Matylda Gaweł IIIC/g

Szkoła Podstawowa nr 50
we Wrocławiu

bip

 

Igrzysk The World Games 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
19
25
26

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

11.12.2014 odbyły się na pływalni Szkoły Podstawowej nr 17 we Wrocławiu Mikołajkowe Zawody Pływackie klas III.
W swoim pierwszym starcie bardzo dobrze zaprezentowała się 24 osobowa drużyna UKS „KORAL” Wrocław, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 50, zdobywając łącznie 5 medali (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).
Indywidualnie złote medale wywalczyli: Mateusz Lech, Kinga Kamieniarz oraz Zofia Haber, która oprócz złota zdobyła również srebrny medal. Brązowy krążek wywalczyła Liwia Bawolska.
Na czwartych miejscach uplasowali się: Wojciech Bogdański, Maja Maciejewska i Liwia Bawolska.
Piąte lokaty przypadły w udziale: Tomaszowi Ormanowi, Marcie Alberskiej i Jakubowi Chołastowi, a szóste miejsce wywalczył Łukasz Mendel.
Wielkie brawa dla całej drużyny, bo choć większość po raz pierwszy startowała w zawodach, wszyscy zachowali się, jak zawodowcy. Życzymy dalszych sukcesów – trenerzy: Dariusz Cały i Paweł Kłosiński.


Za nami Zimowe Mistrzostwa Okręgu, które w dniach 12-13 grudnia  2014 r. odbyły się w Nowej Rudzie. Do zawodów zgłosiło się 407 zawodników z 43 klubów z Dolnego Śląska.

Mistrzostwa Okręgu są poza Mistrzostwami Polski drugą najważniejszą imprezą w roku z kalendarza każdego pływaka.
W tym roku barwy naszego klubu UKS Koral reprezentowali uczniowie z klasy 6e,  którzy są podopiecznymi trenerów Dariusza Całego i Pawła Kłosińskiego.

Warto przypomnieć, że obecny rocznik 2002 jest dwukrotnym z rzędu Mistrzem Dolnośląskiej Ligi Pływackiej  w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 z wieloma sukcesami na arenie krajowej.

Pomimo bardzo wyczerpujących, dwudniowych zawodów (po dwa bloki w każdym dniu), kolejny raz nasi zawodnicy nie zawiedli, pokazali charakter i wolę walki.
Liczne zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach, sztafetach oraz ustanowione nowe rekordy UKS Koral dały efekt w postaci fenomenalnego występu całego zespołu w końcowej klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Nasze sukcesy:
1 miejsce sztafeta chłopców 4x200m stylem dowolnym
1 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym – Marek Mitman
1 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym – Rafał Siwicki
1 miejsce sztafeta chłopców 4x100m stylem zmiennym
1 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym – Marek Mitman
1 miejsce sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym
1 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym – Marek Mitman
1 miejsce sztafeta chłopców 4x100m stylem dowolnym
1 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym – Rafał Siwicki
1 miejsce sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym
1 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym – Rafał Siwicki
1 miejsce w rankingu DOZP (7 w Polsce) w sezonie letnim 2014 – Rafał Siwicki
2 miejsce w rankingu DOZP (8 w Polsce) w sezonie letnim 2014 – Marek Mitman
2 miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m stylem zmiennym
2 miejsce sztafeta dziewcząt 4x200m stylem dowolny
3 miejsce sztafeta chłopców 4x200m stylem dowolnym
3 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym – Gabriela Rerak
3 miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym – Gabriela Rerak
3 miejsce sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym
3 miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m stylem dowolnym
3 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym – Bartosz Sojka
3 miejsce sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym
3 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym – Małgorzata Plewka
3 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym – Marek Mitman 

W dniach 25-26.10.2014 na pływalni SP 46 we Wrocławiu odbyły się XX  Międzynarodowe Zawody Pływackie ”Dni Olimpijczyka” i IX Memoriał Romana Chomiaka.

Barwy naszego klubu UKS Koral SP 50 Wrocław reprezentował mocny 14 osobowy skład z trenerami

Dariuszem Całym i Pawłem Kłosińskim. 

Liczba zawodników, która wystartowała w zawodach, to blisko 280 pływaków reprezentowanych przez tak utytułowane kluby, jak: Juvenia Wroclaw SP 46 i SSP 72, WKS Śląsk Wrocław SP 76 i wiele innych. Zawodnicy UKS Koral (kl. 6 e) w składzie: Bobińska Alicja, Hanisz Nina, Kochańska Emila, Pelc Aleksandra, Plewka Małgorzata, Rerak Gabriela, Bagiński Michał, Flarski Wiktor, Mitman Marek, Piotrowski Jakub, Rawiak Lucjan, Siwicki Rafał, Sojka Bartosz po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wywalczyli wysokie lokaty włącznie ze zwycięstwami w poszczególnych konkurencjach, biegu memoriałowym i sztafetach.

Nasze  zdobycze medalowe na tych zawodach:
1 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym – Rafał Siwicki
1 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym – Rafał Siwicki
1 miejsce sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym – Marek Mitman, rekord szkoły na 50m stylem grzbietowym
1 miejsce sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym
1 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym – Marek Mitman
1 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów – Rafał Siwicki
2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym – Gabriela Rerak
2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym – Gabriela Rerak
3 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym – Emilia Kochańska
3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym – Emilia Kochańska
3 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym – Gabriela Rerak

Skład zwycięskiej sztafety stylem zmiennym dziewczyn:
Emilia Kochańska, Gabriela Rerak, Małgorzata Plewka, Aleksandra Pelc  
                   

Skład zwycięskiej sztafety stylem zmiennym chłopców: 
Marek Mitman, Rafał Siwicki, Bartosz Sojka, Wiktor Flarski

Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom:  

Dariuszowi Całemu i  Pawłowi Kłosińskiemu