WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA SKKT SP50 Z PRZEWODNIKIEM – WROCŁAWSKIE ZOO - AFRYKARIUM

W ramach krajoznawczo – turystycznej działalności SKKT SP50 w sobotę 24.03.2018r. mieliśmy przyjemność poznać wrocławskie AFRYKARIUM przedstawiające różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Razem z przewodnikiem spotkaliśmy się przy kasach wrocławskiego ZOO skąd rozpoczęliśmy zwiedzanie. Podziwialiśmy ekosystem rafy koralowej z 60 gatunkami pięknych kolorowych ryb z Morza Czerwonego. Spotkaliśmy hipopotamy nilowe z Afryki Wschodniej poruszające się pod wodą z wielką gracją. Zobaczyliśmy endemiczne ryby z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich oraz najmniejsze antylopy świata, czyli dikdiki. Podziwiając ekosystem Kanału Mozambickiego zachwycaliśmy się największą jego atrakcją – 18 metrowym przezroczystym tunelem, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek oraz innych gatunków ryb. Dalej przeszliśmy w kierunku strefy Wybrzeża Szkieletów, gdzie spotkaliśmy kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe a także meduzy, mureny i inne ciekawe gatunki ryb. Zwiedzanie nasze zakończyliśmy w Dżungli nad rzeką Kongo, gdzie mieszkają krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

Wszystkich zainteresowanych historią i przyrodą naszego miasta oraz całego regionu zapraszam na kolejne wycieczki z przewodnikiem oraz rajdy piesze. W miesiącu kwietniu planujemy rajd pieszy ze Świebodzic przez Zamek Książ do Szczawienka. Dojazd do Świebodzic i powrót do Wrocławia pociągiem.

Henryk Kiewra, Barbara Godlewska

wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

HALA STULECIA

W sobotę 3 marca 2018 r. odbyliśmy kolejną wycieczką z przewodnikiem po Wrocławiu. Tym razem naszym celem była Hala Stulecia. W 2006 roku Hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Ta wspaniała budowla, nazywana obecnie Halą Stulecia (niem. Jahrhunderthalle), a wcześniej Halą Ludową, została wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga. Aktualnie w hali odbywają się imprezy widowiskowo-sportowe, a także wystawy i targi. W dniu naszego zwiedzania w Hali odbywała się międzynarodowa wystawa kotów rasowych oraz targi mieszkań i domów. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko tą wspaniałą budowlę z zewnątrz, ale także zapoznać się z jej wnętrzem oraz historią jej powstania prezentowaną w bardzo atrakcyjny sposób w Centrum Poznawczym Hali Stulecia.

Przed Halą Stulecia. Mimo że zimno - z ciekawością słuchamy przewodnika

BIEGI NA ORIENTACJĘ (BnO)

Uczniowie SP 50 w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 wzięli udział w czterech imprezach BnO:

• 09. 2017 - BnO „Zielony Wrocław” Mosty Tumskie
  • 09. 2017 - OMW BnO Park Grabiszyński
  • 10.2017 - BnO „Zielony Wrocław” Park Szczytnicki
  • 10. 2017 - OMW BnO Park Złotnicki

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości, sprawności i orientacji w terenie. Zajęcie III miejsca w generalnej klasyfikacji ligii szkół BnO „Zielony Wrocław” to nasz sukces.

RAJD PIESZY NA ŚLĘŻĘ

6 październik 2017

W piątek 6 października 2017 r. odbył się rajd na Ślężę uczestników SKKT 50. Łącznie w rajdzie wzięło udział 27 uczniów. Autokarem dojechaliśmy do Sobótki, a następnie szlakami turystycznymi dotarliśmy na Ślężę (718 m n.p.m.), która jest najwyższym szczytem Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego. W znajdującym się na szczycie schronisku zjedliśmy ciepły posiłek. Następnie podziwialiśmy panoramę okolicy z wieży widokowej (widoczny był Wrocław, a także Śnieżka) i żółtym szlakiem zeszliśmy do Przełączy Tąpadła. Do Wrocławia wróciliśmy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.