Informacja Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole

Szanowni Państwo,

zbliżający się okres ferii zimowych to dla większości z nas okres wspólnych wyjazdów do miejscowości wypoczynkowych lub udziału dzieci w zorganizowanych formach wypoczynku. Aby jednak ten czas przebiegał w atmosferze relaksu i poczuciu bezpieczeństwa, proponuję Państwu zastosowanie się do poniższych zasad:

• ustalić, czy podmiot organizujący wypoczynek dzieci i młodzieży spełnia wszelkie normy wyznaczone dla tego typu placówek, szczegółowe informacje w tym zakresie możemy znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej po adresem internetowym www.wypoczynek.men.gov.pl,
  • na powyższej stronie można także znaleźć poradnik, zawierający niezbędne informacje w zakresie bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych,
  • przed wyjazdem na zimowisko, a także w przypadku, kiedy dzieci i młodzież pozostaną w tym okresie w mieście, przeprowadzić z nimi rozmowę o zagrożeniach wynikających z przebywania w miejscach niebezpiecznych, takich jak zamarznięte akweny wodne, bliskia okolica ruchliwych ciągów komunikacyjnych czy pustostany; należy także zwrócić uwagę na zachowanie szczególenj ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi,
  • w przypadku wspólnego wyjazdu do miejscowości wypoczynkowych dochować należytej troski o pozostawione w tym okresie bez opieki mieszkanie: wyłączyć dopływ mediów, zdeponować pozostawione pieniądze i kosztowności u najblizszej rodziny lub znajomych.

Zachęcemy także do zapoznania się z założeniemi programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Bliższe informacje na ten temat znajdą Państwo w szkołach, w których uczą się Państwa dzieci.

Jak co roku w tym okresie funkcjonariusze policji zintensyfikują swoje działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wypoczynku. Mam jednak nadzieję, że zastosowanie się do powyższych rad skutecznie wpłynie na komfortowe spędzanie tego szczególnego czasu, czego Państwu życzę.

Z poważaniem,
Zastępca Komendanta