Matylda Gaweł IIIC/g

Szanowni Państwo,

dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły w której uczą się Wasze dzieci policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole na stronie internetowej szkoły systematycznie umieszczać będą krótkie informacje z zakresu prewencji kryminalnej. Choć nazwa brzmi groźnie, prewencja kryminalna to nic innego jak działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Będziemy poruszali na tej stronie tematykę bezpieczeństwa w drodze do szkoły, właściwego zabezpieczania pozostawianych pod szkołą rowerów, zagrożeń wynikających z korzystania z komputera, profilaktyki uzależnieniowej i wiele innych, które wzbudzą Państwa zainteresowanie. Mamy nadzieję, że podjęte wspólnie skoordynowane działania będą miały wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na terenie szkoły ale także poza nią.

Osobą odpowiedzialną za działania z zakresu prewencji kryminalnej w Komisariacie Policji Wrocław Psie Pole jest sież.szt. Łukasz Zając, tel. 601 703 679, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pod ten adres kierować możecie Państwo propozycje tematów które powinny być poruszone w kolejnych artykułach.

Mamy nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie przebiegał w poczuciu bezpieczeństwa.

Byliśmy w Wiedniu

W dniach 13 i 14 czerwca klasy szóste uczestniczyły w wycieczce historycznej do Wiednia. To była nagroda za ciężką pracę w całym roku szkolnym. Mieliśmy przyjemność zobaczyć stolicę Austrii w pełnej krasie. Podziwialiśmy cudowne eksponaty muzealne, wąskimi schodami weszliśmy na szczyt katedry Św. Stefana, by podziwiać panoramę Wiednia. Na wzgórzu Kahlenberg mogliśmy poczuć się jak król Jan III Sobieski walczący z Turkami. Swą kolorową i asymetryczna budową urzekł nas „dom ze snów” Hundertwassera.

Jednym słowem: było cudownie. Sami zobaczcie.

zdjęcia w galerii

Wycieczka  do Pragi klas piątych

W dniach 20 – 21 czerwca 2017 r. uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę  do przepięknej stolicy naszych południowych sąsiadów – PRAGI w ramach programu „Trzy stolice w trzy lata”.

Podczas  dwóch dni  tropikalnej pogody zwiedziliśmy urokliwe uliczki Starego  Miasta, rynek, ratusz z zegarem Orloj,  Vaclavskie Namesti,  Basztę Prochową, pomnik Jana Husa, Most Karola, Wzgórze Hradczany z Zamkiem Królewskim, skarbcem, katedrą św. Wita, Złotą Uliczką, Lorettą, Wełtawę. A w nocy wybraliśmy się na przepiękny pokaz Krizkovej Fontanny do musicalu Mamma Mia. Mieliśmy też okazję jechać  11 przystanków praskim metrem.

Wycieczka była wspaniała – na pewno tu kiedyś wrócimy.

Uczniowie klas piątych SP 50.

zdjęcia w galerii

zdjęcia w galerii- cd

W imieniu Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich uczniów naszej Szkoły wraz z rodzicami  na
III Szkolny Festyn Rodzinny,
odbywający się w tym roku szkolnym pod hasłem:
WSPÓLNYM KROKIEM DO SUKCESU.

Festyn zostanie zorganizowany wspólnie z Gimnazjum nr 27 w najbliższą sobotę, tj. 3 czerwca 2017 r., na terenie pomiędzy budynkami SP nr 50 i Gimnazjum 27,
w godzinach od 10.00 do 14.00.

W programie Festynu zostały zaplanowane m. in. takie atrakcje jak:

Czytaj więcej...