Szanowni Państwo!
Bardzo proszę zapoznać się z poniższymi informacjami!

PIERWSZY DZIEŃ PÓŁKOLONII

• W związku z organizacją półkolonii nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych opłat (bilety wstępu, przejazdy…).
  • Dzieci pierwszego dnia półkolonii będą podzielone na grupy pod względem wieku i ewentualnych przyjaźni. Proszę by przyjechali Państwo odpowiednio wcześniej i zgłaszali podczas podziału, że dzieci/rodzeństwa chcą być w jednej grupie. Przyjazd na ostatnią chwilę rodzi wiele nieporozumień związanych np. z brakiem miejsca w danej grupie, poza tym dezorganizuje pracę wychowawców i zaburza plan całej półkolonii. Listy podziału na grupy zostaną wywieszane na drzwiach sal.
  • W miarę możliwości dzielimy dzieci pod względem wieku i upodobań koleżeńskich. Grupy 15-16 (SP 50) są przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI i dla rodzeństw: starsze dziecko (kl. IV-VI) –młodsze dziecko (kl. I – III).
  • Proszę przestrzegać funkcjonowania grupy półkolonijnej zgodnie z zapisem dzieci pierwszego dnia półkolonii. (Nie zamieniamy dzieci w grupach, po ustaleniu pierwszego dnia).
  • Ze względu na dużą liczbę dzieci, dopiero po przydzieleniu dziecka do grupy będzie określone, program realizuje Państwa dziecko w danym dniu.
  • Pierwszego dnia zbieramy zgody na zajęcia sportowe poza szkołą, zgody na samodzielny powrót dziecka lub odbiór przez osobę nie będącą opiekunem prawnym. Proszę również przygotować numer buta dziecka i podać wychowawcy – potrzebny przy wypożyczaniu łyżew.

ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECI Z PÓŁKOLONII

• Jeśli dziecko ma samodzielnie wracać po półkolonii do domu lub być odebrane przez osobę nie będącą rodzicem/opiekunem prawnym, proszę przygotować oświadczenie, że wyrażają Państwo na to zgodę i przekazać wychowawcy pierwszego dnia półkolonii.
    (Stosowne oświadczenia są do pobrania na stronie, będą również wydrukowane, przygotowane w salach.  Jeśli ktoś z Państwa ma taką możliwość to proszę
    o wydrukowanie powyższego oświadczenia i przekazanie wypełnionego wychowawcy)
  • Proszę, aby przyprowadzali Państwo dzieci między 7.00 a 7.45, chyba że będą zajęcia zaplanowane w terenie na godz. 8.00 - to odpowiednio wcześniej; jeśli są wycieczki
    i mamy umówione warsztaty, wychowawcy zbierają grupy i wychodzą o umówionej godzinie.
  • Ze względów bezpieczeństwa, nie wyrażamy zgody na dowożenie dzieci w jakiekolwiek miejsce, gdzie np. mają odbywać się zajęcia.
  • Proszę zgłaszać wychowawcy przyprowadzenie i odbiór dziecka z półkolonii. Dzieci przyprowadzamy i odbieramy ze Szkoły. Bardzo proszę nie odbierać dzieci podczas powrotu z wycieczek: na przejściach dla pieszych, w tramwajach, na przystankach tramwajowych, z chodnika w drodze do szkoły. Jest to niebezpiecznie!!! Poza tym wychowawcy muszą wiedzieć komu dziecko oddają.

ZAOPATRZENIE DZIECKA NA PÓŁKOLONIE

• Podczas półkolonii codziennie będą odbywały się zajęcia sportowe – proszę zaopatrzyć dzieci w strój sportowy (świeża koszulka, spodenki i skarpety), buty zmienne, gumkę do długich włosów!
  • Na terenie Szkoły obowiązują buty zmienne.
  • Proszę, aby każde dziecko miało ze sobą plecak na prowiant i wodę, w którym zmieści się także worek ze strojem sportowym (mamy zaplanowane zajęcia sportowe poza szkołą).
  • Proszę zaopatrzyć dzieci w bidony/butelki, woda do picia będzie na miejscu.
  • Bardzo proszę by dzieci miały ze sobą rękawiczki, szaliki i czapki – wyjścia na lodowiska są w różne dni dla poszczególnych grup, więc proszę na wszelki wypadek zapakować już pierwszego dnia.
  • Bardzo proszę ubierać dzieci stosownie do panujących warunków atmosferycznych,
    w razie niepogody zapakować jakieś skarpety na zmianę .

Ponadto:

• Na każdych zajęciach i warsztatach są instruktorzy, proszę się nie obawiać, że dziecko czegoś nie umie i sobie nie poradzi.
    • Na wszystkich zajęciach sportowych np. na lodowisku, czy ściance wspinaczkowej wypożyczamy cały sprzęt – kaski, łyżwy itp., więc dzieci są zabezpieczone.
    • Program szczegółowy jest uzależniony w dużej mierze od MPK, więc proszę się nie denerwować, jeśli grupa już powinna wrócić do Szkoły, a jeszcze jej nie ma.
    • Podczas półkolonii obowiązuje zakaz posiadania telefonów i gier.
    • Szczegółowy program  połkolonii zimowych na stronie: www.uksbasketfun.pl

Paula Wiśniewska
kierownik zimowej półkolonii w SP nr 50 we Wrocławiu