Otulenie dębu Nestor

W listopadzie 2019 roku dołączyliśmy do projektu ekologiczno-czytelniczego "Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu". Jest to część akcji Cały Wrocław czyta. Do otulenia wybraliśmy naszego wieloletniego przyjaciela – dąb Nestor. Na wielu przedmiotach nauczyciele nawiązywali do tematu drzew, czytali drzewne historie, a uczniowie rysowali Nestora, projektowali witryny na szkolną stronę internetową z Nestorem w roli głównej, wymyślali savoir-vivre dla drzew.

Uroczystość otulenia naszego dębu niebieską wstążką z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju kilkukrotnie przenosiliśmy, aż w końcu w słoneczną środę 3 listopada 2021r. przeprowadziliśmy ją w niezwykle kameralnym gronie. Wszystko się udało – poczynając od pogody, poprzez występy recytujących trzecioklasistek, zapoznanie młodzieży z historią Nestora, po odczytanie przez Pana Dyrektora fragmentów książki O czym szumią drzewa i wystawę prac uczniów. Dąb Nestor szczyci się niebieską wstęgą, a my po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważny jest on dla naszej szkolnej społeczności.

Relacja z otulenia do obejrzenia na filmie.

Koordynatorka akcji: Justyna Rytwińska