Dominika Kubów kl. IV G

POLONISTYCZNY SUKCES

Z radością informuję, że Małgorzata NIEŁACNA z klasy VII b uzyskała tytuł FINALISTKI XV Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych „zDolny Ślązaczek” w części z języka polskiego.

Konkurs„zDolny Ślązaczek” jest prestiżowym, interdyscyplinarnym konkursem wojewódzkim dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej, realizowanym w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty. Realizatorem konkursu jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

W etapie szkolnym i powiatowym zawodnicy rozwiązują test polonistyczno-matematyczny. W etapach tych uczniowie niejednokrotnie muszą się wykazać wiedzą i umiejętnościami wykraczającą poza wymagania programowe.

1 lutego 2018r. Małgosia reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu.
Warte podkreślenia jest, że do finału „zDolnego Ślązaczka” z języka polskiego zakwalifikowało się tylko 70 uczniów z terenu całego województwa dolnośląskiego. Udział w finale jest więc ogromnym sukcesem naszej uczennicy.

Gratulujemy, Małgosiu i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Rytwińska
nauczycielka języka polskiego

Wyniki szkolnego etapu Miejskiego Konkursu „Wrocławskie krasnale”

11 stycznia 2018r. odbył się szkolny etap Miejskiego Konkursu „Wrocławskie krasnale”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas III.

A oto wyniki:

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO SYNAPSIK MEN DLA KLAS II i III - edycja VI

Synapsik MEN edycja 6b

Z naszej Szkoły w szóstej edycji wzięło udział 26 uczniów z klas drugich oraz 46 uczniów z klas trzecich:

A oto najlepsze wyniki:

Klasa II

Marianna Kozieł IIa - 95,9%

Lena Jamer IIa - 93,2%

Aleksandra Pniaczek IIc - 93,2%

Krzysztof Miśkiewicz IIc - 91,8%

Julia Strzelecka IIc - 91,8%

Marcel Taratorkin IIc - 90,4%

Maciej Juśkiewicz IIa - 90,4%

Klasa III

Kacper Antończyk IIIg - 93,0%

Adam Kudła IIIc - 91,5%

Hanna Adamska IIIc - 90,1%

Marta Matuszczak IIIb - 90,1%

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym BRD
Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie.

Miło mi poinformować o zdobyciu przez uczennicę kl. VIIA, Jagodę Nowak, wyróżnienia w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na plakat z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie.

Głównym celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci i seniorów, uświadomienie konieczności noszenia przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

Jesteśmy dumni, że spośród wielu wspaniałych dziecięcych prac, które napłynęły do organizatorów z całej Polski, plakat Jagody został dostrzeżony i wyróżniony przez Komisję konkursową. Serdecznie gratulujemy!

Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i przygotowanie ciekawych prac.

Iwona Karandziej