Marta Szczepaniak kl. V E

Szkoła Podstawowa nr 50
we Wrocławiu

bip

instaling logo male

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
23
24
26
27
28
30

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

OSIEDLOWA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI 

W dniu 30.04.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Osiedlowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez pana Bolesława Langa (Salonik Trzech Muz) i zarząd osiedla Karłowice - Różanka. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji OJCZYZNY w kościele pw. św. Antoniego na Karłowicach. Następnie uczestnicy w pochodzie przeszli do amfiteatru na osiedle ,, Polanka”. Pochód prowadzili strażnicy miejscy siedzący na koniach, co wzbudziło wielkie zainteresowanie przechodniów. Amfiteatr zajęli chór ,, Remix” i młodzi aktorzy z klasy IV d, którzy zaprezentowali społeczności lokalnej swój talent oraz przybliżyli historię symboli narodowych i konstytucji. Prowadzące program artystyczny, uczennice naszej szkoły, zaprosiły oglądających do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych : ,, Biały krzyż”, ,,Piechota ta szara piechota”, , ,My, Pierwsza Brygada” , ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,, Tchnienie wolności”, ,, Dziś idę walczyć mamo”, ,,Walczyk Panien Wyklętych”, ,, Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”, ,, Miasto 44”, „Dziewczyna z granatem”, ,,Róża i bez”. W ten sposób pieśni zaśpiewane przez chór zjednoczyły osoby, które chciały wyrazić w ten sposób cześć dla minionych pokoleń Polaków walczących o swój kraj czy to w konspiracji czy z bronią w ręku. Uczniowie przypomnieli utwory, które były z Polakami w chwilach trudnych i radosnych i które nadal są istotnym elementem naszej tożsamości narodowej, wzbudzając wiele emocji i dostarczając wzruszeń. Uroczystość zakończyła się wielkimi brawami , słowami uznania i podziękowania dla naszej szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w organizacji i naszym występem przynieść radość innym.

 Osiedlowa Parada Niepodległości - zdjęcia   Plakat

Święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV d i chór ,, Remix” pod kierunkiem pań Anety Petelenz – Łukasiewicz i Anny Krysztofińskiej. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej: "Trzeci Maj”, "Polska flaga”, "Rota”, "Żeby Polska”, "Niepodległa, niepokorna”, "Ojczyzno ma”, "Taki kraj”, "Mury”, "Wolność”. Była to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Młodzi aktorzy przybliżyli fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Zaprezentowali sytuację polityczną Polski , od powstania konstytucji z 1791r. aż po konstytucję współczesną. Nawiązali do poszanowania symboli narodowych oraz historii flagi naszego kraju. Wyjaśnili, dlaczego są to tak ważne dni dla Polski. Występy uczniów oddawały klimat tamtych wydarzeń i ogromne pragnienie wolności. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Powagę uroczystości podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja przedstawiająca biało czerwonego orła. Nie brakowało emocji zarówno ze strony występujących jak i oglądających. Świetna inscenizacja sprawiła, że uczniowie oglądali ją z powagą i zaciekawieniem. Podobała im się lekcja historii w takiej formie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej przedstawienia…

Zdjęcia z Apelu         Film z Apelu - "Mury"              Film z Apelu - "Wolność"

Chór REMIX na IV Przeglądzie Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczych. 

24.10.2017 r. chór REMIX wziął udział w IV Przeglądzie Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczych w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

Emocji było co niemiara, występowało 21 zespołów i chórów z różnych instytucji, począwszy od przedszkoli aż do młodzieży z Akademii Musicalowej.

Nasz chór zaprezentował się w 40 osobowym składzie i brawurowo wykonał dwa utwory: "We are the word" i "Nie zapomnij" przy oklaskach publiczności.

Na zakończenie Koncertu otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, śpiewnik, przypinki, lizaki, ołówki i tamburyn oraz zaproszenie na kolejny Przegląd.

Zdjęcia z Przeglądu

Kronika IV Przeglądu

"Nie zapomnij" w wykonaniu chóru REMIX

"We are the world" w wykonaniu chóru REMIX

Załączniki:
Pobierz plik (Dyplom.jpg)Dyplom[ ]114 kB

 Rok szkolny 2016/2017

16 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu odbył się XIV Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Z prawdziwą przyjemnością informuję o wielkim sukcesie naszych uczennic z chóru REMIX, które zajęły I miejsce w Festiwalu.

                                        REMIX na Festiwalu       

Wyniki Festiwalu                                               Zdjęcia z Festiwalu

 

31 stycznia 2017 roku  Remix integrował się na przedstawieniu "Alicja w krainie czarów" w Operze Wrocławskiej. Później były pyszne pączki.

                                               

4 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki odbył się XI Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

W eliminacjach wzięło udział 31 solistów i 22 zespoły. Z prawdziwą przyjemnością informuję o wielkim sukcesie naszych uczennic z zespołu REMIX, które zajęły II miejsce na Przeglądzie w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat zespoły.

Zdjęcia z Przeglądu

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 3 lutego 2017 roku odbyły się eliminacje szkolne do XI Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Ojczyzno ma” w kategorii solista.

Załączniki:
Pobierz plik (Dyplom za I m..PDF)Dyplom za I m.[Dyplom za I m.]616 kB

Czytaj więcej...