Martyna Stysiak VIIC

NASZE POLA NADZIEI

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza bardzo serio zaangażowali się w tę akcję. Najpierw pod okiem p. Urszuli Królik – która posiada niezwykły talent plastyczny, uruchomiliśmy własnoręczną „produkcję” żółtych żonkili- oczywiście z krepiny- a następnie ruszyliśmy w poszukiwaniu ludzi o dobrych sercach, którzy zechcieliby je kupić..

Z radością pragniemy poinformować, że udało nam się zebrać 2169,82zł. wspierając tą kwotą Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dziękujemy :)))
Szkolny Klub Wolontariusza

Zdjęcia w galerii.

NASZ PREZENT bez pudła

16 marca 2017r. Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził w naszej Szkole akcję charytatywną, której celem było pozyskanie funduszy na rzecz UNICEF- organizacji niosącej pomoc dzieciom : ofiarom wojen, katastrof, czy skrajnego ubóstwa. Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony całej społeczności szkolnej.

Za pozyskane fundusze dokonaliśmy zakupu tzw. PREZENTU BEZ PUDŁA na kwotę 1400 zł:

• 600 szczepionek przeciw polio
  • 1000 szczepionek przeciw tężcowi
  • 300 szczepionek przeciw odrze
  • 5000 tabletek uzdatniających wodę

Wszystkim ludziom dobrej woli –naszym wspaniałym Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

To dla Was certyfikat od UNICEF ❤

AKCJA CHARYTATYWNA
- SŁODKA NIESPODZIANKA SPOD ZNAKU WIELKANOCNEGO BARANKA

Przeniknięci blaskiem, co powstaje podczas Wielkiej Nocy,
organizujemy akcję bezinteresownej pomocy.
Wszyscy Przyjaciele, co dobre serca mają
chore dzieci z Jaszkotla chętnie słodyczami wspierają.
Może być baranek, jajko czy też kurka-
albo czekoladka o smaku mazurka.
Cukierki i ciastka, lub inne frykasy,
na które niekoniecznie trzeba wielkiej kasy.
Co kto może przyniesie i w świetlicy złoży,
Do 12 kwietnia musimy zdążyć.

Szkolny klub Wolontariusza

PREZENTY BEZ PUDŁA

"Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać,
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć, siebie samego trzeba dać."

Fragment piosenki "Tolerancja" słowa: Stanisław Sojka

Z okazji Tygodnia Tolerancji w naszej Szkole w czwartek – 16 marca 2017 r. – Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził akcję charytatywną, której celem było pozyskanie funduszy na rzecz UNICEF – organizacji  zaangażowanej w zapewnienie szczególnej ochrony najbardziej poszkodowanym dzieciom: ofiarom wojen, katastrof, skrajnego ubóstwa, wszelkich form przemocy i wykorzystywania, oraz dzieciom z niepełnosprawnością.

W bieżącym roku szkolnym zaangażowaliśmy się w realizację projektu pod hasłem: Prezenty bez pudła, czyli zakup szczepionek, leków, żywności terapeutycznej i tym podobnych produktów dla dzieci z Afryki.

Zakupione szczepionki są wysyłane przez UNICEF w miejsce wybrane na podstawie każdorazowej analizy, aby dotarły one tam, gdzie aktualnie są najbardziej potrzebne.

Wszystkim Państwu, którzy w jakikolwiek sposób wsparliście nas w tym działaniu składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA, bo jak powiedział Lewis Carroll: „Tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

Szkolny Klub Wolontariusza