Obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności w SP 50.

Europejski Tydzień Mobilności odbywał się we wszystkich dużych miastach Europy w dniach od 16 do 22 września 2015 r. Celem tego święta była promocja świadomych wyborów środka lokomocji oraz łączenia i zmieniania sposobów poruszania się.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych przedsięwzięciach:

- klasy IV, V ,VI – przez cały tydzień przedstawiały swoje projekty zachęcającego do skorzystania z komunikacji miejskiej podczas „Europejskiego Dnia bez Samochodu”

- klasa 6b – w dniu 17 września 2015 r. uczestniczyła w warsztatach pt. „ Pieszo przez miasto – muszę, mogę czy chcę?”. Bardzo ciekawe zajęcia odbyły się w Domu Europy i były prowadzone przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.

- przedstawiciele klas IV i V – w dniu 22 września 2015 r. uczestniczyli na Stadionie Miejskim w warsztatach prowadzonych przez Ambasadę Francji, Alliance Française oraz komisarzy Unii Europejskiej.

Kampania Europejskiego Tygodnia Mobilności zachęciła nas do dokonywania świadomych wyborów środków transportu, dzięki którym możemy zaoszczędzić pieniądze, czas, a także poprawić swoją kondycję fizyczną i pomóc środowisku.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii