Wrocławscy policjanci ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Bardzo ważne jest, aby o zasadach bezpieczeństwa rozmawiać już od najmłodszych lat. Zbliżają się ferie. Należy ostrzegać dzieci, aby były ostrożne w kontaktach z nieznajomymi, nie tylko na ulicy lub podwórku, ale też w Internecie. Postęp w teleinformatyce sprawia, że niezmiernie łatwo jest nawiązać kontakt z drugą osobą – przez komunikatory, czaty i fora internetowe. Równie łatwo można też ukryć swoją tożsamość i udawać kogoś innego. Zasada ograniczonego zaufania to coś, o czym powinno pamiętać każde dziecko.
„Nie rozmawiaj z nieznajomymi” to tytuł konkursu organizowanego przez wrocławskich funkcjonariuszy dla uczniów szkół podstawowych z terenu Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną. Powinna ona być zrobiona dowolną techniką, odręcznie. Może mieć formę plakatu albo obrazu. Tematem pracy plastycznej powinna być nazwa konkursu „Nie rozmawiaj z nieznajomymi” i przedstawiać sytuację, w której dziecko nie nawiązuje kontaktu z nieznajomym lub ostrzega przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości.
Organizatorem konkursu jest Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego.
Prace wraz z kartą zgłoszeniową dostarczamy do 15 lutego 2019 r. nauczycielce plastyki (s.7, bud.A) lub wysyłamy indywidualnie do 20 lutego br. z wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu ul. Sołtysowicka 21, 51-168 Wrocław; z dopiskiem „na konkurs plastyczny pt. Nie rozmawiaj z nieznajomymi” Prace można też dostarczyć osobiście pod wyżej wskazany adres.

Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
Iwona Karandziej

Załączniki:
Pobierz plik (Końcowy regulamin konkursu NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM_2018.doc.odt)Regulamin konkursu i oświadczenie[ ]17 kB