W dniach 18-19 marca 2016 roku 215 zawodników z 20 klubów pływackich rywalizowało w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12,13 lat ( strefa dolnośląska i lubuska ).

Młodzi pływacy rywalizowali na pływalni Centrum Turystyczno – Sportowego w Nowej Rudzie. Najlepszym zawodnikiem zawodów z naszego Klubu w kategorii 13 lat został: Oliwier Gawron zajmując 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Oliwier ustanowił również podczas tych zawodów trzy rekordy Klubu na dystansach: 100 m stylem motylkowym (1:06,63), 400 m stylem dowolny ( 4:48,37) oraz 200 m stylem zmiennym ( 2:29,27). W kategorii 12 lat 8 miejsce zajął Jakub Eckardt.

Medaliści:

Złoty medal

• Oliwier Gawron na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Srebrny medal

• Oliwier Gawron na dystansie 200 m stylem zmiennym.
  • Oliwier Gawron na dystansie 400 m stylem dowolnym.
  • UKS KORAL ( Jakub Szczepaniak, Szymon Szymczak, Martyna Wesołowska, Oliwier Gawron ) na dystansie 4 x 50 stylem dowolnym

Brązowy medal

• Jakub Eckardt  na dystansie 100 m stylem motylkowym.
  • Oliwier Gawron na dystansie 100 m stylem dowolnym.
  • Jakub Szczepaniak na dystansie 100 m stylem motylkowym.
  • UKS KORAL (Paweł Andrzejewski, Hanna Herman, Anna Połeć, Jakub Eckardt ) na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym.
  • UKS KORAL ( Hanna Herman, Jakub Eckardt, Piotr Dyrda, Paweł Andrzejewski) na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym.

W punktacji drużynowej w kategorii młodzików 12 lat zawodnicy UKS KORAL zajęli 3 miejsce zdobywając 8529 pkt, w kategorii młodzików 13 lat zajęli 4 miejsce zdobywając 10 171 pkt.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników sportowych.