bip

Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

certyfikat zerówka 2020 KBMAMY TO!! Wyniki „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch”

Nasza zerówka brała udział w konkursie „Kreatywne przedszkole - twórczy maluch XI edycja” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs trwał od 31 października 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Na wyniki musieliśmy jednak czekać do kwietnia br. Celem konkursu było kształtowanie kompetencji dzieci w wieku przedszkolnym, ukazanie ich roli i znaczenia w procesie uczenia się przez całe życie oraz przygotowania dzieci do życia społecznego i funkcjonowania w dorosłym życiu. Kształtowanie kompetencji w placówce przedszkolnej z jednej strony w celu wyposażenia dziecka w odpowiednią wiedzę, a z drugiej strony - dostarczeniem okazji, które pozwolą wyrobić w nim odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwić kształtowanie odpowiednich postaw. Szkoły przystępujące do konkursu musiały przez cały okres trwania konkursu przyjąć na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury - przedstawicieli organizatora konkursu.

Zadania jakie zerówka m.in zrealizowała to: mapa myśli przedszkolaka kształtująca umiejętność uczenia się, przygotowanie i wykorzystanie kącika badawczego kształtującego kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, zorganizowanie uroczystości przedszkolnej kształtującej kompetencje świadomości i ekspresji kulturowej, mały wolontariat kształtujący kompetencje społeczne i obywatelskie, nauka programowania, wykonanie pracy budzącej świadomość dbania o środowisko naturalne. Pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Bezhubka nasza zerówka zrealizowała wszystkie zadania uzyskując najwyższą punktację! Otrzymując certyfikat “Kreatywne przedszkole - twórczy maluch”
Gratulujemy najmłodszej grupie w naszej szkole!