UKS KORAL WROCŁAW

 MISTRZ POLSKI MŁODZIKÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

 W SEZONIE 2021/2022

Z wielką radością i ogromną satysfakcją pragniemy  poinformować, że drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Koral, który funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu,  w dniu 24 kwietnia 2022 r. odniosła  historyczny sukces zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików w piłce siatkowej.

Drużyna (rocznik 2007 i 2008) w składzie: Igor Szymański, Kacper Gajda, Bartosz Chrzanowski, Kamil Łapszyński, Bartosz Karolewski, Jakub Ściślak, Łukasz Tynecki, Bartosz Zamiar, Borys Soszka, Karol Stasiak, Dawid Górecki i Karol Doskocz, której trenerami są: Pan Tomasz Pajor i Pan Rafał Jarząbski, zdobyła koronę mistrzowską wygrywając turniej finałowy w Bartoszycach, a trzech zawodników otrzymało nagrody indywidualne:

  • Igor Szymański – najlepszy rozgrywający
  • Łukasz Tynecki – najlepszy libero
  • Kamil Łapszyński – MVP mistrzostw                                                                                                     

W trakcie rozgrywek centralnych – od ćwierćfinałów Mistrzostw Polski począwszy, a na meczu finałowym skończywszy – UKS Koral wygrał wszystkie 12 spotkań, tracąc przy tym zaledwie jednego seta.
Było to piękne zwieńczenie całego bieżącego sezonu, w którym zespół UKS Koral zdominował wojewódzkie rozgrywki młodzików w siatkówce, zdobywając m. in. tytuł Mistrzów Dolnego Śląska.

Wielkim sukcesem Klubu jest także fakt, iż 4 zawodników (w tym 3 wychowanków Korala) jest regularnie powoływanych do kadry narodowej Polski U-15. Są to: Igor Szymański, Bartosz Chrzanowski, Kacper Gajda (wychowankowie) i Kamil Łapszyński.

Tak wspaniałe osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie talent i pasja zawodników, niezwykłe zaangażowanie trenerów oraz ogromne wsparcie ze strony rodziców naszych młodych siatkarzy.

W imieniu całej społeczności składamy wyrazy najgłębszego uznania i szacunku dla niezwykłej, co najmniej pięcioletniej wytężonej pracy całego zespołu, za te niezliczone godziny treningu, za tak częste wyjazdy na zawody, za efektywne godzenie obowiązków szkolnych ze sportowymi...

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć na ręce Panów Trenerów, którzy z wielkim oddaniem budowali mistrzowską drużynę, poświęcając często swój prywatny czas i życie rodzinne, by rozwijać potencjał drzemiący
w swoich podopiecznych.

Dziękujemy również Dyrekcji Szkoły za wsparcie i stworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających osiągnięcie tak wybitnego wyniku sportowego i rozwijania talentów naszych młodych sportowców na miarę reprezentantów Polski.

Jesteśmy bardzo, bardzo dumni z naszych tak utalentowanych uczniów i absolwentów SP nr 50, którzy niezwykłą pracowitością oraz zaangażowaniem potrafią spełniać swoje największe marzenia.