szkola z misja duze

To był bal...

22 stycznia 2018 r. sala gimnastyczna w budynku A zamieniła się w prawdziwą salę balową. Tego dnia odbyła się dyskoteka dla klas IV-VIII. Nie była to zwykła zabawa karnawałowa. Przy okazji świetnie spędzonego czasu wolnego szkolni wolontariusze tradycyjnie postanowili pomóc innym ludziom, którzy aktualnie znajdują się w potrzebie.
Pomysł był prosty: każdy uczestnik zabawy przyniósł artykuły spożywcze, które następnie zostały przekazane do kuchni charytatywnej Fundacji Antoni przy ul. Kasprowicza.
Cała społeczność szkolna jak zwykle nie zawiodła. Do Fundacji Antoni zostało dostarczonych 10 ogromnych kartonów artykułów spożywczych. Mamy całkowitą pewność, że zostaną dobrze wykorzystane.

Dziękujemy: nauczycielom -  za poświęcony czas, wolontariuszom -  za pomoc w organizacji, uczniom - za wspaniałą zabawę.
ZAPRASZAMY ZA ROK!
Szkolny Klub Wolontariusza
"Życzliwym łatwiej, z życzliwymi przyjemniej"

Czy widzieliście jakiś czas temu jak po szkole przechadzała się spora grupa ubranych na kolorowo i uśmiechniętych uczennic? Tak to były ONE - wolontariuszki tworzące Orszak Życzliwości. Były chyba w każdej klasie i opowiadały, co można zrobić, aby w szkole żyło nam się po prostu przyjemniej. Liczymy na to, że dostosujecie się do ich rad i będziecie pamiętać m. in. o tym , że "dzień dobry" nic nie kosztuje, a wszystkim jest przyjemniej, gdy je usłyszą lub o tym, że warto spojrzeć z życzliwością na innych.
Podczas przemarszu Orszaku Życzliwości po klasach mieliście również okazję wesprzeć finansowo Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (fundację, którą nasza szkoła współpracuje od wielu lat). Do fundacyjnych puszek została zebrana kwota 698,72 zł.
DZIĘKUJEMY!!!
Wolontariusze

"Pomagamy, bo chcemy"

Tym razem także się udało! Jak co roku cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Każdy podzielił się tym, czym chciał i mógł. Mnóstwo artykułów żywnościowych oraz "niespodzianek - prezencików" trafiło w ręce tych, którym życie na codzień nie szczędzi kłopotów. W tym roku naszymi darami zdołaliśmy wspomóc aż trzy instytucje:
 - Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Jaszkotlu
 - kuchnię charytatywną przy kościele p.w. św. Antoniego  O.O. Franciszkanów we Wrocławiu
 - Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi im. brata Alberta we Wrocławiu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary i poświęcili swój czas na pakowanie i segregowanie żywności. Polecamy się na przyszłość! Mamy nadzieję na kolejny spektakularny sukces!
Wolontariusze

Pod patronatem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Podczas ostatnich konsultacji dla rodziców wolontariusze zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza zorganizowali kwestę na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W obu budynkach naszej szkoły można było zobaczyć grupy dziewcząt ubranych w żółto - niebieskie koszulki z puszkami w rękach. Rodzice i nauczyciele bardzo chętnie dzielili się pieniędzmi z potrzebującymi. Uczniowie będą mieli okazję wesprzeć Hospicjum w trakcie zbliżającego się Tygodnia Tolerancji. Zapraszamy do przyłączenia się do naszych działań.

PAMIĘTAJCIE, POMAGANIE JEST FAJNE!

Dagmara Kubica
Teresa Wiśniewska