PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Z wielką satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej Szkoły w wyniku klasyfikacji rocznej roku szkolnego 2015/2016 otrzymali aż 189 świadectw z wyróżnieniem, co stanowi 47% populacji uczniów klas IV – VI.

Czworo uczniów klas VI w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzymało Statuetki Nike za wybitne osiągnięcia dokonane w klasach IV - VI:

Oliwier Gawron – czołowy pływak w Polsce w swojej kategorii wiekowej (stylem motylkowym – w r. szk. 2015/2016 zajął IV m. w ogólnopolskim rankingu), zwycięzca wielu zawodów pływackich, posiadacz 7 rekordów Szkoły;

Mariusz Masłosz – w r. szk. 2015/2016 zdobył 20 tytułów laureata i finalisty konkursów przedmiotowych (jest m. in. dwukrotnym laureatem Konkursu ZDOLNY ŚLĄZACZEK); osiągnął średnią ocen 6,0;

Stanisław Mazur – w r. szk. 2015/2016 zdobył 26 tytułów laureata i finalisty konkursów przedmiotowych (jest m. in. dwukrotnym finalistą Konkursu ZDOLNY ŚLĄZACZEK); osiągnął średnią ocen 5,6;

Lena Zarzecka – laureatka wielu konkursów przedmiotowych; zdobywczyni wysokich miejsc
w rywalizacji sportowej w mini siatkówce; osiągnęła średnią ocen 5,8.

Z równie wielką radością pragniemy oznajmić, że na zakończenie II półrocza roku szkolnego 2015/2016 DYPLOMY UZNANIA za szczególne osiągnięcia naukowe otrzymało 102 uczniów,

a za sukcesy sportowe – 82 (spełniając tym samym co najmniej jedno z następujących kryteriów: zwycięzca konkursu szkolnego, laureat I, II lub III m. w konkursach / zawodach sportowych na poziomie międzyszkolnym, miejskim, regionalnym lub ogólnopolskim).

Łącznie w r. szk. 2015/2016 w SP nr 50 aż 181 uczniów otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, a 177 – za odniesione sukcesy sportowe.

Nasza Szkoła ponownie odniosła prestiżowy sukces także w rywalizacji sportowej między wrocławskimi placówkami (ponad 70 szkół wzięło w niej udział):

• zajęliśmy III m. w rankingu NAJAKTYWNIEJSZYCH SPORTOWO szkół podstawowych we Wrocławiu w r. szk. 2015/2016;
  • zajęliśmy III m. we WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM szkół podstawowych we Wrocławiu w r. szk. 2015/2016.

Zwieńczeniem natomiast wspaniałej pracy naszych Wolontariuszy i wszystkich ludzi wielkiego serca działających w SP nr 50 na rzecz potrzebujących, jest przyznanie Szkole przez Polską Akcję Humanitarną zaszczytnego tytułu „SZKOŁY, KTÓRA NIESIE POMOC”.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z OSIĄGNIĘĆ NASZYCH UCZNIÓW