Szanowni rodzice,

Uprzejmie informujemy, że na terenie szkoły można skorzystać z usług i pomocy asystenta kulturowego posługującego się językiem ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Obowiązki asystenta kulturowego:

1. Wsparcie ucznia w procesie adaptacji kulturowej poprzez objaśnianie wartości, norm zachowania w polskiej szkole.
  2. Udzielanie informacji nauczycielom, dotyczących ważnych aspektów kultury i/lub religii, mających wpływ na zachowanie ucznia oraz jego udział w życiu szkolnym – np. w wycieczkach, przedstawieniach szkolnych.
  3. Pomoc w odrabianiu lekcji w formie tłumaczenia poleceń na język pochodzenia ucznia lub język polski – zrozumiały dla niego.
  4. Uczestniczenie w lekcjach szkolnych w celu wsparcia ucznia w nauce, m.in. tłumaczenie na język pochodzenia ucznia lub język polski – zrozumiały dla ucznia – poleceń nauczyciela i poleceń z podręczników.
  5. Pośredniczenie w kontaktach pomiędzy szkołą a rodzicami/opiekunami prawnymi.
  6. Udział w charakterze tłumacza w zebraniach szkolnych dla rodziców i opiekunów prawnych.
  7. Pomoc w wypełnianiu przez rodziców lub opiekunów niezbędnych formalności szkolnych.

Terminy dyżurów asystenta kulturowego:

Piątek: 7.30 – 12.30