Edukacja wczesnoszkolna

szkola z misja duze

Liveworksheets

certyfikat zerówka 2020 KBMAMY TO!! Wyniki „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch”

Nasza zerówka brała udział w konkursie „Kreatywne przedszkole - twórczy maluch XI edycja” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs trwał od 31 października 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Na wyniki musieliśmy jednak czekać do kwietnia br. Celem konkursu było kształtowanie kompetencji dzieci w wieku przedszkolnym, ukazanie ich roli i znaczenia w procesie uczenia się przez całe życie oraz przygotowania dzieci do życia społecznego i funkcjonowania w dorosłym życiu. Kształtowanie kompetencji w placówce przedszkolnej z jednej strony w celu wyposażenia dziecka w odpowiednią wiedzę, a z drugiej strony - dostarczeniem okazji, które pozwolą wyrobić w nim odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwić kształtowanie odpowiednich postaw. Szkoły przystępujące do konkursu musiały przez cały okres trwania konkursu przyjąć na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury - przedstawicieli organizatora konkursu.

Czytaj więcej...

Jesteśmy EKO!

Wiosenna wizyta Zerówiaczków w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych /PSZOK/ przy ul. Michalczyka we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia była bardzo interesująca.
       Dzieci obejrzały film edukacyjny i poznały dalszą drogę przetwarzania odpadów szklanych, z tworzyw sztucznych oraz papieru. Cieszyły się, że mogą dotknąć eksponatów w muzeum /stare zabawki, Kasia do odkurzania, stare modele telefonów z tarczą/,  obserwowały pracę pojazdu odbierającego odpady zmieszane. Pani Przewodniczka oprowadzając dzieci po ścieżce edukacyjnej cierpliwie odpowiadała na liczne pytania: Co zrobić z bateriami? Gdzie należy wrzucić gąbkę? Jaka jest droga słoika? Co powstaje z plastikowych butelek? Itd.
Największe wrażenie zrobiły specjalnie dla najmłodszych wykonane ze starych opon Minionki – gazony na kwiaty oraz wyjątkowy eksponat muzealny, ogromny pluszowy miś.
       Dzieci cieszyły się również z upominków – książeczek, magnesów oraz ekologicznych toreb, które zapominalskim przypomną jak należy segregować odpady.

Zerówiaczki z 0 B segregują śmieci z EKOLANDIĄ

IMG 20180314 103556 resized 20180314 08165655014 marca uczestniczyliśmy w ciekawych w warsztatach, które przygotowała pani Kornelia z Ekolandii. Dowiedzieliśmy się co oznaczają pojęcia EKOLOGIA czy PSZOK oraz do jakich pojemników należy wyrzucać różne odpady.

Na warsztatach ozdabialiśmy rysunkami i odblaskami ekologiczne torby z firmy Ekosystem. Będziemy je wykorzystywać do przechowania zakrętek, zakupów i innych produktów. Już teraz jesteśmy eko…!

Zdjęcia w galerii

IMG 20180222 121125 resized 20180224 090616488Kosmiczny Eko- Ufoludek - niespodziewany gość w 0 B

Zdjęcia w galerii