bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

OGÓLNOPOLSKA AKCJA EKOWALENTYNKI 2020
Uczniowie klas I - III naszej Szkoły przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling! To Ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W EkoWalentynkach uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.
 
EKO1   EKO2   EKO3 
 
Tak jak w poprzednich edycjach partnerami EkoWalentynek są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o. Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów. Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nie przeznaczonego grożą wysokie kary pieniężne - do 5000 zł! Jeśli masz w domu zużyte baterie to przynieś je do szkoły i wrzuć do pojemnika w swojej klasie. Po feriach zostanie zorganizowana również zbiórka elektrośmieci, więc już teraz sprawdź w domu, czy nie warto pozbyć się starych urządzeń elektrycznych. Nie czekaj do jutra - zacznij dbać o naszą planetę już dziś.