Mega Misja - bezpieczeństwo w sieci

Nasza świetlica bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Mega Misja.Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli i uczniów.

Poruszanie się w internecie wymaga wiedzy jak  korzystać z jego zasobów w sposób bezpieczny.

Dzięki programowi uczniowie dowiadują się jakie są zagrożenia wynikające z korzystania z sieci, jakie są pozytywne strony internetu, jakie treści mogą publikować, gdzie znaleźć wiarygodne informacje w internecie, jak tworzyć i obrabiać proste grafiki, zdjęcia i filmy.

Uczniowie pracując w grupach zdobywają punkty za prawidłowo wykonane zadania np. książki, gry, materiały plastyczne, tablety.

Honorowym patronem programu jest Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci.

Podsumowaniem półprocznego udziału w programie były zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci,

które odbyły się 28 lutego w świetlicy.

Zajęcia poprowadzili wolontariusze Fundacji Orange, Pan Tomek i Pani Agnieszka.

Zapoznali nas z przygodami Zuźki i Tunia którzy poznawali Internet. Dzieci oglądały krótkie kreskówki przedstawiające bezpieczne zasady korzystania z Internetu. Uczniowie mieli okazję odpowiadać na różne pytania dotyczące internetu, jak również pracowały w grupach. Na zakończenie każdy uczeń dostał album z fajnymi zadaniami do samodzielnego wykonania i inne ciekawe upominki. Cieszymy się, że mogliśmy po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Orange i liczymy na kolejne tak miłe spotkania.

Nauczyciele świetlicy