Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu odbędzie się 1 września 2020 r. wg ustalonego harmonogramu (Załącznik).

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym tegoroczna inauguracja zajęć szkolnych w SP nr 50 zostanie zorganizowana w następujący sposób:

• zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej w zaplanowanych spotkaniach mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie zdrowi,
    • każdy uczeń przebywający na terenie Szkoły jest zobowiązany przestrzegać obowiązujące zasady związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego wynikającego z przeciwdziałania zagrożeniu zakażenia koronawirusem (tj. m. in. częste mycie i dezynfekcja rąk, posiadanie przy sobie maseczki, nie podawanie rąk na powitanie, itd.),
    • dana klasa tego dnia ma wyłącznie spotkanie z Wychowawcą w wyznaczonej sali,
    • wyjątek stanowią klasy pierwsze, które będą powitane przez dyrektora Szkoły na sali gimnastycznej w budynku B, a następnie spotkają się z Wychowawcami klas,
    • spotkania będą trwały ok. 45 minut,
    • w związku z wprowadzoną zasadą ograniczania przebywania dużej liczby osób w budynkach użyteczności publicznej ww. spotkania odbędą się w tym roku bez udziału rodziców – wyjątek stanowią klasy pierwsze: na wspomniane spotkania zapraszamy jednego rodzica z dzieckiem (m. in. w celu przedstawienia podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania Szkoły)
    • wszystkie informacje związane z rozpoczęciem stacjonarnej pracy Szkoły w nowym roku szkolnym będą Państwu, tj. rodzicom uczniów SP nr 50, sukcesywnie przesłane pocztą elektroniczną (poprzez Librusa).

U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim dobrego zdrowia i satysfakcji płynącej z rozwoju uczniów naszej Szkoły oraz osiąganych przez nich sukcesów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu