Matylda Gaweł IIIC/g

Szkoła Podstawowa nr 50
we Wrocławiu

bip

 

Igrzysk The World Games 2017

Wolontariat

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
19
25
26

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

TO BYŁ TYDZIEŃ!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji obchodziliśmy w dniach od 13 do 17 listopada  II Szkolny Tydzień Tolerancji. Celem kampanii było uświadomienie uczniom podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku.
W każdym dniu akcji wolontariusze witali wchodzących do szkoły uczniów podając kolejne hasła dnia:

13.11.2017 r. - DZIEŃ UŚMIECHU

Hasło dnia: Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje
W tym dniu wszyscy wszystkich obdarzali uśmiechem. W każdej klasie została wybrana najbardziej uśmiechnięta osoba, która otrzymała tytuł króla/królowej uśmiechu.

14.11.2017 r. - DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

Hasło dnia: Kulturalnych ludzi uprzejmość nie trudzi
W tym czasie wszyscy szczególnie dbali o życzliwą atmosferę, używając jak najczęściej magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry…

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE AKCJI MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Zakończyła się kolejna zbiórka zniczy organizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza w ramach akcji:„MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”. Nasz tegoroczny wynik jest imponujący. Zebraliśmy 600 zniczy, które zapłoną w listopadzie na kresowych cmentarzach. Dzięki tej akcji uczymy się patriotyzmu, historii, poznajemy dzieje naszego narodu.

Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom naszej Szkoły, którzy tak pięknie włączyli się do tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Szkolny Klub Wolontariusza

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” – zbiórka zniczy.

Kolejny raz Telewizja wrocławska we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu organizuje zbiórkę zniczy na polskie groby na Ukrainie .

Nasza szkoła pragnie włączyć się do tej akcji.

Kto może, prosimy, aby przyniósł znicze. Najlepiej w kolorze białym i czerwonym. Nie muszą być duże, ale ofiarowane z serca. Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza będą zbierać znicze do 27 X 2017 r. Możecie też sami przynosić je do świetlicy szkolnej lub do sali nr 33 – do p. U. Dziedzickiej.

           Wszystkim ofiarodawcom z góry serdecznie dziękujemy!

W sobotę 14 października 2017 r. na wrocławskim Rynku już po raz dziesiąty obchodziliśmy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku spotkanie odbyło się we wspaniałej jesiennej aurze w doborowym towarzystwie hrabiego Aleksandra Fredry. Oprócz poety były z nami chore dzieci z rodzinami, pracownicy i wolontariusze z fundacji, z innych szkół i firm oraz liczni wrocławianie. Happening polegał na utworzeniu z ludzi wstęgi życia, która otoczyła cały wrocławski rynek. Niebieska, pełna życia i energii była manifestacją życia. Oczywiście nie zabrakło też naszych symbolicznych mydlanych baniek – kolorowych i pięknych, a jednocześnie delikatnych i kruchych- jak nasze życie.

Naszym Wolontariuszom, ich Wspaniałym Rodzicom i Dziadkom serdecznie dziękujemy, a wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności przypominamy  hasło:

Pomagamy bo chcemy !” 

Zdjęcia w Galerii