PoczytajMy
W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego CEO PoczytajMy, starsi uczniowie naszej szkoły czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom.Tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania, mające na celu kształtowanie nawyku czytania, promowanie czytelnictwa, rozwój wyobraźni i pamięci u młodszych dzieci. Sami zaś przełamują strach przed publicznym wystąpieniem i uczą się planowania działań w różnorodnych grupach. Nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.
Gościliśmy do tej pory dzieci z  Przedszkola nr  126 "Różanka” oraz Przedszkola nr  149 „Tęczowa Polanka”. Zajęcia poprowadzili uczniowie  klasy V b oraz III d  gimnazjum, reprezentujący kluby czytelnicze naszej szkoły.
Tematem jednego ze spotkań były  podróże. Przedszkolaki wysłuchały wierszy J. Tuwima "Lokomotywa", "Co kraj to obyczaj" D. Strzemińskiej -Więckowiak, oraz bajki pt. "Urlop żółwi".
Dzieci mogły dowiedzieć się, co pije się w Anglii, jaka jest tam pogoda. Zainteresowały się też tym, jakie stroje nosi się w Indiach i dlaczego dla hindusów krowy są święte.Na końcu każde dziecko otrzymało papierowy wagonik, który samo ozdobiło. Cała kolejka pojechała razem z dziećmi do przedszkola.
Tematem kolejnego ze spotkań  były domy i ich mieszkańcy. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkają mrówki, gdzie składają jaja ptaki oraz  gdzie śpią zimą niedźwiedzie. Starsi uczniowie przygotowali dla przedszkolaków nie lada atrakcję. Ich zadaniem było ozdobienie domu wykonanego z tektury. Powstały drzwi, okna, balkon: wszystko, co musi posiadać lokum, żeby było funkcjonalnie.Na końcu dzieci rysowały dom swoich marzeń i opowiadały o swoich domach i o tym, co w nich lubią najbardziej.

Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem!
                   Edyta Patora, Anna Domagała-Palka, Teresa Wiśniewska

zdjęcia w galerii