Marta Szczepaniak kl. V E

Pola Nadziei to nasza sztandarowa akcja, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. W tym roku nasze działania rozpoczęliśmy już 12 kwietnia podczas Dnia Otwartego Szkoły. Na warsztatach, do których zapraszaliśmy wszystkich chętnych własnoręcznie wykonywaliśmy żonkile z krepiny. Takich warsztatów było oczywiście więcej, a efektem kilkaset pięknych żonkili, które z hasłem: Kwiatek kupujesz- życie ratujesz- trafiły podczas zebrań z rodzicami 18 i 19 kwietnia do rąk wielu ludzi o wielkich sercach.

Nasi starsi koledzy z klas gimnazjalnych kwestowali już wcześniej, bo 7 kwietnia w Centrum handlowym MAGNOLIA. Punktem kulminacyjnym był udział Wolontariuszy    w III Szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbył się 26 maja. Pod hasłem: POMAGAMY BO CHCEMY przygotowaliśmy stoisko, które przyciągało żółtymi balonikami, własnoręcznie wykonanymi plakatami oraz żółtymi żonkilami, które zakwitły jak POLA NADZIEI. Były też mydlane bańki, naklejki a przede wszystkim okazja wsparcia chorych dzieci. Każdy datek do puszki nagradzany był fantem, jaki ofiarodawca mógł sobie wybrać.

Z radością pragniemy poinformować, że udało nam się zebrać ponad 3000 zł wspierając tą kwotą Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Ktoś powiedział, że dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią. U nas może nie było cicho, ale za to bardzo radośnie i spontanicznie. Jak zawsze serdecznie dziękujemy WSPANIAŁYM DARCZYŃCOM i życzymy cudownych, udanych wakacji.

Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Zdjęcia w galerii

Zakończenie akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.

W imieniu fundacji REDEMPTORIS   MISSIO  pragniemy przekazać raz jeszcze serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za udział w akcji Opatrunek na ratunek.  To dzięki takim wspaniałym ludziom świat staje się lepszy.

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z koordynatorkami.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wody pod hasłem „Woda i Żywność dla Południowej Afryki” – 22 marca 2018 r.

Zgodnie z tradycją SP 50 włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Wody połączone z udziałem w kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej Studnia dla Południa. W dniu 22 marca 2018 roku nasza szkoła została udekorowana plakatami zachęcającymi do pomocy ludziom w Afryce w uzyskaniu dostępu do świeżej wody, a tym samym do możliwości produkcji żywności. Nasi wolontariusze rozłożyli stoisko, na którym można było zakupić zielone opaski PAH. W sumie sprzedano ich 350. W klasach przeprowadzono pogadanki o działalności PAH w Południowej Afryce. Odbyły się również konkursy.

Konkurs na Najbardziej Niebieska Klasę -wygrała klasa V E

Konkurs plakatowy pt.. ”Woda i Żywność dla Afryki” dla klas IV – VII:

I miejsce –Anna Czarnecka kl. VI C

II miejsce –Wiktoria Drzał kl. V B, Maria Chorko – kl. IV A

III miejsce –Sara Konopska kl. VI B, Marta Alberska kl. VI C, Amelia Wytwał kl. IV C

Wszystkim dziękujemy za udział w kampanii i zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Szkolny Klub Wolontariusza oraz nauczyciele przyrody.

zdjęcia w galerii

Finał akcji „Talent Miłosierdzia”

Miło nam poinformować, iż w ramach akcji charytatywnej „Talent Miłosierdzia” przeprowadzanej w naszej Szkole w dniach od 26 lutego do 16 marca zebraliśmy ponad 260 kg artykułów spożywczych takich jak: makaron, mąka, cukier, ryż, kasze, słodycze itp. Zebrana żywność została przekazana Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, skąd trafi do najbardziej potrzebujących osób.

Dziękując wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tę akcję i wsparli potrzebujące rodziny przed świętami Wielkiej Nocy życzymy, aby odkryty talent miłosierdzia trwał nadal przynosząc obfite owoce.

Ks. Jakub Deperas- koordynator akcji