Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie

Ogłaszamy wielką zbiórkę elektroodpadów!

Jeżeli posiadacie Państwo w domu stary, niepotrzebny lub popsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. żelazka, tostery, odtwarzacze CD, radia, telewizory, suszarki do włosów, ładowarki, a nawet lodówki, pralki itp., to 26 października 2015 r. możecie oczyścić z niego swoje domy, piwnice, garaże!

W tym dniu bowiem, w godzinach od 7.00 do 14.00, w związku z obchodami Wrocławskich Dni Elektrocyklingu, na terenie Szkoły Podstawowej nr 50 odbędzie się zbiórka elektroodpadów.

Ponadto już dzisiaj, za pomocą strony internetowej (www.elektrosmieciarka.pl) lub telefonicznie (12 292 66 66), każda rodzina może zgłosić swój zużyty elektrosprzęt do bezpłatnego wywiezienia (w tym ew. zniesienia!), pod warunkiem, że jego waga wyniesie co najmniej 20 kg. W zamian za oddane elektrośmieci wskazana przez zgłaszającego szkoła zdobędzie punkty (równowartość ilości kilogramów ZSEiE). Trzy szkoły, które w ten sposób pozyskają najwięcej elektrośmieci, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji, ponieważ dzięki niej odniesiecie korzyści dla siebie (oszczędność czasu i pieniędzy, wygoda, odbiór upominku) i dla środowiska (ochrona Ziemi – gleby, wody i powietrza, odzyskiwanie surowców wtórnych, lepsze zdrowie). Jeżeli będą Państwo oddawać swój zużyty elektrosprzęt indywidualnie (za pomocą elektrośmieciarki), to koniecznie przy odbiorze podajcie nazwę naszej szkoły.

Z góry dziękujemy za udział w tej ważnej akcji konkursowej.