27.03.2024r.

KAMPANIA TYDZIEŃ DLA ZDROWIA
23 - 27.04.2018r.

CELE:
- aktywny udział uczniów w kampanii,
- propagowanie zdrowego stylu życia,
- wdrażanie i kształtowanie właściwych nawyków i przyzwyczajeń,
- kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

ZADANIA DLA KLAS I - III:

1. Dlaczego warto jeść...?, Dlaczego warto pić wodę/mleko?

Wykonanie plakatów  informujących o dobroczynnym działaniu zdrowych produktów spożywczych. Każda klasa eksponuje plakat na drzwiach swojej sali.

2. Kształtowanie stałego nawyku dbania o czystość rąk

Pogadanki przeprowadzone przez wychowawców klas nt. Kiedy myć ręce?

3. Jedz na zdrowie - spożywamy zdrowe śniadania w szkole.

Wychowawcy klas zwrócą uwagę uczniom na związek między jakością pożywienia a zdrowiem. Uczniowie poznają piramidę zdrowego żywienia - dowiedzą się, jaka jest rola pokarmu oraz aktywności fizycznej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

4. Warsztaty żywieniowe - Zboża zjadamy i energię z nich mamy

Podczas warsztatów dzieci poznają rodzaje zbóż i kasz, ocenią je orgaleptycznie, dowiedzą się ile porcji tych produktów powinny spożywać w ciągu dnia, w jakich formach i dlaczego. Nauczą się rozróżniać mąkę pełnoziarnistą od białej oraz wykonają własne kanapki zbożowe z użyciem zdrowych produktów.
Koordynator: K. Cis - Wawrzyniak.

5. 26.04.2018r. (czwartek) Dzień Sportowca

Uczniowie przychodzą ubrani na sportowo (mogą to być stroje różnych dyscyplin sportowych). Chętni uczestnicy aktywnej przerwy mogą wziąć udział w zabawach pod hasłem Ruch to zdrowie (np. quiz, kalambury, krzyżówki) oraz pochwalić się swoimi umiejętnościami.
Organizacja i prowadzenie: M. Anioł - Gabryel (budynek B), E. Patora (budynek A).

6. 27.04.2018r.  (piątek - 4 lekcja) Turniej wiedzy o zdrowiu dla klas I Jedz na zdrowie

Każda klasa przygotuje krótką reklamę, rymowankę zachęcającą do zdrowego i racjonalnego odżywiania się.