Pod patronatem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Podczas ostatnich konsultacji dla rodziców wolontariusze zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza zorganizowali kwestę na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W obu budynkach naszej szkoły można było zobaczyć grupy dziewcząt ubranych w żółto - niebieskie koszulki z puszkami w rękach. Rodzice i nauczyciele bardzo chętnie dzielili się pieniędzmi z potrzebującymi. Uczniowie będą mieli okazję wesprzeć Hospicjum w trakcie zbliżającego się Tygodnia Tolerancji. Zapraszamy do przyłączenia się do naszych działań.

PAMIĘTAJCIE, POMAGANIE JEST FAJNE!

Dagmara Kubica
Teresa Wiśniewska

W służbie tradycji - Światełko Zapomnianym

Jak co roku o tej porze, byli tam. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami w dniu 26.10. 2018r. odwiedzili groby na Cmentarzu Osobowickim. Była to niezwykła wycieczka: pełna zadumy i refleksji. Wolontariusze zapalili znicze na grobach dawnych nauczycieli i absolwentów naszej szkoły. Posprzątali mogiły mieszkańców Wrocławia, o które nikt nie chce lub nie może zadbać. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli również o ofiarach terroru komunistycznego. Tam także zapłonęły nasze świeczki.

To bardzo ważne, aby młodzież umiała oddać hołd swoim zmarłym przodkom oraz zatroszczyć się o rzadko odwiedzane miejsca spoczynku wrocławian. Uczniowie pokazali, że potrafią odnaleźć się w każdej, nawet pozornie niełatwej dla nich, sytuacji.

ŚWIATEŁKO DLA ZPOMNIANYCH DZIĘKI NASZYM WOLONTARIUSZOM

ROZBŁYSŁO NA WIELU GROBACH CMENTARZA OSOBOWICKIEGO.

Ogromnym sukcesem zakończyła się również zbiórka zniczy zorganizowana na terenie szkoły. Dziękujemy wszystkim (uczniom, rodzicom i nauczycielom), którzy przyczynili się do powodzenia tej akcji. Zebraliśmy kilkanaście kartonów zniczy, które pojadą z kolejnym konwojem Telewizji Wrocławskiej na tereny obecnej Ukrainy. Będą one sukcesywnie zapalane na grobach Polaków pochowanych na tamtych terenach.

Dagmara Kubica
Teresa Wiśniewska

Pomaganie jest fajne

Chcemy pomagać - szybko, mądrze i skutecznie. Taką mamy dewizę i wcielamy ją w czyn. W tym roku szkolnym zorganizujemy kilka akcji pomocowych, z których z pewnością będziemy naprawdę dumni. Dużą satysfakcję daje nam również stała (już wieloletnia!) współpraca z instytucjami, które zostały stworzone, aby pomagać innym.

Za nami pierwsza akcja. Zebraliśmy kilkanaście kartonów artykułów dla bezdomnych zwierzaków ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. Gdyby nie zaangażowanie całej społeczności szkolnej, przedsięwzięcie nie byłoby tak udane. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla zwierzaków.

Liczymy na Waszą dalszą pomoc dla ludzi i zwierząt.

Co jest dla nas ważne?

Cieszymy się, że na apele wolontariuszy zrzeszonych w Szkolnym Klubie Wolontariusza odpowiadają wszyscy - uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Jesteśmy dumni z tego, że żadna zaproponowana przez nas akcja nie została zignorowana. Najważniejsze dla nas jest poczucie, że razem możemy wiele i że warto pomagać.

Pamiętaj, że możesz do nas dołączyć w każdej chwili. Pomaganie jest fajne!

Wolontariusze

Pola Nadziei to nasza sztandarowa akcja, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. W tym roku nasze działania rozpoczęliśmy już 12 kwietnia podczas Dnia Otwartego Szkoły. Na warsztatach, do których zapraszaliśmy wszystkich chętnych własnoręcznie wykonywaliśmy żonkile z krepiny. Takich warsztatów było oczywiście więcej, a efektem kilkaset pięknych żonkili, które z hasłem: Kwiatek kupujesz- życie ratujesz- trafiły podczas zebrań z rodzicami 18 i 19 kwietnia do rąk wielu ludzi o wielkich sercach.

Nasi starsi koledzy z klas gimnazjalnych kwestowali już wcześniej, bo 7 kwietnia w Centrum handlowym MAGNOLIA. Punktem kulminacyjnym był udział Wolontariuszy    w III Szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbył się 26 maja. Pod hasłem: POMAGAMY BO CHCEMY przygotowaliśmy stoisko, które przyciągało żółtymi balonikami, własnoręcznie wykonanymi plakatami oraz żółtymi żonkilami, które zakwitły jak POLA NADZIEI. Były też mydlane bańki, naklejki a przede wszystkim okazja wsparcia chorych dzieci. Każdy datek do puszki nagradzany był fantem, jaki ofiarodawca mógł sobie wybrać.

Z radością pragniemy poinformować, że udało nam się zebrać ponad 3000 zł wspierając tą kwotą Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Ktoś powiedział, że dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią. U nas może nie było cicho, ale za to bardzo radośnie i spontanicznie. Jak zawsze serdecznie dziękujemy WSPANIAŁYM DARCZYŃCOM i życzymy cudownych, udanych wakacji.

Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Zdjęcia w galerii