Powiększanie tekstu
Wersja kontrastowa
Kontakt

Aktualności

XXXII Rajd Śladami Zabytków i Miejsc Upamiętnionych

W dniu 6 maja br. grupa uczniów z klas VII uczestniczyła w XXXII Rajdzie Śladami Zabytków i Miejsc Upamiętnionych, zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Koło Przewodników PTTK „Rzepiór”.
Tegoroczny rajd nawiązywał do tematu przewodniego konkursu o Wielką Nagrodę Wrocławia: „Odra, królestwo Viadrusa”. Po przywitaniu zebranych reprezentacji szkół wyruszyliśmy spod kościoła garnizonowego pw. Św. Elżbiety.

Przewodnik miejski – pan Michał Wychodil prowadził naszą grupę wzdłuż Odry, interesująco opowiadając o kolejnych obiektach związanych z rzeką i jej rolą w życiu mieszkańców oraz znaczeniem dla rozwoju miasta na przestrzeni kolejnych stuleci. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących Elektrowni Wodnej Wrocław I oraz kolejnych wrocławskich mostów. Ostatnim punktem na trasie rajdu był przejazd nad Odrą kolejką linową Polinka.

Ten majowy spacer przy sprzyjającej pogodzie dostarczył nam relaksu i pozwolił pogłębić wiedzę o naszym rodzinnym mieście.

7 maja 2026 | Barbara Samol-Jakubaszek | Powrót do spisu wiadomości

15

Szczęśliwy numerek
Środa, 10 czerwca 2026