bip

szkola z misja duze

instaling logo male

Liveworksheets

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FB FindUsonFacebook online 144 pl PL

Tydzień Tolerancji i Życzliwości

W dniach 18.11-22.11.2019 trwał w naszej szkole Tydzień Tolerancji i Życzliwości. W tym roku został on podporządkowany idei różnobarwności, gdyż każdy dzień tygodnia obchodziliśmy w innym kolorze i pod innym hasłem: fioletowy poniedziałek stawiał na OTWARTOSĆ i dzień bez telefonów komórkowych, żółty wtorek budził w nas EMPATIĘ i chęć pomocy dzieciom poszkodowanym przez los. Tego dnia nasi szkolni wolontariusze zbierali pieniądze do puszek fundacji Pola Nadziei-wrocławskiego hospicjum dla dzieci; chętni przynosili również zakrętki przeznaczone na podobny cel- pomoc chorym dzieciom. Środa w kolorze niebieskim położyła nacisk na SZACUNEK, gdyż tego dnia obchodziliśmy 30 rocznicę uchwalenia przez UNICEF Konwencji Praw Dziecka, której fragmenty zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach w obu budynkach. Tego dnia nie robiliśmy sprawdzianów, nie stawialiśmy stopni niedostatecznych i pytaliśmy tylko chętnych. Czwartkowy Dzień ŻYCZLIWOŚCI witaliśmy w kolorze czerwonym, a ponadto wszyscy chętni przynosili produkty spożywcze, które pojadą do kuchni prowadzonych przez franciszkanów i Caritas z myślą o bezdomnych i ubogich, a także słodycze i zabawki dla dzieci z domu dziecka. W zamian za dary uczniowie otrzymywali order Życzliwusia- Pomagusia. Natomiast zielony piątek stawiał na AKCEPTACJĘ, dlatego każdy mógł przyjść do szkoły ubrany najdziwniej, jak tylko chciał-w różnokolorowe skarpetki, buty nie do pary, zwariowane kapelusze czy bluzki mamy. Ponadto przy wielu salach zawisły różnobarwne łańcuchy podsumowujące ideę naszego tygodnia, która starała się wkomponować w projekt edukacyjno- pomocowy realizowany w Polsce już 5. raz pod patronatem UNICEFU:

                        

Na zakończenie naszego Tygodnia Tolerancji i Życzliwości chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim Ludziom Dobrej Woli- i tym młodszym, i starszym, i tym zupełnie dorosłym, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do naszej akcji- ofiarowując dary, przynosząc zakrętki, wspierając finansowo fundację lub po prostu ubierając się w kolorze dnia, przyklejając różnokolorowe kartki, karteczki, prace plastyczne, robiąc łańcuchy czy ordery Życzliwusia Pomagusia, a także dzielnie wspierając naszą akcję. W przedostatnim tygodniu listopada ZROBILIŚCIE NAPRAWDĘ WIELE DOBREGO DLA INNYCH LUDZI!!

organizatorzy- Dagmara Kubica, Sylwia Mrowiec- Paśko, Teresa Wiśniewska, Urszula Dziedzicka :))

Dziękując wszystkim za włączenie się do tej akcji (również w postaci duchowego wsparcia) dedykujemy Wam wiersz wspaniałego człowieka, księdza, humanisty i filozofa, który z pobłażliwą mądrością tak oceniał nas, ludzi:

Podziękowanie

Dziękuję Ci że nie jest wszystko tylko białe albo czarne
za to że są krowy łaciate
bladożółta psia trawka
kijanki od spodu oliwkowozielone
dzięcioły pstre z czerwoną plamą pod ogonem
pstrągi szaroniebieskie
brunatnofioletowa wilcza jagoda
złoto co się godzi z każdym kolorem i nie przyjmuje cienia
policzki piegowate
dzioby nie tylko krótkie albo długie
przecież gile mają grube a dudki krzywe
za to
że niestałość spełnia swe zadanie
i ci co tak kochają że bronią błędów
tylko my chcemy być wciąż albo albo
i jesteśmy na złość stale w kratkę

Autorks. Jan Twardowski