Dominika Kubów kl. IV G

Szkoła Podstawowa nr 50
we Wrocławiu

bip

 

Igrzysk The World Games 2017

instaling logo male

Wolontariat

Pn Wt Śr Cz Pt So N
17
20
26
27
28

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”
o.
Marian Żelazek

Drodzy Państwo! Kochane Dzieci!

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorych (11 lutego) Pedagog Szkolny i Szkolny Klub Wolontariusza po raz drugi organizują akcję charytatywną OPATRUNEK NA RATUNEK.

Wspólnie z Fundacją Redemptoris Missio chcemy pomóc polskim misjonarzom i przyłączyć się do zbiórki środków opatrunkowych. Misje, to nie tylko kościoły, ale również przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Jak możemy pomóc?

W misyjnych szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Prosimy o zakupienie i przyniesienie tylko jednej rzeczy spośród wymienionych: plastry opatrunkowe, bandaże, gazy, kompresy, rękawiczki gumowe, wata.

Przyniesione środki opatrunkowe można składać w Świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji.

Zbiórka potrwa do 23.02.2018r.

Podziękowanie za udział w akcji: Mikołajkowa paka dla Dzieciaka

Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się do akcji: Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka. Dziękujemy nie tylko za słodycze- choć ich ilość była naprawdę imponująca, ale przede wszystkim za wrażliwość otwierającą serce na potrzeby innych. 

Życzymy, by nadchodzące Święta były wypełnione radością i miłością, a Nowy Rok przyniósł spełnienie marzeń. 

Urszula Dziedzicka
Koordynator SKW

TO BYŁ TYDZIEŃ!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji obchodziliśmy w dniach od 13 do 17 listopada  II Szkolny Tydzień Tolerancji. Celem kampanii było uświadomienie uczniom podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku.
W każdym dniu akcji wolontariusze witali wchodzących do szkoły uczniów podając kolejne hasła dnia:

13.11.2017 r. - DZIEŃ UŚMIECHU

Hasło dnia: Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje
W tym dniu wszyscy wszystkich obdarzali uśmiechem. W każdej klasie została wybrana najbardziej uśmiechnięta osoba, która otrzymała tytuł króla/królowej uśmiechu.

14.11.2017 r. - DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

Hasło dnia: Kulturalnych ludzi uprzejmość nie trudzi
W tym czasie wszyscy szczególnie dbali o życzliwą atmosferę, używając jak najczęściej magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry…

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE AKCJI MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Zakończyła się kolejna zbiórka zniczy organizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza w ramach akcji:„MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”. Nasz tegoroczny wynik jest imponujący. Zebraliśmy 600 zniczy, które zapłoną w listopadzie na kresowych cmentarzach. Dzięki tej akcji uczymy się patriotyzmu, historii, poznajemy dzieje naszego narodu.

Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom naszej Szkoły, którzy tak pięknie włączyli się do tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Szkolny Klub Wolontariusza