szkola z misja duze

Liveworksheets

Dla Babci i Dziadka

Nożyczki i wycinacze poszły w ruch, a papier ferią kolorów przemieszczał się od stołu do stołu. Tu przyciąć, tu przykleić i podkolorować. Jeszcze małe serduszko, kwiatuszek lub kokardka, a potem zanieść na ostatnią ławkę w klasie, aby wszyscy mogli zobaczyć, jakie cudeńka powstały. Oto twórcza atmosfera ostatnich warsztatów zdobienia kartek pocztowych, w których uczestniczyło dwudziestu pięciu wolontariuszy. Udało się nam przygotować kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka i mamy nadzieję, że przyniosły wiele radości naszym Kochanym Seniorom.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza

Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej: Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka

W imieniu naszych Przyjaciół- Dzieci z Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu serdecznie dziękujemy za każdego cukierka, lizaka czy czekoladę… Za dobre serce, które pochyliło się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwość, która nakłoniła do czynienia dobra, za każdą bezinteresowną pomoc i życzliwość.
Wszystkim Wspaniałym Darczyńcom na progu tego Nowego Roku życzymy samych pięknych, radosnych chwil.

Nauczyciele Katecheci
Szkolny Klub Wolontariusza

Ozdobić świece nadziei

Kolejny już raz mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywnych w ZS nr 1 przy ul Słubickiej. Pani Agnieszka Berkowska – prowadząca zajęcia – jest wspaniałą instruktorka, która jak do tej pory uczyła nas robić bransoletki, kolczyki ozdabiać torby, pojemniki i szkatułki. Wiosną wykonywaliśmy też pisanki, które wspaniale przystroiły nasze stoły wielkanocne. Wszystko to podczas poprzednich edycji warsztatów. Tym razem zdobiliśmy świece metodą decoupage i nie dość, że rozwijaliśmy swoje plastyczne pasje to zrobiliśmy coś dobrego dla innych. Przygotowane przez nas świece będą prezentem świątecznym dla mieszkanek ze Schroniska im. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej. Cieszymy się i mamy nadzieję, że z przyjemnością wszystkie obdarowane Panie spojrzą na mały płomyczek światła i napełnią się nadzieją na lepsze jutro.

Wolontariusze

Pełna Miska dla Schroniska

Akcja Pełna Miska dla Schroniska za nami. Na dworze już chłodniej i grudniowe dni mogą przynieść niespodziankę w postaci mrozu i śniegu. Cieszymy się jednak przeogromnie, bo tym razem niejedna miska wypełni się po brzegi i ciepłe legowisko dla czworonożnych Przyjaciół będzie zapewnione. Może z radości zamerdają ogonem, a koty zamruczą z zadowolenia. Tak odwdzięczą się zwierzęta, a my dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i przynieśli karmę i potrzebne artykuły.

Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza