Marianna Proniuk kl. 0 /B

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym SZKICE Z PODRÓŻY.

Z wielką przyjemnością informuję o wyróżnieniu uczennicy naszej szkoły, Alicji Hawryłkiewicz z klasy VIIB w Konkursie Plastycznym SZKICE Z PODRÓŻY, organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu.Serdeczne gratulacje dla naszej laureatki!

Podziękowania dla wszystkich młodych twórców uczestniczących w konkursie.

Poniżej zdjęcie wyróżnionej pracy plastycznej Alicji oraz zdjęcie z uroczystości wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Iwona Karandziej

Ogólnopolski Konkurs z Fizyki GALILEO 2018

6 marca 2018r. uczniowie klas siódmych po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki i jak się okazało kilku z ich odniosło ogromny sukces :)
W konkursie wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. Wśród nich najlepsze wyniki otrzymali:
1.Michał Durlik z kl. VII E - dyplom laureata
2.Tymoteusz Bala z kl. VII A - dyplom wyróżnienia
3.Kamil Kruszyk z kl. VII E - dyplom wyróżnienia
4. Julia Hulanicka z kl. VII C - dyplom wyróżnienia
5. Adam Jakubowski z kl. VII D - dyplom wyróżnienia

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w następnych konkursach z fizyki.
Szkolny koordynator konkursu: Agnieszka Kwiatkowska

W sobotę 14.04.2018 odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Oławy, która okazała się bardzo przyjazna dla Koralików.

W zawodach wystartowało 355 zawodników z 29 klubów. Nasza skromna 12 osobowa reprezentacja zdobyła ogółem 20 medali, w tym 12 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. Zespoły sztafetowe wywalczyły 3 puchary: 1 miejsce sztafeta 4x50 dowolnym dziewcząt płynąca w składzie: Zuzanna Majchrzak, Tamara Jach, Liwia Bawolska, Hanna Stawińska, 1 miejsce sztafeta mieszana 4x50 zmiennym: Liwia Bawolska, Tomasz Orman, Zuzanna Majchrzak, Maciej Lipiec oraz 2 miejsce sztafeta 4x50 dowolnym chłopców: Maciej Lipiec, Maciej Szczepaniak, Tomasz Orman, Krystian Jakubiak.

W klasyfikacji generalnej najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Liwia Bawolska (2006), Maciej Lipiec (2006), a jego czas 28,25 uzyskany na 50m stylem dowolnym jest aktualnie drugim najlepszym wynikiem w Polsce i Zuzanna Majchrzak (2005), która ponadto ustanowiła dwa nowe rekordy szkoły.

Wszystkim Zawodnikom dziękujemy za wspaniałą walkę i świetne wyniki, a Rodzicom za gorący doping.

Trenerzy: Dariusz Cały, Paweł Kłosiński.

NASI WSPANIALI KRASOMÓWCY

12 kwietnia 2018 roku w gościnnej Szkole Podstawowej nr 51 we Wrocławiu odbył się miejski finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wrocławia.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII A - Jagoda Nowak i Paweł Maciejewski. Spisali się koncertowo: Paweł zajął pierwsze, a Jagoda - trzecie miejsce.
Brawo za odwagę, wirtuozerię słowa i propagowanie piękna języka ojczystego.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!