bip

szkola z misja duze

instaling logo male

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA SKKT SP50 Z PRZEWODNIKIEM – WROCŁAWSKIE ZOO - AFRYKARIUM

W ramach krajoznawczo – turystycznej działalności SKKT SP50 w sobotę 24.03.2018r. mieliśmy przyjemność poznać wrocławskie AFRYKARIUM przedstawiające różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Razem z przewodnikiem spotkaliśmy się przy kasach wrocławskiego ZOO skąd rozpoczęliśmy zwiedzanie. Podziwialiśmy ekosystem rafy koralowej z 60 gatunkami pięknych kolorowych ryb z Morza Czerwonego. Spotkaliśmy hipopotamy nilowe z Afryki Wschodniej poruszające się pod wodą z wielką gracją. Zobaczyliśmy endemiczne ryby z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich oraz najmniejsze antylopy świata, czyli dikdiki. Podziwiając ekosystem Kanału Mozambickiego zachwycaliśmy się największą jego atrakcją – 18 metrowym przezroczystym tunelem, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek oraz innych gatunków ryb. Dalej przeszliśmy w kierunku strefy Wybrzeża Szkieletów, gdzie spotkaliśmy kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe a także meduzy, mureny i inne ciekawe gatunki ryb. Zwiedzanie nasze zakończyliśmy w Dżungli nad rzeką Kongo, gdzie mieszkają krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

Wszystkich zainteresowanych historią i przyrodą naszego miasta oraz całego regionu zapraszam na kolejne wycieczki z przewodnikiem oraz rajdy piesze. W miesiącu kwietniu planujemy rajd pieszy ze Świebodzic przez Zamek Książ do Szczawienka. Dojazd do Świebodzic i powrót do Wrocławia pociągiem.

Henryk Kiewra, Barbara Godlewska