wolontariusze będą zbierali przy wejściu do szkoły plastikowe nakrętki, które zostaną przeznaczone na pomoc Stowarzyszeniu Hospicjum Domowego NADZIEJA w Strzelinie. W ten sposób chcemy przypomnieć, że pomaganie nie jest trudne. A jeśli ktoś ze społeczności uczniowskiej będzie potrzebował pomocy, nie pozostawimy go samego.
Zwrócimy uczniom uwagę na to, że pomocą jest również uśmiech, przytulenie, pocieszenie, rozmowa, podniesienie przedmiotu. Przypomnimy, że dawanie przynosi radość.

PAMIĘTAJCIE!

UŚMIECH, SERDECZNOŚĆ, PRZYJAŹŃ, POMOC mimo RÓŻNORODNOŚCI i ODMIENNOŚCI.