PoczytajMy CEO  - podsumowanie ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa.

Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskim programie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej promującym czytelnictwo.Głównym celem programu było wspieranie rozwoju dzieci - rozwóju wyobraźni i ciekawości świata,nawiązanie emocjonalnej więzi z czytającym - starszym kolegą lub koleżanką,kształtowanie nawyku czytania i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także rozwijanie umiejętności planowania i przełamywania strachu przed wystąpieniami publicznymi.

Uczniowie stworzyli klub czytelniczy i przygotowywali cyklicze spotkania dla przedszkolaków.Zaprosiliśmy do programu Przedszkole nr 126 ,,Różanka" oraz Przedszkole nr 149 ,,Tęczowa Polanka".Klubowicze zorganizowali również zajęcia dla dzieci z oddziału 0 A i 0B oraz uczniów z klas II.

Człownkowie klubu sami wybierali tematykę zajęć,dobierali pozycje książkowe i zabawy.Wspólne czytanie to szansa na zaangażowanie się uczniów do pracy na rzecz innych, a tym samych lepsze poznanie siebie i nawiązanie nowych znajomości lub zacieśnienie więzi juz istniejących.

W naszym klubie działały Amelia Anabhani, Malwina Zrałka, Julia Trzepizur,Aleksandra Masłosz i Aleksandra Kamińska.Uczennice były bardzo zaangażowane w przygotowywanie zajęć.

Poza tradycyjnym czytaniem bajek, zoranizowały dla dzieci coś wyjątkowego.Przedstawiały opowieści za pomocą Kamishibai - papierowego teatru obrazkowego.Dzieci spotkały się z tą formą opowiadania po raz pierwszy.Historia przedstawiona jest na kartach formatu A3.Tekst widzi tylko osoba, która obsługuje teatr, obserwujący widzą jedynie ilustracje.Ta forma bajki bardzo się dzieciom spodobała.

Zwieńczeniem programu było wielopokoleniowe czytanie wierszy J.Brzechwy i J.Tuwima, do którego zaprosiliśmy Pana Dyrektora oraz babcię jednej z naszych uczennic Panią Urszulę Piszczałkę.

Powstała także ściana cytatów, która mieści się przy bibliotece.Na kolorowych motylach widnieją cytaty zachęcające do kontaktu z lekturą.

Nasz kącik bookcrossingowy zyskał nową oprawę.Przypominamy,że z księgozbioru może korzystać każdy!Wystarczy wziąć pozycję z półki, przeczytać i oddać lub wymienić na którąś ze swoich książek, tym samym dając jej nowe życie.

Dziękujemy klubowiczkom za wspaniałe działania i ogromne zaangażowanie!

Nasza relacja na stronie CEO PoczytajMy  - relacja

Edyta Patora, Anna Domagała -Palka, Teresa Wiśniewska