Kalendarz fizyczno-chemiczny

Z okazji zbliżających się Świąt zapraszam Cię do podróży w świat chemicznych i fizycznych aspektów świątecznej atmosfery. Przekonaj się jak piękna, kolorowa i pachnąca może być nauka!

Pani Atomówka

Załączniki:
Pobierz plik (18.12.pdf)18.12.pdf[ ]742 kB
Pobierz plik (19.12.pdf)19.12.pdf[ ]767 kB
Pobierz plik (20.12.pdf)20.12.pdf[ ]771 kB
Pobierz plik (22.12.pdf)22.12.pdf[ ]841 kB
Pobierz plik (23.12.pdf)23.12.pdf[ ]858 kB
Pobierz plik (24.12.pdf)24.12.pdf[ ]746 kB

100- tna rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 13 listopada uczniowie z klasy V D i chóru REMIX zaprezentowali program artystyczny pt. "Droga do niepodległości", który zakończył obchody Dnia 11 Listopada w naszej szkole. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, które opowiadały o dużym znaczeniu wolnego kraju, pokazywały wagę słów ojczyznai patriotyzm. Młodzi artyści czterokrotnie występowali, prezentując swoje zdolności artystyczne. Każda uroczystość była podsumowana przez Pana Dyrektora Przemysława Dubaniowskiego, który podkreślał wyjątkowość tego święta i dziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie się w obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez udziały w konkursach, projektach, śpiewanie pieśni narodowych i marsz w Radosnej Paradzie Niepodległości.

Szczególnie wyróżnił dwie uczennice, których prace stanowiły dekorację przedstawienia: Dorotę Dudkowiak z oddziału gimnazjalnego za wykonanie białego orła oraz Annę Czarnecką z klasy siódmej za namalowanie portretu Józefa Piłsudskiego. Kolejne podziękowania Pan Dyrektor skierował w kierunku uczniów z chóru REMIX, gratulując zdobycia I miejsca w XVI Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Duże brawa otrzymali również uczniowie z klasy V D recytujący wiersze. Program artystyczny prowadziły dwie uczennice z klasy VIII B, które wielokrotnie przypominały, że ważna jest pamięć o poległych, dbanie o wolność i suwerenność narodu, szacunek do symboli narodowych.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej wyjątkowej lekcji historii.

filmy Piosenki patriotyczne

zdjęcia Śpiewamy dla Niepodległej