Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci

W listopadzie br. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VIII na temat bezpieczeństwa w sieci. Na zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Orange uczniowie rozmawiali o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych, oglądali krótkie filmiki profilaktyczne, których treść była kanwą do dyskusji na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce, Pani Lidii i Panu Tomkowi z Fundacji Orange
za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć.

Wyniki Szkolnego Konkursu Multimedialnego

Miło nam poinformować o wynikach Szkolnego Konkursu Multimedialnego zorganizowanego z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
Komisja konkursowa w składzie Barbara Godlewska, Jarosław Jaroszewicz oraz Alicja Stęclik-Piotrowska wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej klas IV-VI laureatami zostali:
Aleksander Szumski, kl. VB,
Szymon Tabaszewski, kl. VA,
Sara Gusin, kl. IVC

W kategorii klas VII-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych laureatami zostali:
Amelia Maj, kl. VIIID,
Sara Konopska, kl.VIIB,
Kateryna Surova-Kuzina i Sofija Surova-Kuzina, kl. VIIIC

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy a laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!
Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną wręczone na początku grudnia.

Organizatorzy: Barbara Godlewska i Alicja Stęclik-Piotrowska

100- tna rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 13 listopada uczniowie z klasy V D i chóru REMIX zaprezentowali program artystyczny pt. "Droga do niepodległości", który zakończył obchody Dnia 11 Listopada w naszej szkole. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, które opowiadały o dużym znaczeniu wolnego kraju, pokazywały wagę słów ojczyznai patriotyzm. Młodzi artyści czterokrotnie występowali, prezentując swoje zdolności artystyczne. Każda uroczystość była podsumowana przez Pana Dyrektora Przemysława Dubaniowskiego, który podkreślał wyjątkowość tego święta i dziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie się w obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez udziały w konkursach, projektach, śpiewanie pieśni narodowych i marsz w Radosnej Paradzie Niepodległości.

Szczególnie wyróżnił dwie uczennice, których prace stanowiły dekorację przedstawienia: Dorotę Dudkowiak z oddziału gimnazjalnego za wykonanie białego orła oraz Annę Czarnecką z klasy siódmej za namalowanie portretu Józefa Piłsudskiego. Kolejne podziękowania Pan Dyrektor skierował w kierunku uczniów z chóru REMIX, gratulując zdobycia I miejsca w XVI Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Duże brawa otrzymali również uczniowie z klasy V D recytujący wiersze. Program artystyczny prowadziły dwie uczennice z klasy VIII B, które wielokrotnie przypominały, że ważna jest pamięć o poległych, dbanie o wolność i suwerenność narodu, szacunek do symboli narodowych.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej wyjątkowej lekcji historii.

filmy Piosenki patriotyczne

zdjęcia Śpiewamy dla Niepodległej

Drodzy Państwo! Kochane Dzieci!
Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Ogólnopolskiej akcji Wielkiej Zbiórki Książek. Tegoroczna edycja została objęta patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów zaczytanych miast: Wrocławia, Warszawy, Poznania, Krakowa i Trójmiasta.
W tym roku zbieramy książki dla MAŁYCH I DUŻYCH Pacjentów!

Książki przekażemy do placówek medycznych tworząc kolejne zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie, które już zostały przeczytane i chcecie je dalej komuś przekazać, dołączcie do zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. Jak dołączyć do akcji - ZACZYTANY WROCŁAW?

Nic prostszego:
- w dniach od 23.04. do 20.05. 2018r. przynieś do świetlicy szkolnej niezniszczoną książkę wydaną po 2000 roku;
- książki mogą być dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych od 0 do 100 lat :))

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji.

Nauczyciele świetlicy