STOP POŻAROM TRAW - ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA

stop pozaromDnia 30 marca przyjechali do naszej Szkoły strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Celem spotkania było przeprowadzenie z uczniami rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobieganiu pożarom - w szkole, w domu, na łąkach oraz w lasach. Wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków, powstających w większości wskutek lekkomyślnych podpaleń. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać Straż Pożarną. Ponadto strażacy przypomnieli dzieciom między innymi o sposobie prawidłowego alarmowania Straży Pożarnej o niebezpieczeństwie, a uczniowie przypomnieli numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego i zobaczyć sprzęt strażacki. Na zakończenie spotkania, dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Zdjęcia w galerii