bip

szkola z misja duze

instaling logo male

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja

 

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV d i chór ,, Remix” pod kierunkiem pań Anety Petelenz – Łukasiewicz i Anny Krysztofińskiej. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej: "Trzeci Maj”, "Polska flaga”, "Rota”, "Żeby Polska”, "Niepodległa, niepokorna”, "Ojczyzno ma”, "Taki kraj”, "Mury”, "Wolność”. Była to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Młodzi aktorzy przybliżyli fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Zaprezentowali sytuację polityczną Polski , od powstania konstytucji z 1791r. aż po konstytucję współczesną. Nawiązali do poszanowania symboli narodowych oraz historii flagi naszego kraju. Wyjaśnili, dlaczego są to tak ważne dni dla Polski. Występy uczniów oddawały klimat tamtych wydarzeń i ogromne pragnienie wolności. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Powagę uroczystości podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja przedstawiająca biało czerwonego orła. Nie brakowało emocji zarówno ze strony występujących jak i oglądających. Świetna inscenizacja sprawiła, że uczniowie oglądali ją z powagą i zaciekawieniem. Podobała im się lekcja historii w takiej formie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej przedstawienia…

Zdjęcia z Apelu         Film z Apelu - "Mury"              Film z Apelu - "Wolność"