27.03.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

PODSUMOWANIE KAMPANII „TYDZIEŃ DLA ZDROWIA“

II EKażda klasa eksponowała przez cały tydzień plakaty na drzwiach swojej klasy informujące o dobroczynnym działaniu zdrowych produktów spożywczych. Uczniowie na przerwach aktywnie uczestniczyli w areobiku na wesoło. Zostały przeprowadzone przez wychowawców pogadanki na temat „Kiedy myć ręce?”. Nauczyciele zwrócili uwagę na związek między jakością pożywienia a zdrowiem, pod hasłem „Wiem co jem - spożywamy zdrowe śniadania w szkole”. Uczniowie rozmawiali z pielęgniarką szkolną oraz poznali PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA.

Dowiedzieli sie również, jaka jest rola pokarmu i jego składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W czwartek uczniowie przyszli ubrani do szkoły za dowolne warzywa i owoce. W klasach przygotowywali także zdrowe koktajle owocowo - warzywne, kanapeczki, szaszłyki owocowe oraz inne zdrowe przekąski. Uczniowie ubrani na sportowo z różnych dyscyplin sportowych, brali udział w aktywnej przerwie przy zabawach pod hasłem „RUCH TO ZDROWIE“. Były to: quizy, kalambury, zagadki. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi wiadomościami oraz umiejętnościami. Odbył się turniej wiedzy o zdrowiu dla klas I „ Jedz na zdrowie”. Każda klasa I przygotowała krótką reklamę, rymowankę zachęcającą do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Klasa IIF przygotowała wspaniałe przedstawienie, które zachęcało do spożywania zdrowej żywności.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę podczas kampanii.

Zdjęcia w galerii

zdjęcia z warsztatów żywieniowych