25.04.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

POSUMOWANIE KAMPANII „TRZYMAJ SIĘ PROSTO” DLA KLAS I-III

W dniach 19 – 23.X.2015r. została przeprowadzona w klasach I – III kampania pod hasłem: „Trzymaj się prosto”.
Celem kampanii było:
- propagowanie zdrowego stylu życia,
- wdrożenie korekcyjnej postawy uczniów podczas zajęć w klasie,
- aktywny udział uczniów w kampanii „Trzymaj się prosto”.
    Udział w powyższej akcji był wyrazem naszej troski o zdrowie i wygląd naszych podopiecznych. W ramach kampanii zrealizowano następujące zadania:
1. Kształtowanie nawyku stałego – prawidłowa postawa siedząca podczas pracy w klasie.
2. Wykonanie i ekspozycja plakatów promujących zdrowy styl życia oraz prawidłowe  i nieprawidłowe postawy ciała przy wykonywaniu różnych czynności.
3. Klasowy konkurs na rymowankę dotyczącą tematyki prozdrowotnej.
4. Ćwiczenia śródlekcyjne z elementami gimnastyki korekcyjnej.
5. Wielobój sprawnościowy dla klas I, II i III.
6. Aerobik na wesoło
7. Super przerwa, czyli prezentacja własnych pomysłów na aktywne i bezpieczne spędzanie przerw w szkole.

Zdjęcia w galerii

Największe emocje wzbudził wielobój sprawnościowy z elementami gimnastyki korekcyjnej przygotowany przez p. Leszka Jagodzińskiego. Dużo radości przyniósł dzieciom taniec przy muzyce, czyli aerobik na wesoło. Akcja „super przerwa” pokazała, że uczniowie potrafią aktywnie i bezpiecznie spędzać przerwy w szkole. Dużą pomysłowością uczniowie wykazali się przygotowując plakaty dotyczące profilaktyki wad postawy.
    Ogromnym sukcesem kampanii, kto wie czy nie największym, były uśmiechy i zadowolenie na twarzach dzieci, gdyż dostarczenie pozytywnych emocji i przeżyć gwarantuje nam zapamiętanie jak najwięcej informacji oraz wyrobienie nawyku dbania o własne ciało i zdrowie.