baner Góra Grosza 1200x400

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce

w dniach od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku.

Akcja umożliwia otwarcie się na drugiego człowieka, podjęcie wspólnego dzieła, do którego każdy może się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!
Grosiki można wrzucać do specjalnych puszek u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego

Dziękujemy za zaangażowanie

Dnia 26 listopada nasza szkoła obchodzi

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszyscy (uczniowie i nauczyciele) przynoszą tego dnia swoje ulubione pluszowe misie.

Posiadacze misia są w tym dniu niepytani!

Miś

szkola

Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

Wszystkim Koleżankom i Kolegom życzymy dużo uśmiechu, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów i samych sukcesów.

Życzymy, by szkoła była dla Was miejscem radości i wielu przyjaźni, aby zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.

Rodzicom oraz kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i efektywnej pracy przynoszącej satysfakcję.

Opiekun Joanna Molęda-Słomka

103 74632

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  2. Pamiętaj numer telefonu do rodziców.
  3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
  4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
  5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
  6. Nie rozmawiaj z obcymi.
  7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
  8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
  9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
  10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
  11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
  12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
  13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
  14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
  15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
  16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
  17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
  18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
  19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
  20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
  21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
  22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
  23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
  24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
  25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Samorząd Uczniowski SP50 we Wrocławiu życzy udanych i bezpiecznych wakacji