Laura Najdecka IIF

Byliśmy w Wiedniu

W dniach 13 i 14 czerwca klasy szóste uczestniczyły w wycieczce historycznej do Wiednia. To była nagroda za ciężką pracę w całym roku szkolnym. Mieliśmy przyjemność zobaczyć stolicę Austrii w pełnej krasie. Podziwialiśmy cudowne eksponaty muzealne, wąskimi schodami weszliśmy na szczyt katedry Św. Stefana, by podziwiać panoramę Wiednia. Na wzgórzu Kahlenberg mogliśmy poczuć się jak król Jan III Sobieski walczący z Turkami. Swą kolorową i asymetryczna budową urzekł nas „dom ze snów” Hundertwassera.

Jednym słowem: było cudownie. Sami zobaczcie.

zdjęcia w galerii

Wycieczka  do Pragi klas piątych

W dniach 20 – 21 czerwca 2017 r. uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę  do przepięknej stolicy naszych południowych sąsiadów – PRAGI w ramach programu „Trzy stolice w trzy lata”.

Podczas  dwóch dni  tropikalnej pogody zwiedziliśmy urokliwe uliczki Starego  Miasta, rynek, ratusz z zegarem Orloj,  Vaclavskie Namesti,  Basztę Prochową, pomnik Jana Husa, Most Karola, Wzgórze Hradczany z Zamkiem Królewskim, skarbcem, katedrą św. Wita, Złotą Uliczką, Lorettą, Wełtawę. A w nocy wybraliśmy się na przepiękny pokaz Krizkovej Fontanny do musicalu Mamma Mia. Mieliśmy też okazję jechać  11 przystanków praskim metrem.

Wycieczka była wspaniała – na pewno tu kiedyś wrócimy.

Uczniowie klas piątych SP 50.

zdjęcia w galerii

zdjęcia w galerii- cd

W imieniu Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich uczniów naszej Szkoły wraz z rodzicami  na
III Szkolny Festyn Rodzinny,
odbywający się w tym roku szkolnym pod hasłem:
WSPÓLNYM KROKIEM DO SUKCESU.

Festyn zostanie zorganizowany wspólnie z Gimnazjum nr 27 w najbliższą sobotę, tj. 3 czerwca 2017 r., na terenie pomiędzy budynkami SP nr 50 i Gimnazjum 27,
w godzinach od 10.00 do 14.00.

W programie Festynu zostały zaplanowane m. in. takie atrakcje jak:

Czytaj więcej...

IX Miejski Turniej „Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze” o Puchar Dyrektora SP 50

Impreza pod Patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Dnia 19.05.2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja Miejskiego Turnieju „Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze” o Puchar Dyrektora SP50. Impreza odbyła się przy współpracy Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Wrocławia, Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu oraz Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Celem imprezy było propagowanie turystyki rowerowej poprzez zabawę i sportową rywalizację. W Turnieju wzięło udział 8 Szkół Podstawowych z Wrocławia: SP21, SP25, SP28, SP44, SP50, SP78, SP85, SP118. Konkurencje sprawdzały znajomość przepisów ruchu drogowego, umiejętność naprawy drobnych awarii w rowerze, posługiwania się narzędziami i akcesoriami rowerowymi oraz sprawność jazdy na rowerze. W części teoretycznej każdy uczestnik odpowiadał na pytania w formie zamkniętego testu z zakresu turystyki rowerowej oraz przepisów ruchu drogowego. W drugiej części zawodnicy znajdowali dziurę w dętce i ją zaklejali, zdejmowali i zakładali ogumienie w kole, zdejmowali i zakładali koło w rowerze, montowali oświetlenie i dzwonek w rowerze. Następnie pokonywali jak najszybciej i bez błędów wyznaczoną trasę z przeszkodami, a na koniec mieli za zadanie pokonać jak najwolniej, nie schodząc z roweru, wyznaczony odcinek trasy. Rywalizacja przebiegła w przyjaznej atmosferze a zwycięzcami Turnieju zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu.

Henryk Kiewra

Zdjęcia w galerii