Aleksandra Durlik kl. III C

OSIEDLOWA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 30.04.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Osiedlowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez pana Bolesława Langa (Salonik Trzech Muz) i zarząd osiedla Karłowice - Różanka. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji OJCZYZNY w kościele pw. św. Antoniego na Karłowicach. Następnie uczestnicy w pochodzie przeszli do amfiteatru na osiedle ,, Polanka”. Pochód prowadzili strażnicy miejscy siedzący na koniach, co wzbudziło wielkie zainteresowanie przechodniów. Amfiteatr zajęli chór ,, Remix” i młodzi aktorzy z klasy IV d, którzy zaprezentowali społeczności lokalnej swój talent oraz przybliżyli historię symboli narodowych i konstytucji. Prowadzące program artystyczny, uczennice naszej szkoły, zaprosiły oglądających do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych : ,, Biały krzyż”, ,,Piechota ta szara piechota”, , ,My, Pierwsza Brygada” , ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,, Tchnienie wolności”, ,, Dziś idę walczyć mamo”, ,,Walczyk Panien Wyklętych”, ,, Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”, ,, Miasto 44”, „Dziewczyna z granatem”, ,,Róża i bez”. W ten sposób pieśni zaśpiewane przez chór zjednoczyły osoby, które chciały wyrazić w ten sposób cześć dla minionych pokoleń Polaków walczących o swój kraj czy to w konspiracji czy z bronią w ręku. Uczniowie przypomnieli utwory, które były z Polakami w chwilach trudnych i radosnych i które nadal są istotnym elementem naszej tożsamości narodowej, wzbudzając wiele emocji i dostarczając wzruszeń. Uroczystość zakończyła się wielkimi brawami , słowami uznania i podziękowania dla naszej szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w organizacji i naszym występem przynieść radość innym.

Osiedlowa Parada Niepodległości - zdjęcia   Plakat