szkola z misja duze

Wrocławscy policjanci ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Bardzo ważne jest, aby o zasadach bezpieczeństwa rozmawiać już od najmłodszych lat. Zbliżają się ferie. Należy ostrzegać dzieci, aby były ostrożne w kontaktach z nieznajomymi, nie tylko na ulicy lub podwórku, ale też w Internecie. Postęp w teleinformatyce sprawia, że niezmiernie łatwo jest nawiązać kontakt z drugą osobą – przez komunikatory, czaty i fora internetowe. Równie łatwo można też ukryć swoją tożsamość i udawać kogoś innego. Zasada ograniczonego zaufania to coś, o czym powinno pamiętać każde dziecko.
„Nie rozmawiaj z nieznajomymi” to tytuł konkursu organizowanego przez wrocławskich funkcjonariuszy dla uczniów szkół podstawowych z terenu Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną. Powinna ona być zrobiona dowolną techniką, odręcznie. Może mieć formę plakatu albo obrazu. Tematem pracy plastycznej powinna być nazwa konkursu „Nie rozmawiaj z nieznajomymi” i przedstawiać sytuację, w której dziecko nie nawiązuje kontaktu z nieznajomym lub ostrzega przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości.
Organizatorem konkursu jest Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego.
Prace wraz z kartą zgłoszeniową dostarczamy do 15 lutego 2019 r. nauczycielce plastyki (s.7, bud.A) lub wysyłamy indywidualnie do 20 lutego br. z wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu ul. Sołtysowicka 21, 51-168 Wrocław; z dopiskiem „na konkurs plastyczny pt. Nie rozmawiaj z nieznajomymi” Prace można też dostarczyć osobiście pod wyżej wskazany adres.

Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Załączniki:
Pobierz plik (Końcowy regulamin konkursu NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM_2018.doc.odt)Regulamin konkursu i oświadczenie[ ]17 kB

Wyniki I Szkolnego Konkursu Plastycznego „PIĘKNEJ, DUMNEJ, NIEPODLEGŁEJ…”

Miło mi poinformować o wynikach I Szkolnego Konkursu Plastycznego „PIĘKNEJ, DUMNEJ, NIEPODLEGŁEJ…”
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora SP nr 50, dr Przemysława Dubaniowskiego po trudnym wyborze, wynikającym z różnorodności i oryginalności prac, wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej I etapu edukacyjnego i oddziału „O” laureatami zostali:

Czytaj więcej...

Konkurs Dyrektora SP nr 50 we Wrocławiu na projekt witryny szkolnej strony internetowej

Zapraszamy serdecznie uczniów wszystkich oddziałów do uczestnictwa w V edycji Konkursu Dyrektora SP nr 50 we Wrocławiu na projekt witryny szkolnej strony internetowej.Tegoroczna edycja konkursu przypada w szczególnym okresie świętowania 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym dla uczczenia tego wydarzenia wszystkie zwycięskie prace będą umieszczane na stronie z wygenerowanym znakiem graficznym symbolizującym barwy narodowe.
Regulamin konkursu wraz z załączonym drukiem zgody na uczestnictwo dziecka w/w konkursie dostępny poniżej. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Alicja Stęclik-Piotrowska

Załączniki:
Pobierz plik (KONKURS DYREKTORA SZKOŁY-( V edycja ).pdf)Regulamin[ ]188 kB
Pobierz plik (ZGODA.pdf)ZGODA.pdf[ ]117 kB

Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym BRD
Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie.

Miło mi poinformować o zdobyciu przez uczennicę kl. VIIA, Jagodę Nowak, wyróżnienia w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na plakat z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie.

Głównym celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci i seniorów, uświadomienie konieczności noszenia przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

Jesteśmy dumni, że spośród wielu wspaniałych dziecięcych prac, które napłynęły do organizatorów z całej Polski, plakat Jagody został dostrzeżony i wyróżniony przez Komisję konkursową. Serdecznie gratulujemy!

Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i przygotowanie ciekawych prac.