szkola z misja duze

Bal Charytatywny w Liceum Ogólnokształcącym nr 1

Wieloletnią tradycją wrocławskich Szkolnych Klubów Wolontariusza jest spotkanie karnawałowe w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 przy ul. Poniatowskiego 9 we Wrocławiu. W tym roku na balu charytatywnym wolontariusze bawili się po raz siedemnasty. Nie mogło zabraknąć tam i nas.

Bawiliśmy się doskonale podczas tej integracyjnej imprezy. Towarzyszyli nam uczniowie wrocławskich szkół oraz pensjonariusze i asystenci DPS „Arka”. W tym czasie nie było podziału na lepszych i gorszych, słabszych i mocniejszych, młodzież i dorosłych. Wolontariusze, nauczyciele, osoby niepełnosprawne i ich asystenci ochoczo pląsali w takt modnych przebojów. Jak co roku hitem była „belgijka” (taniec integracyjny, którego może nauczyć się każdy). Nie zabrakło niespodzianek. Tym razem punktem kulminacyjnym był występ absolwentki ZS nr 1 przy ul. Słubickiej. Nasza starsza koleżanka wystąpiła w układzie tanecznym z szarfami do muzyki orientalnej.

Żal było rozstawać się z uczestnikami tej imprezy. Wspólne tańce, rozmowy, żarty....to była prawdziwa integracja. Dziękujemy za zaproszenie i obiecujemy, że za rok znów przybędziemy, aby towarzyszyć we wspólnej zabawie tym, którzy nie oceniają ludzi, dopóki ich choć trochę nie poznają.

wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

(DK, TW)

To był bal...

22 stycznia 2018 r. sala gimnastyczna w budynku A zamieniła się w prawdziwą salę balową. Tego dnia odbyła się dyskoteka dla klas IV-VIII. Nie była to zwykła zabawa karnawałowa. Przy okazji świetnie spędzonego czasu wolnego szkolni wolontariusze tradycyjnie postanowili pomóc innym ludziom, którzy aktualnie znajdują się w potrzebie.
Pomysł był prosty: każdy uczestnik zabawy przyniósł artykuły spożywcze, które następnie zostały przekazane do kuchni charytatywnej Fundacji Antoni przy ul. Kasprowicza.
Cała społeczność szkolna jak zwykle nie zawiodła. Do Fundacji Antoni zostało dostarczonych 10 ogromnych kartonów artykułów spożywczych. Mamy całkowitą pewność, że zostaną dobrze wykorzystane.

Dziękujemy: nauczycielom -  za poświęcony czas, wolontariuszom -  za pomoc w organizacji, uczniom - za wspaniałą zabawę.
ZAPRASZAMY ZA ROK!
Szkolny Klub Wolontariusza
"Życzliwym łatwiej, z życzliwymi przyjemniej"

Czy widzieliście jakiś czas temu jak po szkole przechadzała się spora grupa ubranych na kolorowo i uśmiechniętych uczennic? Tak to były ONE - wolontariuszki tworzące Orszak Życzliwości. Były chyba w każdej klasie i opowiadały, co można zrobić, aby w szkole żyło nam się po prostu przyjemniej. Liczymy na to, że dostosujecie się do ich rad i będziecie pamiętać m. in. o tym , że "dzień dobry" nic nie kosztuje, a wszystkim jest przyjemniej, gdy je usłyszą lub o tym, że warto spojrzeć z życzliwością na innych.
Podczas przemarszu Orszaku Życzliwości po klasach mieliście również okazję wesprzeć finansowo Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (fundację, którą nasza szkoła współpracuje od wielu lat). Do fundacyjnych puszek została zebrana kwota 698,72 zł.
DZIĘKUJEMY!!!
Wolontariusze

"Pomagamy, bo chcemy"

Tym razem także się udało! Jak co roku cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Każdy podzielił się tym, czym chciał i mógł. Mnóstwo artykułów żywnościowych oraz "niespodzianek - prezencików" trafiło w ręce tych, którym życie na codzień nie szczędzi kłopotów. W tym roku naszymi darami zdołaliśmy wspomóc aż trzy instytucje:
 - Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Jaszkotlu
 - kuchnię charytatywną przy kościele p.w. św. Antoniego  O.O. Franciszkanów we Wrocławiu
 - Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi im. brata Alberta we Wrocławiu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary i poświęcili swój czas na pakowanie i segregowanie żywności. Polecamy się na przyszłość! Mamy nadzieję na kolejny spektakularny sukces!
Wolontariusze