25.04.2024r.

loga wspolnie unicef wroclaw

Liveworksheets

TO BYŁ TYDZIEŃ!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji obchodziliśmy w dniach od 13 do 17 listopada  II Szkolny Tydzień Tolerancji. Celem kampanii było uświadomienie uczniom podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku.
W każdym dniu akcji wolontariusze witali wchodzących do szkoły uczniów podając kolejne hasła dnia:

13.11.2017 r. - DZIEŃ UŚMIECHU

Hasło dnia: Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje
W tym dniu wszyscy wszystkich obdarzali uśmiechem. W każdej klasie została wybrana najbardziej uśmiechnięta osoba, która otrzymała tytuł króla/królowej uśmiechu.

14.11.2017 r. - DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

Hasło dnia: Kulturalnych ludzi uprzejmość nie trudzi
W tym czasie wszyscy szczególnie dbali o życzliwą atmosferę, używając jak najczęściej magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry…

15.11.2017 r. - DZIEŃ PRZYJAŹNI

Hasło dnia: Dziś telefony odkładamy i przyjaciół szukamy
W tym dniu budowaliśmy Mosty Przyjaźni poprzez wspólną zabawę na przerwach. Wolontariusze podczas wszystkich przerw inicjowali zabawy z młodszymi koleżankami i kolegami, sami świetnie się przy tym bawiąc.
To miał być dzień bez telefonu i PRAWIE się udało!

16.11.2017 r. - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Hasło dnia: Tolerancja i szacunek to właściwy jest kierunek
W tym dniu wychowawcy klas przeprowadzili lekcje wychowawcze nt. „Sztuka życia w społeczeństwie, czyli tolerancja dla innych” (klasy IV-VII). Efektem tych zajęć były m. in. plakaty o tolerancji wykonane pod kierunkiem wychowawców i umieszczone na drzwiach klas. Szkolny pedagog i psycholog przeprowadzili w klasach szóstych i siódmych zajęcia warsztatowe „Jaki byłby świat bez różnic”, a klasy piąte spotkały się z przedstawicielką Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu na zajęciach edukacyjnych: „Tolerancja i przyjaźń wobec dzieci niepełnosprawnych”.

17.11.2017 r. - DZIEŃ POMOCY INNYM

Hasło dnia: Nakręcanie na pomaganie
W tym dniu wolontariusze zbierali  przy wejściu do szkoły plastikowe nakrętki, które zostaną przeznaczone na pomoc Stowarzyszeniu Hospicjum Domowego NADZIEJA w Strzelinie. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć, że pomaganie nie jest trudne.

Tygodniowi tolerancji towarzyszyła również biblioteka szkolna, gdzie zorganizowane zostały zajęcia czytelnicze w wykonaniu wolontariuszy pod hasłem: „Posłuchaj o tolerancji” , a ponadto uczniowie, nauczyciele i rodzice oglądać mogli wystawę książek zatytułowaną: „Każdy inny- wszyscy równi”.

Przez cały tydzień o tolerancji rozmawiano także z uczniami w świetlicy szkolnej. Każdego dnia uczniowie słuchali fragmentów wybranych książek o tolerancji. Nauczyciele omawiali z dziećmi poszczególne tematy dnia, a uczniowie pracując
w grupach tworzyli plakaty ilustrujące dane hasła.

Mamy nadzieję, że Szkolny Tydzień Tolerancji uświadomił uczniom, jak ważna jest tolerancja we współczesnym świecie. Oby uśmiech i uprzejmość na stałe zagościły wśród nas, bo dzięki nim życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom i Psychologom, Pracownikom biblioteki i świetlicy szkolnej, a przede wszystkim Rodzicom i Uczniom - bez których nie byłoby tego tygodnia - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Koordynatorki
Mariola Ludynia, Urszula Dziedzicka