18.04.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

ZIELONA SZKOŁA W DUSZNIKACH ZDRÓJ

DUSZNIKI ZDR 87W dniach 27.11 - 01.12. 2017r. uczniowie klas III D i III H przebywali na Zielonej Szkole w Dusznikach Zdrój, położonych w południowo – zachodniej części Ziemi Kłodzkiej w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Na miejscu okazało się, że przyjechaliśmy jednak na Białą Szkołę. Obudziliśmy się rano, a za oknami było biało. Udało nam się lepić bałwany i rzucać śnieżkami. Podczas pobytu zwiedziliśmy piękny Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim poznając jego historię i tajemnice. Byliśmy też na wycieczce autokarowej w Kopalni w Złotym Stoku. Zwiedzaliśmy kopalnię i szukaliśmy w jej korytarzach Mikołaja. Ku naszej ogromnej radości udało nam się go odnaleźć w kolorowej, bajkowej, świątecznej scenerii w jednym z korytarzy.

Każdemu z nas poświęcił czas na rozmowę i wręczył mikołajkowe niespodzianki. Spacerowaliśmy też po Parku Zdrojowym. W Pijalni poznaliśmy właściwości wód mineralnych i sprawdzaliśmy jak smakują. Przeszliśmy szlakiem pamiątek  po Fryderyku Chopinie. Poznaliśmy historie ludzi, którzy najbardziej wsławili się w życie lokalnej wspólnoty. Braliśmy udział w zajęciach rekreacyjno -  sportowych na „ Ścieżce zdrowia” w Górach Orlickich. W ośrodku też nie mogliśmy się nudzić, ponieważ odbywały się rozmaite zajęcia: malowanie pierniczków, gipsowych odlewów, przygotowanie masek na Bal Andrzejkowy, podczas którego wróżka odczytywała naszą przyszłość z lanego wosku. Odbyły się konkursy karaoke, konkurs na króla i królową balu oraz wiele innych atrakcji.
Tydzień poza domem, bez rodziców, szybko minął. Nauczył nas samodzielności, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz dał możliwość poznania pięknych okolic Dolnego Śląska. Na pewno będziemy go długo i miło wspominać!

Zdjęcia w galerii