Matylda Gaweł IIIC/g

G Ó R A   G R O S Z A

gg2017 baner strona www

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce

w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Akcja umożliwia otwarcie się na drugiego człowieka, podjęcie wspólnego dzieła, do którego każdy może się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!
Grosiki można wrzucać do specjalnych puszek u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego

Dziękujemy za zaangażowanie

Dnia 25 listopada nasza szkoła obchodzi

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszyscy (uczniowie i nauczyciele) przynoszą tego dnia swoje ulubione pluszowe misie.

Posiadacze misia są w tym dniu niepytani!

misia ur

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na dworze jest szaro, buro i ponuro, a wokół nas wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. Takie przynajmniej jest założenie i przesłanie święta.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day, jako wezwanie do pokoju. Dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania

problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Zwyczaj szybko rozprzestrzenił się po świecie i dziś obchodzony jest w 180 krajach, w tym w Polsce.

W Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu ten dzień zorganizuje Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, by zobczyć świat w lepszych barwch, by widzieć tylko dobro i życzliwość przynosza śmieszne, dziwne, kolorowe okulary. Przedstawiciele SU zachęcać będą do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.  Ten dzień jest okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.

U Ś M I E C H N I J    S I Ę !

Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela.
Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów
i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.